Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Rálehet valakire erőszakolni...

Rálehet valakire erőszakolni a meditációt? Vagy ha nem is azt akkor elérni hogy érzékenyebb legyen valahogy?

Figyelt kérdés

17/f vagyok. meditálok sokat és próbálkoztam vele sokat hogy érzékenyebb legyek mint voltam. AMI NAGYON NAGY MÉRTÉKBEN sikerült is. 2 éve voltunk együtt. a barátnőm (15 tehát még fiatal és lehet azért) nagyon durva dolgokat tett. nem csalt meg sőt nagyon szeretet. de tényleg. nagyon ... megutáltam és elváltam tőle. zaklatot sms-ben hívásokban a facebookon hogy sajnálja mind ami történt de már nem egyszer volt ilyen. ami miatt letiltottam a facebookról őt és a barátait is a telefonszámokkal együtt mert nagyon megutáltam egyenesen gyülölöm de nagyooooon. nem egyszer váltunk el de mindig vissza mentünk egymáshoz. de ez az igazi vége. ha most még is össze jönnék és egy héten belül nem gondolnám meg magamat akkor már tuti örökre lenne belőle. mert ez most... nagyon a vége. meditáltam. megkérdeztem mi a baj. és megértettem. a barátnőm. totálisan érzéketlen az anyukájával együtt. de tényleg nagyon. egy bffkó flegma önző ez a lány. főleg velem. de rájöttem hogy akármekkora tapló önző k+r+a R+b+nc nem az. nagyon utáltam és ezt gondoltam róla és egynesen a gondolataimban ezek a szavak voltak benne. külsőre 100%ban jól néz ki NEKEM másnak tuti nem tetszene annyira de nekem NAGYON. belsőre 20%-ra és 80% ami nagyon rossz nekem benne ami a b+++óságát önzőségét jelenti ami miatt olyan dolgokat tesz vagy mond amitől önző lesz. ez a 80% MIND az érzéketlénségétől van. tudom és érzem hogy minden ember jó alapból csak vannak rossz tulajdnoságai senki se hibátlan és én se vagyok az. nem azért írok így róla mert úgy gondolom hogy ő a nagyon nagy hibás. hanem azért mert a legutobbi alkalommal... lelkileg a földre vágott rendesen. (ezt belinkelem nem fontos elolvasni). szóval biztos vagyok benne... hogy ÉN küzdenék mindent megadnék nagyon szeretném imádnám mindent megtennék érte mindent mindent mindent. ha érzékenyebb lenne. ha jobban értené az embereket. ha jobban érteni mi mitől lehet. mitől ilyen valaki vagy olyan. kértem már hogy meditáljunk többször is. soha nem sikerült mert vagy bealudt vagy az első alkalommal nem tudta mit csináljon. én még szeretem. de ha ilyen érzéketlen marad... nem maradok vele. pedig vele akarnék. de határozottan nem maradok ha ilyen marad. szóval ha azt mondaám neki hogy akkor nem válok el tőle ha legalább hetente egyszer meditál úgy hogy nem alszik el. meditativ állapotban lesz vagy valami. valami jó technika. akkor megigérem neki hogy én segitek neki mindenben. vagy ez nagyon gáz? és tudom. ezt amúgy nem lehetne kényszeríteni. de én szeretem azt a lányt. de azt hogy ennyire érzéketlen azt nem én még egyszer egy hétig nem bírnám ki csak ha nagyon muszáj lenne és azt se az ő állapota miatt.

link: https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__parkapcs..



2017. febr. 20. 03:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges.
2017. febr. 20. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Itt neked kellene meditálni sokkal többet, nem a barátnödnek, mert egy idegroncs vagy,
2017. febr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lehet ráerőszakolni ezt valakire, és neked se használ, te se jól csinálod... nem tudom, mennyire látsz a filozófiába, ami a meditáció mögött van, de belőled kvázi minden hiányzik, ami egy meditáló és abból profitáló emberben meg kellene, hogy legyen.

Az, hogy csendben ülsz pár percig valahol lótuszpózban, az még nem meditálás. Te egy idegbeteg vagy, úgy beszélsz a szegény lányról is, mint valami gumiabroncsról, pontozgatod, meg ilyenek... te a meditáció legkisebb jótéteményeitől is olyan messze vagy, mint Makó Jeruzsálemtől. Ne oktass ki másokat, és ne okítgasd meditálásra, mikor te magad sem értesz hozzá.

