Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halál közeli élmény. Ki mit...

Halál közeli élmény. Ki mit látott?

Figyelt kérdés
Mit jelent, az ha valaki semmit nem látott, se fehér fényt az alagút végén, se túlvilági szereteteket, csak a nagy sötét feketeséget.
2010. máj. 22. 16:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Én egy nagy fehér fényt, meg a nagyapámat katonai egyenruhában és szivarral.
2010. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Azt szokták mondani hogy mindenki olyasmit él meg amiben hisz.Szerintem általában vallásos emberkéknél fordul elő ez a fehér fény az aalgút végén effektus.Nem kell csodálkozni ha valakivel nem történik ilyesmi szerintem nem jelent semmit.De előfordulhatnak furcsa esetek.
2010. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Az pont nem igaz, hogy azt látja az ember, amit a hite szerint kellene. Erre már gondoltak évtizedekkel ezelőtt is a kutatók, és minden vizsgálat azt hozta ki, hogy FÜGGETLENÜL a világnézettől, elég nagy a hasonlóság, nem is beszélve a gyerekekről.

Ha valaki semmit sem látott, az nem baj, sőt ez a leggyakoribb, hiszen nem is halt meg. Lehet, hogy nyilvánvaló volt, hogy élni fog, ezért nem is indult el a lelke sehová.

2010. máj. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Annyit jelent, hogy a cardiovascularis működés megszűntével (már ha megtörtént) még nem alakult ki az agyban jelentős oxigén- és glükózhiány, és nem, vagy csak kevés mennyiségű dopamin szabadult fel.

A "halálközeli élmény" fiziológiája ugyanis erről szól: ha kialakul az oxigén- és glükózhiány, az agy limbikus területén hatalmas mennyiségű boldogsághormon szabadul fel, és a haldokló számára korábbi emlékképekkel vegyült, kellemes érzéseket biztosít, amire - visszatérve a klinikai halálból - nagy valószínűséggel emlékszik.

2010. máj. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Most esett le, hogy attól félsz, hogy ez a pokol előcsarnoka vagy ilyesmi. Nincs ilyen, nem kell ettől félni.

Maga a haldoklás, a meghalás nem kellemes, a teljes elsötétedés, a magány, az elveszettség, a reménytelenség gyakran megelőzi a későbbi kellemes élményeket. Pl. lásd azt a részt, amikor Jézus így kiált kétségbeesve (utoljára)"Uram, Uram, miért hagytál el engem?" Ha vele megtörtént, akkor mással miért ne?

De ismétlem, aki igazán meghalt az nem jön vissza, aki nem halt meg, az mondhat mindenfélét.

2010. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
91%

Az oxigén- és glükózhiányos elmélet már régesrég megdőlt, de egyesek görcsösen ragaszkodnak hozzá, mert félnek szembenézni az igazsággal.

Persze szerintük meg pl. én félek szembenézni a materializmussal és az állatian egyszerű halállal.

Itt és most a GYK-n nem lehet eldönteni, hogy igazam van, de javaslom a szakirodalmat.

2010. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

"mert félnek szembenézni az igazsággal"


No, és mi volna az? Biológiai folyamatra volnék kíváncsi, a vallási csak fikció.

És mielőtt lehurrogsz, ettől eltekintve még hiszek Istenben, de most a biológiai dolgok érdekelnek.

2010. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem megrázott az áram, 5 percig rázott, és annyi volt a szerencsém, hogy bevertem a fejem a falba, ami levezette rólam az áramot, harmadfokú égési sérülésekkel vitt a rohammentő kórházba 7 évesen. (odaszívott magához a hűtő), és miután ez történt folyamatos rémálmaim voltak szelemmekkel kapcsolatba, a végén már olyan szinten elfajult,hogy nem mertem egyedül fürdeni se, anyu ült mindig a fürdőbe velem,hogy ne féljek. Igaziból annyira emlékszem, hogy kiabálok,hogy "Anyu" és teljes feketeség, utána már csak arra, hogy szédölgök és esek kelek a földön,mert nem bírok állni, aztán anyu felöltöztet és a kórházba eszméltem újra fel. De ez a szellemes dolog durva volt, szerintem valami olyat láthattam, érezhettem, ami szellemekkel kapcsolatos volt.
2010. máj. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
79%

"No, és mi volna az? Biológiai folyamatra volnék kíváncsi,.."

Szerintem elég egyértelmű, hogy a biológiai lét megszűnte utáni tudati folyamatokat nem lehet biokémiai eszközökkel leírni.

Nekem László Ervin elmélete a leghihetőbb, nem árt előtte levizsgázni kvantumfizikából. Én megtettem.

2010. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Én csak egy kamiont láttam ami 80-al húzott el 10 centire előttem,aztán szívdobogás meg lábrázás,ezen kívül semmit nem tapasztaltam.
2010. máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!