Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudatosítsam magamban,...

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy nincsenek szellemek, meg ilyesmi lények? Ha pedig vannak, nem tudnak ártani?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.

A barátaim is hülyének néznek, ha meg akarnak nézni egy horrorfilmet, vagy el akarnak mesélni egy rémtörténetet, én sosem engedem nekik, max úgy hogy ne halljam/lássam, mert nagyon félek, ők pedig nem tudják egyszerűen felfogni, hogy én ilyen vagyok..engem is nagyon zavar..Hogy tudnék változtatni magamon?


(Bocsánat, ha bénán fogalmaztam, vagy esetleg rossz kategóriába soroltam a kérdést.)



2017. nov. 25. 19:34
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:

"Mert ha leteznenek a fizikai sikon egyaltalan barmire hasznuk is lenne? Ez olyan mint egy hal es az ür. Hidegen hagyná."


Ez inkább olyan, mint a pókháló és a légy esete. A pókháló a tér egy adott síkjában (ha síkba vetítjük és egy pillanatra eltekintünk attól a példa kedvéért, hogy a pókháló nem egy síkban van a valóságban, nyilván vannak nagyon is komplex és térbeli háló "építmények") létezik. A légy szabadon röpködhet a térben addig, amíg bele nem ütközik a pók hálójába, onnantól fogva viszont ki van téve a pók akaratának.


Nem hagyja őket hidegen, mert annak ellenére, hogy te a fizikai tested és környezeted érzékeled a fizikai érzékszerveiddel, azt hiszed, hogy csak ennyiből áll a világ, nagyon is részed van abban a "létsíkban" is, amiben ezek az entitások tevékenykednek. Nem a fizikai tested nyűgéből van hasznuk, hanem abból, ami az ő létsíkjukon nyilvánul meg belőled eközben.

2017. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
Nem ertem a hasonlatot.
2017. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:

11 es. Es miert van az hogy amiota eluztem magambol a felelmet azota nem erzek semmi paranormalis elmenyt? Xd

De ha pl megnezek 1-1horror filmet es felek akkor se erzek semmit. Tudod mi tortent? Mar nem hiszek a szelemekbe pl xd

2017. nov. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:

"Tudod mi tortent? Mar nem hiszek a szelemekbe"


Attól, hogy Te nem hiszel bennük, ők még hisznek benned.


A horrorfilmeknek és az ezek hatására beképzelt "paranormális" eseményeknek közük sincs ahhoz, hogy léteznek-e "szellem" lények vagy sem. Ahogyan a motivációjuknak sincs semmi köze a horrorfilmek történeteihez.


Mindenesetre örülök, hogy megtaláltad a lelki békéd. Ha a világból csak a saját szobádat szemléled, az nyugodt és biztonságosnak fog tűnni egészen addig, amíg be nem szakad a tető. Reméljük sohasem kerül erre sor.

2017. nov. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
Gondolom te hiszel benuk :) c: szval ha en nem hiszek es egyedul szellemet idezek es nem lehet bajom belole? Xd
2017. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:

"Gondolom te hiszel benuk"


Nem hiszek bennük, én konkrétan már láttam (igen, a szememmel) is ilyen entitást.


"szval ha en nem hiszek es egyedul szellemet idezek es nem lehet bajom belole? Xd"


Azt idézel, amit akarsz, te a légy vagy a történetben, ők meg a pókok... Mondjuk a példa azért sántít kicsit, mert nem a pók motivációjából szövik a hálójukat :)


A szellemidézéssel max magadat győzöd meg arról, hogy történt valami, így a "paranormális" jelenségeket is te kreálod magadnak meggyőződésből. Tudod, a "hit" ereje bármire képes... Ahogy az itt kérdezők 99% esetében is ez történik.

2017. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
De a pok a haloval nem bir menni hogy elkapja a legyet xd belefolytam egy szanalmas vitaba talan onmagam is meghazudtolva. De talan nem. A regebbi ezoterias tapasztalataim amiket itt olvastam azok altal feleltem. Ujabb bizomyitek hogy kamu hogy mindig valtozik. Na de lepek aludni. Jo ejt xd
2017. nov. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
Mi van ha a "pók" csendben megfigyeli, hogy hol érdemes hálót szőni és oda szövi a hálóját, ahol a céljainak leginkább megfelelő? A pók csendben előtted járhat, mert úgy tud megfigyelni, hogy nem is tudsz róla, nem is számíthatsz rá, hogy a hálójába fogsz repülni.
2017. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
De vannak kifejezetten olyan bogarak is amik pokot esznek + a pokok kannibalok c:
2017. nov. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
48%
Szimplán hülye vagy 52%-os és ezt megpróbálod a hülyeségedet másokra is ráerőltetni. Szégyelld magad.
2017. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!