Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Zenedoboz magától megszólal...

Zenedoboz magától megszólal valami ésszerű magyarázat rá?

Figyelt kérdés
Nemrég egy karácsonyi vásárban vettem egy zenedobozt. Új,nem volt senkié sem előttem. Kétszer előfordult,hogy magátol megszólalt,úgy ,hogy előtte napokkal volt csak felhúzva. Mindkét alkalommal az esti órakban törtent a dolog ,mikor párommal már nyugovóra tértünk. Valakinek hasonló tapasztalat? Felhúzós zenedobozoknál ez a normális?:D
2016. dec. 12. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Lehet a szerkezetben van valami kis gebasz
2016. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A melegtől kitágult a fém.
2016. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

De miért az ezotéria kategóriában kérdezed? :)

Nem kötözködni akarok.

2016. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%
Te Luci. Szobahőmérsékleten tágulnak a fémek?
2016. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3.válaszoló: Azért mert jómagam már nem tudtam olyan érvvel felállni ami nem tartalmaz valamiféle természetfeletti ágenset a háttérben. Meg mivel én hiszek szellemek/démonok létezésében olyan emberek véleményére voltam kivancsi akik hasonlóan állnak ezzel. Mert az időpontok hasónlóságára sincs magyarázat... De túlgondolni sem akarom:D
2016. dec. 13. 08:27
 6/15 anonim ***** válasza:

" Te Luci. Szobahőmérsékleten tágulnak a fémek?"


Igen. Volt már konvektor a házatokban? :D


"3.válaszoló: Azért mert jómagam már nem tudtam olyan érvvel felállni ami nem tartalmaz valamiféle természetfeletti ágenset a háttérben"


Feszültség maradt a rugóban, különböző hőmérsékleten a fémek tágulnak-összemennek (mint minden más) és ez okozhatja azt, hogy ugyan olyan időpontokban (amikor ugyan olyan a hőmérséklet) megszólal.

A gyengébb minőségű hasonló zenedobozoknál ez egyáltalán nem ritka jelenség, hogy pár pillanatra elindulnak.

2016. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lucifer! Köszönöm:D már annyira nem aggódok miatta de inkább nem húzom fel sűrűn
2016. dec. 13. 09:24
 8/15 A kérdező kommentje:
Minden válaszadónak köszönöm:)
2016. dec. 13. 09:25
 9/15 anonim ***** válasza:

Volt itt egy válaszom, hova tűnt?

Na mindegy, leírom újra.


Ha a dob rögzítése gyenge, és van egy kis holtjátéka, akkor ha a doboz úgy áll meg, hogy az egyik fésű egy "bucskán" van, akkor elég egy kis rezgés vagy hőtágulás, és máris zenél.

2016. dec. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
6-os te nagyon hüle! A konvektornál van hőingadozás, de a zenedoboz nem melegszik. Gondolkodj, mielőtt hülyeséget írsz.
2016. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!