Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudatosítsam magamban,...

Hogyan tudatosítsam magamban, hogy nincsenek szellemek, meg ilyesmi lények? Ha pedig vannak, nem tudnak ártani?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.

A barátaim is hülyének néznek, ha meg akarnak nézni egy horrorfilmet, vagy el akarnak mesélni egy rémtörténetet, én sosem engedem nekik, max úgy hogy ne halljam/lássam, mert nagyon félek, ők pedig nem tudják egyszerűen felfogni, hogy én ilyen vagyok..engem is nagyon zavar..Hogy tudnék változtatni magamon?


(Bocsánat, ha bénán fogalmaztam, vagy esetleg rossz kategóriába soroltam a kérdést.)



2017. nov. 25. 19:34
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

"nem hiszem, hogy a vitapartner itt hülye lenne, csak tévedésben van."

Úgy legyen, ilyen eset már velem is előfordult, de nem sokszor. Igaz én nem is vagyok túl türelmes, lehet hogy azért. :)


"Ehhez idő kell, én sem ma kezdtem a tájékozódást:)"

Úgy legyen! :)

2017. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Jaj de szép, egymásratalálás, és összeborulás tanúi lehettünk.

Már-már megkönnyeztem. :)


54 % #


Én csak és kizárólag ezen a néven írok. Sokszor kifejtettem már, hogy én vállalom a véleményem, és ennek megfelelően is nyilatkozom.


Mindent vállalok, - mert kiírt nickel nem bujkálhatok, valamint nem is akarok - és azt tudom tanácsolni, minden név nélkül írogatónak is, hogy tegye ugyan ezt.


Annyiban igaza van, 58 % válaszolónak, hogy előbb-utóbb megunja az ember a fölösleges magyarázatokat, vitákat.


Ahogy ti - "tudomány fan" -ok - úgy mi - transzcendális, ezoterikus beállítottságú emberek; bár egyik megnevezést sem szeretem, de így ismeritek - is úgy gondoljuk, és nem is értjük, hogy miért nem vagytok képesek tovább látni, az orrotoknál.


Fölösleges energiapazarlás vagyunk egymásnak.


Belekezdhetnék az írogatásba, rádzúdíthatok több ezer könyvet, hogy rágd végig...de nem fogom.

Minden ember szépen eldönti tudása, tapasztalása alapján mit tud; vagy vél tudni.


A spiritualitás, nem hit kérdése. Ez tény.

Csak nektek van róla hitbéli gondolatotok.


Akinek adatrőgzitön van SAJÁT felvétele, képe, és több olyan egyéni élményt tudhat magáénak amit, racionálisan, és a tudományt - az igazit - tisztelve sem tud hova tenni, annak a spiritualitás, ugyan olyan tény lessz, mint a fizikai (pl a termodinamikai) tételek, - amik egyébként nem zárják ki a különféle entitások létezését - amiket említettél.


Én tisztelem, értem, elfogadom, valósnak tartom a legtöbb tudományos eredményt. És mégis. LÁTTAM dolgokat, történtek dolgok, amiket; legnagyobb " érvetek" ellenére nem a beteg, megtévesztett, becsapott elmém, agyam közvetített. ( Ezt a sok szkeptikus, vagy épp pszichológiai, mentális betegségekkel foglalkozó, vallási, teológiai témájú könyv, elolvasása után is fenntartom.)


Tudom, hogy bizsereg az ujjad, de hacsak nem akarsz magaddal beszélhetni, - mint egy valódi elmebajos- akkor ne fáraszd magad a " tudományos" válasszal.


Én ebben a kérdésben az 52 % válaszolóval azonosulok.


Nem okoz lelki törést nálam, - és őszinte hittel bízom benne, hogy nálad sem :) - ha te máshogy gondolod...a te dolgod. Nincs vele dolgom.


szép napot

2017. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:

Bocs.


transzcendentális* he-he

2017. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretnék névvel írni - régen írtam is -, de a modik több mint egy éves itt tartózkodásom után úgy gondolhatták hogy ha a hozzászólásaim nem is, de a nevem bomlasztóan hat a közösségre mert jelenleg nem publikus és ha publikusra akarom állítani ezt az üzenetet kapom:


"Sajnálom, de a moderátor döntése alapján a neved nem állíthatod publikusra."


Hát erre most mit mondjak? :DDDD

2017. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

Itt aztán óriási jelentősége van, hogy kiírod, hogy Vaszil vagy békateve vagy bármi. Arra hivatkozni meg, hogy mekkora király vagy hogy tudjhatjuk, hogy vaszil vagy az aztán meg tényleg igazi erkölcsi győzelem. Ha valahol nincs jelentősége annak, hogy ki vagy az ez a hely.