Neked is sürgősen le kell nyugodnod, mert iszonyat ideggörcs vagy.

2017. febr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem gondolhatod komolyan...


Amúgy meg vakként ne akarj világtalant vezetni :)

2017. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Neked nem csak ez kell, de nem kell ráerőszakolni. Ő maga fogja akarni ha vágyik téged. Írj rám s segítek neki jól létezni s neked nem ennyire önpusztítónak lenni.
2017. febr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mit vesződsz vele? Lépj tovább. Ha ennyit meditálsz, erre már rééges rég rá kellett volna hogy jöjj...
2017. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már rájöttem de ő jó lány nekem csak elegge ... Erzeketlen
2017. febr. 20. 20:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézzünk akkor pár tényt:

1. Senkit nem mentünk meg úgy, ha nem kéri, pláne, ha nem hagyja.

2. Nem tukmálunk senkire semmit, "meditálj, mert az neked jó lesz". Nem!

3. Ha valaki nem érett még meg valamire, akkor el kell fogadnod. Önálló döntésekkel bír, nem befolyásolhatod a másikat, mert az manipulálás.

4. Azért, mert kapcsolatban vagytok, ő ettől még egy különálló szellemi lény, nem vagytok egy közös test. Rövidebben, nem biztos, hogy ő azt gondolja, hiszi, érzi, amit te. És nem is biztos, hogy akarja mindazt, amit te.


Tudod mire meditálj rá? Hogy miért vagy együtt egy ilyen nővel, és miért nem veszed elő a golyóid és állsz a sarkadra.


Mert a meditáció önmagában még kevés, legalábbis nagyon sokaknak az. A pszichoterápia, az már komolyabb köveket tud megmozgatni. Egy meditáció sem fog téged olyan mélyre bevinni, aminek köszönhetően gyökeres változást fogsz elérni.


Ja és 5. Nehogy azt hidd, hogy te több vagy nála, mert meditálsz. Amikor az ember kinyílik a szellemi dolgokra, akkor elfoghatja egy hév, hogy na akkor ő már valaki, meglépett, elengedett dolgokat. Sajnos nem, csak meditálni még édes kevés. Örülünk nagyon, hogy nyitsz erre a világra, meditálsz, csak ne bízd el magad.


Én a helyedben inkább magamban raknék rendet, mit akarok ettől a nőtől, miért jó ez nekem, ami van, mi a célom vele. A szeretem az kevés.


És egy kis útravaló gondolat, amin érdemes mindig elgondolkodni, ha egy élethelyzetbe kerülsz, de neked nem tetszik.

"Hogy kerültem én erre a tudati szintre ahol ez a valóság."

Nem biztos, hogy szó szerint idéztem, de a lényeg ez.

Mi van BENNEM, ami miatt ez van körülöttem.


Szóval nem a másikat mentjük meg, változtatgatjuk, tukmálunk rá dolgokat, hanem saját magunkban rakunk rendet az adott dologgal kapcsolatban. Valószínű vannak benned bizonyos elakadások, blokkok, amik téged arra késztetnek, hogy megmentsd, mindig visszatérj hozzá, stb. A saját elakadásaiddal foglalkozz, ne a másokéval.


További jó utat az életben!

2017. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég régóta meditálok, de hogy érzékenyebb lennék tőle azt nem tapasztalom. Nem is értelek titeket, miért vártok a meditációtól bármilyen változást. A változás az van folyamatosan. Az egyetlen amin te magad változtathatsz, az a nézőpontod. Most azt mondod érzékenyebb lettél a meditációtól, de mi van ha csak megtaláltad egy elfeledett tulajdonságodat. Egyébként még nagyon mélyre nem jutottál mert erősen ragaszkodsz, ami pedig rosszabb, másokat akarsz megváltoztatni. Ez pedig önzőség és az elengedés hiánya. Nincs ezzel semmi baj, fiatal vagy még. Az pedig, hogy szoktál meditálni az egy nagyon jó dolog, érdemes is folytatnod, idővel megtalálod magad. Aki most itt panaszkodott és kiöntötte a szívét, az nem te vagy, csak egy rakás gondolat amit elhiszel és érzelmek követik őket ezért még jobban hiszel nekik. Majd idővel... Csak gyakorolj!
2017. febr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló. Van benne valami köszi a válaszokat. 9-es neked is :)
2017. febr. 21. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!