Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lapos lenne a föld?

Lapos lenne a föld?

Figyelt kérdés
Az elmélet szerint a föld nem egy gömb/geoid és csak a föld létezik végtelen síkban és az általunk ismert világ el van kerítve és azon belül mozog a nap és a hold
2018. aug. 13. 23:13
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/149 2*Sü ***** válasza:
100%

> Azért tikolják mert akinél a tudás annál a hatalom


Ez így csak egy ócska közhely – már elnézést –, KONKRÉTAN kinek, ki fölött lesz nagyobb a hatalma, azáltal, hogy az általános iskolát végzett emberek 99,999%-a úgy tudja, hogy a Föld gömb alakú, holott valójában lapos? Ki által, ki felett és pontosan miben nyilvánul meg ez a nagyobb hatalom? Mitől és miben lesz kisebb hatalma bárkinek is, ha az emberek többsége úgy tudná, hogy a Föld lapos?


A tudás hatalom, ha valóban releváns tudásról van szó. De az emberek gondolkodásában, döntéseiben, tetteiben semmiféle szerepet nem játszik a Föld alakja. Attól, hogy valaki úgy tudja, hogy a Föld gömb alakú, attól többet kell dolgoznia? Vagy kevesebb bérért? Vagy jobban hatnak rá a reklámok? Vagy több olyan dolgot fogyaszt, amire nincs szüksége? Vagy KONKRÉTAN milyen hatása van ennek a „hibás” tudásnak?


Vagy amit az előző válaszomban leírtam, azt egy cseppet sem érzed abszurdnak? Próbáld megsaccolni, mennyibe is kerül ennek a hazugságnak a fenntartása azok alapján, amit leírtam. Ekkora költséget – nem beszélve az időről, energiáról szervezésről – csak valami olyan tud kompenzálni, aminek a jellegéről csak kell, hogy tudj mondani valamit. Bizonyára végiggondoltad, meg utánajártál ennek.

2018. aug. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/149 A kérdező kommentje:

Hát hogy az meberek pénzel támogatják az űr kutatást és közben nem kutatnak semmit


Meg az is lehet ok hogy elhitetik azt hogy az ember jelentéktelen és cssak egy kis porszem a végtelen üreségben ahol több végtelenyi bolygó van


ki veszi ezt már be ? egy lapos földes tudja hogy nem így van de ez már átt menne a vallás részébe egyébkénz a lapos föld hívők vallásosak is de ez nektek már mély víz lenne

2018. aug. 15. 15:58
 73/149 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

na erre mit lépsz kérdező?


[link]

2018. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/149 A kérdező kommentje:

Baromság


a csilagokrol meg ez a véleményem


[link]

2018. aug. 15. 16:07
 75/149 A kérdező kommentje:
Állítólag Stephen Hawking vetett fel egy egyszerű („egyszerű“) kísérletet: ÁLLÍTÓLAG XDD szoval lehet hogy nem is igaz xDD
2018. aug. 15. 16:08
 76/149 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Meggyőztél! ok! Laposföld hívő lettem!


Várjunk csak, kik azok az öltönyös emberek a házam előtt?


megnézem...


fuwbfaz ffuuu kérdezőőő eljöttek értem!!!! Menekülj Azt mondják érted is eljönnek! Meneküüljjjj!!!! fawbfhkfvfhab kawfbkwabfuawfawfwawafwfafawj


Éljen a LAposfööllddffjabwhfwbfhmavfwhbajkfbwjakfawf

2018. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/149 anonim ***** válasza:
Félelmetes hogy valaki ennyire ostoba :(
2018. aug. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/149 A kérdező kommentje:
Az is hogy menyi gömb fanatikus van
2018. aug. 15. 18:29
 79/149 anonim ***** válasza:
100%
Neharagudj de tényleg nagyon dühít hogy ennyi laposföldes van. Akkora baromság hogy kivagyok tőle. Mégis hogyan lenne internet például ha nincsenek ott fent műholdak? A napunk szerinted mi, hogyan fotoszintetizálnak a növények? És a hold, a többi égitest? Párom amatőr csillagász így volt szerencsém megnézni a holdat, a vénuszt, a marsot, a jupitert a sávjaival és a szaturnuszt a gyűrűivel. Mond csak néztél már fel egyáltalán a csillagos égboltra? Szerinted mik azok? Gondolkodtál már azon mennyire aprócskák vagyunk és a mi földgömbünk is milyen kicsi a galaxisunkban, az univerzumban? Ugye nem? Na erről van szó, a ti agyatok csak addig képes eljutni hogy "jaj nem látom hogy görbül tehát lapos". Hihetetlen ostobák vagytok
2018. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/149 A kérdező kommentje:

Ezekre a kérdésekre már választ adtam a miket láttatok csillaglesön keresztül az meg a csliaglesöbe be éítet szar képek voltak vagy csak hologramok

Én meg értem hogy ez a lapos föld nagyon mererdek mert nekem is az volt de ki kell nyitni egyszer a szemet és rá jönni hogy egy hamis valoságban élünk

2018. aug. 15. 21:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!