Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lapos lenne a föld?

Lapos lenne a föld?

Figyelt kérdés
Az elmélet szerint a föld nem egy gömb/geoid és csak a föld létezik végtelen síkban és az általunk ismert világ el van kerítve és azon belül mozog a nap és a hold
2018. aug. 13. 23:13
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/149 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Elkezdtem laposföld videókat nézni. Eddig Mónika showt néztem youtubeon,de a Ti videóitokon is ugyanolyan jókat röhögök és azon gondolkodom,milyen trauma okozta ezt nálatok.. Csak egy probléma van a videókkal,sok chipset megeszek közben 😁

Nagyon furák vagytok ti.10km-en mértek görbületet,hát nyiss már egy világatlaszt azt nézz meg mekkora a Balaton,Te szerencse csomag. Milyen /mekkora görbületet akartok Ti ott mérni? Mindjárt 2 méter eltérés mi? Csak,hogy azzal a tokos fejetekkel felfogjátok,hogy nem lapos a föld...ja de a föld lapos,meg dombos,hegyes,völgyes,agyagos,homokos,sóderes,ércekkel,drágakövekkel stb...De a Föld nem lapos.

Olyanok vagytok mint a Jehova tanui,eröltetitek a hülyeségeteket,sztem lassan ti is házaltok majd. ☺

2019. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/149 Wadmalac ***** válasza:
100%

Azért meghallgatnék egy laposföldes magyarázatot a holdfogyatkozásra.

Hogy ha szerintük a hold és nap is a korong föld felett köröz, hogy a frászba esik a holdra a föld árnyéka.

2019. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/149 2*Sü ***** válasza:
100%
(Egyáltalán arra, hogy a Nap és a Hold mikor milyen irányban látszik. De ez egyszer már felvetődött. Nyilván a fénytörés volt a magyarázat, ami nem az, lévén az maximum a Nap és a Hold magassági szögén módosít, az északi irányhoz látható szögén nem.)
2019. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/149 Wadmalac ***** válasza:

Egen, az a fénytöréses humbug is plafonra hányós marhaság, de ezt a fránya holdfogyatkozást nem fogják meg azzal sem.

:)

2019. dec. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/149 anonim válasza:
A föld a "laposföldesek" szerint sem nyilvánvalóan euklideszi geometriai értlemben lapos hanem erősen geoid. Úgy tudom vagy 9 ezer km körüli mélységbe le tudtak már ásni tehát kiterjedt "lefelé" is az biztos. A dolgok ember által nem tapasztalható része úm. végtelen tér és idő inkább filozófiai kérdés. A vallási rész ott jön be hogy ebben a végtelen űrben a föld és az ember el van jelentéktelenítve. Vagyis a középkori kitüntetett szerepe és az isteni teremtés van elbagatelizálva vagy inkább negligálva. Az hogy a végtelen világba belefér e Isten az mindenkinek a hitére van bízva. A hitben az a lényeg h tapasztalás nélkül is igaznak vélünk mások által elmondottakat.
2020. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/149 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na a gőzrakétás megszállott eldobta a kapát hétvégén, fel akart menni 1500 m-re, hogy meglássa, hogy nem lát görbületet.

Ernyő nem nyílt, RIP.


A laposföldesek kaptak egy mártírt, mi meg egy új Darwin-díjast.

2020. febr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/149 anonim válasza:
Az előbb 9 ezer m akart lenni. Egyébként nem hiszem h egységes a lapposföld hívők nézete sem. A sík lenne végtelen nem a tér? Mindenkinek hite szerint kerek a világ vagy gömbölyű. A repülők amúgy 10 ezer m magasan repülnek ott nem láthatta pl. a pilótafülkéből v mindig felhők takarták? Ami igaz csak elmélet és sokan nem látták még valójában, h tömegével bizonyítanák. A csoportos űrutazás még drága. Ezt addig egy hangya egy hőlégbalonon meg tudná mondani, de mint tudjuk hangyák a gatyában.. Amúgy Willy Fog 80 nap alatt megkerülte, tehát ez alapos érv arra h gömbölyű.
2020. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/149 Wadmalac ***** válasza:
100%

" A repülők amúgy 10 ezer m magasan repülnek ott nem láthatta pl. a pilótafülkéből v mindig felhők takarták?"

A felhőkkel együtt is látszik. Csak gondolom megmagyarázzák azzal, hogy a repülő ablaka is csal.

2020. febr. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/149 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre van értelmetlen magyarázatuk. Az egyik nekem azt mondta egyszer, hogy a saját teleszkópomba bele vannak építve a bolygók, amiket megfigyelek :) mondtam neki, ember, én raktam össze. Erre már nem jött válasz.
2020. febr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!