Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi történik az öngyilkosság után?

Mi történik az öngyilkosság után?

Figyelt kérdés
Chester Bennington halála óta minden nap arra gondolok, vajon jobb most neki?! Szerintetek megnyugszik valaha egy öngyilkos ember lelke? Vagy szenved tovább, attól mert a teste már nem él? Mi viszi rá az embert, hogy képes valaki ilyet tenni? Nyilván nekem is voltak rosszabb periódusaim az életben, és gondoltam már rá, de soha az életbe nem tudtam volna megtenni! Van esetleg az ismeretségi köreitekben olyan, aki megpróbálta, de nem sikerült neki? Minden történetet/gondolatot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban! :)

2017. júl. 31. 16:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
23%
Ugyanúgy nem létezik, mit ahogy születése elött sem létezett évmilliárdokig. A világegyetem többszáz milliárnyi galaxisának, mindegyike többszáz milliárdnyi csillagot tartalmaz, csillagonként számos bolygóval. Egy ilyen nagy rendszerben egy "emberi lélek" még annyi sem, mint egy emberben egy testi sejt egyetlen atomja.
2017. júl. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%

Amikor már úgy érzed, hogy nem bírsz több szenvedést elviselni, hanem megváltás a halál, amikor már nem látsz semmiféle dolgot az életben, csak a szenvedést, akkor elgondolkozol: mi értelme van az egésznek, ha csak szenvedsz?

A pénz boldoggá tette őt? A siker, a hírnév boldoggá tette?

Ugyanígy szenvednek a többi nagy"sztárok" is, boldogtalanul, bármennyire is vigyorognak, amikor lekamerázzák őket!

2017. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
#12 Igen, aláírom brutál sz*r lehet, de ha ott van egy szerető társ mellettem, 6 gyermekem, barátaim, rajongóim, akkor csak mennék segítséget kérni. Annyi lehetőség van. Voltam már én is mélyponton, de a családom és a párom miatt kijöttem belőle. Ettől függetlenül nem ítélem el, ő döntése volt, viszont mélységesen sajnálom. De nem Chesterre irányultak feltétlen a kérdéseim.. csak mivel aktuális, ezért elég sok kérdés merült fel bennem ezzel kapcsolatban.
2017. júl. 31. 21:09
 14/25 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen a mélypont, sajnos! ítélkezni persze lehet, de a körülményeket nem tudhatjuk!
2017. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
Mik a további kérdéseid? Nyugodtan folytathatjuk privibe!
2017. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"egy szerető társ mellettem, 6 gyermekem, barátaim, rajongóim, akkor csak mennék segítséget kérni. Annyi lehetőség van."


A saját példámból tudom, hogy mennyire nem lehet mások életéről, küzdelméről fogalmunk pedig meg vagyunk róla győződve, hogy egyszerű a képlet és az öngyilkosság butaság, sőt sokszor hallani azt az elcsépelt, ostoba frázist is hogy gyávaság!

Ami a szomorú, hogy mindig a jó, értékekkel rendelkező emberek választják ezt az utat, engem ez kavar fel igazából a legjobban.

Olvastam a Lelkünk útját, ha igaz nem vár az öngyilkosokra semmiféle szivatás és nagyon nem mindegy az sem miért lett valaki öngyilkos.

2017. aug. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
84%
Nekem a nagytatàm lett öngyilkos egy éjszaka. Illetve a környékünkön rengetegen!!! Nem viccelek. Mind felakasztották magukat: egy szomszédunk, egy szomszédnőnk, egy távolabbi rokonom, mamám egyik ismerőse, egy másik ismerősöm, legjobb barátnőm édesapja, egy 14 éves gyerek! (Ő vonat elé ugrott) még sorolhatnám. Sajnos.:( Legtöbbet a nagytatám esetéről tudok. Nagyon nagyon beteg volt, rettentően sokat volt korházban, mikor épp hazaengedték, éjszaka akkora fájdalmai voltak hogy megtette a végső lépést. Nem bírta már a szenvedést, ezzel megszabadult tőle. Nem álltunk nagyon közel egymáshoz, messze is lakott, gyerekei sem nagyon látogatták. Szerintem óriási bátorság/vakmerőség kell hogy valaki ilyet tegyen. Nagyon mély ponton kell az embernek lennie ehhez
2017. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
100%
Én keresztényként úgy gondolom, hogy a halál után van élet. Az hogy az öngyilkosokra vagy konkrétan Chesterre örök élet vagy örök kárhozat vár az csakis Istentől függ és csak ő tudhatja ezt. És úgy gondolom, hogy ők is kerülhetnek a mennyországba hiszen a legtöbb ember nem úgy hal meg hogy éppen megbánja az előtte elkövetett bűneit. Az számít, hogy hitt-e Istenben és az ő megváltó erejében vagy nem.
2017. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
29%

"Az öngyilkosok következő életüket fogyatékosként élik le. Nem lehet csak úgy kiszállni büntetlenül az élet nevű játékból'"


Egészen pontosan az öngyilkosok és az okkultisták. Sátánimádók, mágiával foglalkozók akik visszaéltek az irányítással, mint szellemi fogyatékosok lesznek.

2017. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
37%

Ez egy jó kör volt, sokat röhögtem...

Nem is tudnám megmondani melyik volt a legjobb válasz...az emberek BÁRMIT képesek elhinni.

2017. aug. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!