Az hogy nem bujkálhatsz az mit jelent? Bárhogyan lehet követni, hogy máshol mit írtál? Amúgy sincs semmi jelentősége. Az én regemről is írogat más. Semmit nem jelent.


Annyit azért a javadra írok, hogy legalább tettél egy nagy lépést hátrafelé a tudományosságtól. Ez egy másik agy tévedés: minden ostoba tévhitet tudományba akarnak csomagolni. Ha azt mondod a te spiritualitásod nem tudományos alapokon nyugszik, akkor tényleg nincs semmi közünk egymáshoz. Csak ezt így kellett volna kezdeni. A durva egyébként az, hogy bár részben rólad szólt az előző hozzászólásom, de nem neked írtam és te mégis magadra vetted. Ha a spiritualitás tény, akkor egyetlen tényt sorolj a spiritualitásból. A másik érdekesség, hogy eddig egyetlen konkrétumot sem mondtál abból a sok dologból, ami téged támogat. Igazi tudomány nem létezik különben. Tudomány csak egy van, ugyanúgy, mint ahogy egy valóság létezik.

Engem meg tudsz győzni az igazadról tényekkel. Nem hitbéli dolog nálam a spiritualitás létezésének tagadása.

A felvételeddel kapcsolatban érdekelne annak független megerősítése. Továbbra sem mondtál erről semmi konkrétat. Gondolom ez is a spiritualitás világa.

Én nem mondtam, hogy beteg az elméd, sőt biztos vagyok benne, hogy csak tévedésben vagy,

Az írás azért kusza mert sorban reagáltam a te általad soroltakra. Így jöttek sorba.


A végére nem írok semmit, mert úgy érzem azt csak indulatból írtad.

2017. nov. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

Nem tagadom,...most betyár kíváncsi lettem. Esetleg priviben ?

Természetesen, úri becsületszavamat adom; ha van a neten ilyen, - egyébként grófi ősökkel rendelkezem - hogy nem adom ki, és nem haaználom föl.


szép napot

2017. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
nem értem ezt.. mit priviben?
2017. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
A nick arra jó hogy ha több hozzászóló van egy kérdésnél akkor könnyebb követni ki mit írt (az is előfordul hogy több embernek azonos a százaléka), illetve ha hosszabb ideig tartózkodik a kategórián akkor lehet tudni hogy érdemes-e vele egyáltalán kommunikálni és ha igen akkor nem kell mindig Ádámtól és Évától kezdeni a párbeszédet. :)
2017. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

54 %


1, A privát az 58 % hozzászólónak szólt. Szerintem ez még az ilyen (erőltetett) " tudományos " aggyal is kibogozható mint a tiéd. :) (sic)

Ha már így fogalmaztam meg, akkor ez marad, de az (alap)szándék, nem az értelmetlen "odamondás" lett volna.

Elnézést érte, csak a 2. pontban foglaltak miatt jött ki.


2, Egészen egyszerűen, dolgoznom kellett a válaszodon...olvasás alatt,és utána is... kb 5 másodpercig el sem hittem. (rossz szokásom, ha nem figyelek a naivitás, és a szolipszizmus )


Teljes egészében beidézhetném az írásod, mert - ne haragudj, de - annyira inkompetens,irreleváns,értetlen és beképzelt.


Azért, mert önjelőlt "tudósnak" képzeled magad, az még nem jelenti azt, hogy szavad, bármiféle mértékkel bír.


Ha nagyképű akarnék lenni úgy fogalmaznék, hogy írásomból, csak a betüket (talán) ismerted föl, és az általuk alkotot szavak, mondatok jelentése, nem realizálódott elmédben.


Vagy lehet, hogy direkt kapaszkodsz a semmibe ? Ez egy tudományos gondolkozást kedvelő személyre nem lenne jellemző. Kivéve, ha a személy pszichológus. ( amennyiben ezt te tudománynak tartod

2017. nov. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

bocs folyt.


és nem humbugnak )


Tehát nincs mit tenni. Ahogy írtam további jó beszélgetést magaddal. De ne aggódj, ennek is megvan az előnye; mégpedig az, hogy mindig neked lessz igazad. :))


Itt én úgy érzem, hogy most befejeztem - a 42 válaszom alapján- ezt a teljesen fölösleges nonverbális interakciót.



szép napot

2017. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!