Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lapos lenne a föld?

Lapos lenne a föld?

Figyelt kérdés
Az elmélet szerint a föld nem egy gömb/geoid és csak a föld létezik végtelen síkban és az általunk ismert világ el van kerítve és azon belül mozog a nap és a hold
2018. aug. 13. 23:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/149 A kérdező kommentje:
nem ezoponyvából tanulok Facebookon és youtubon vannak információk amik jól elmagyarázák
2018. aug. 15. 14:04
 62/149 2*Sü ***** válasza:
100%

> a mi világunkat egy jég fal veszi körbe (amit ugye őriznek ezért elektromos kerítés van előtte)


Kik őrzik? És mi a fenének? Mi haszna származik ebből bárkinek?


> A Nap fénye nem képes minden hová el érni és ahová nem ér el ott a hold aminek saját fénye van és nem a nap világitja meg és sokszor láttam már azt hogy világos van és a hold még is fent van


Írtam erről, de vagy nem olvastad, vagy ignoráltad. Olvasd el. Ha a Nap fénye nem ér el mindenhova, akkor nincs naplemente. Meg akkor a láthatósági távolság fix. Azt nem lehet kimagyarázni, hogy a december 21-én a baktérítőtől „délre” mindenhol látszik a Nap, az ráktérítőtől „északra” meg sehol. Lásd újra: [link]


> A műholdak természetesen nem léteznek a rakéták meg a vízbe csapodnak


Mondom, mindent le lehet tagadni, ami nem passzol az prekoncepcióba. De ez nem tudomány, hanem vágy alapú érvelés.


> Meg ugye az emberi szem sem lát el a végtelenségig ezért nem is látszodhat mindig mindenhol a nap meg a hold egyszere szoval amit írsz erről az baromság


Fényerő kérdése. Az Androméda-galaxis kb. 23 651 321 000 000 000 000 km-re van, és ha jó szemed van, láthatod a Földről. De vegyük csak a Vénuszt – az esthajnalcsillagot –, ami a legfényesebb égitest az égen. Ez „csak” átlagosan 108 000 000 km-re van, de ez is jóval távolabb van, mint mondjuk Ausztrália.


Várj! Tudom a választ! Az Androméda-galaxis meg a Vénusz sem létezik. Vagy igen, csak egészen máshogy van, más távolságra. És nem kell, hogy megzavarjon az sem, hogy a Vénusz minden tekintetben – fényerő, alak, az égbolton elfoglalt pozíció – úgy viselkedik, mintha a Nap körül keringene. Az sem kell, hogy megzavarjon, hogy amíg a Föld egyik részéről x szögben látszik az Andorméda-galaxis, a másikban y szögben, a harmadik részén meg egyáltalán nem.


> Ehez hozzá teszem hogy Nikola Tesla is azt monda hogy a föld lapos


Egyrészt ez megint tekintélyre hivatkozás, nem tudományos érv. De csak úgy mellékesen, Tesla ezt melyik írásában írta le? Vagy melyik médiának adott interjújában nyilatkozta ezt és mikor?


> Auguste Piccard fizikus saját készítésű hőlégballonnal fel ment a sztratoszféra fölé és azt látta hogy a föld egy korong és a szélei fel csúcsosodnak


Talán meglepő, de egy gömb kontúrja bárhonnan is nézed, egy kör lesz. A labdát ha oldalról, ha felülről, ha távolról, ha közelről nézed, akkor is egy kör alakú képe lesz. A horizont kör alakú, akár korongról, akár gömbről van szó. Megint valaki nem érti a geometriát.

2018. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/149 2*Sü ***** válasza:
100%

> Sziplán a világ kormányai elhiteték velünk az oktatásban is így lett és anyira elterjet hogy mindenki elhiszi ezért működik ez olyan jól


Könyörgöm, most már valaki árulja el, hogy kik és mégis mi a fészkes fenéért tettek ilyet? Kérlek, kérdező, erre az egy kérdésre válaszolj, ha már a többire nem.


Mert ez olyan, mintha vettem volna egy kék pólót. De anyámmal elhitetném, hogy valójában zöld pólót vettem. Rejtegetem is ezerrel, időt, pénzt nem sajnálva próbálom fenntartani azt a látszatot, hogy én zöld pólót vettem, átphotoshopolok az összes képet. Miért? Anyám számára édes mindegy, hogy kék, vagy zöld pólót vettem. És ha zöldet, akkor mi van?


A világon létezik sok millió tudós, fizikus, csillagász, hasonlók. Dolgoznak állami intézményekben, egyetemeken, magáncégeknek, akik fölött hol kormánypárti, hol ellenzéki vezetés van. Nyilván a lapos föld és a geoid alakú földből egészen más dolgok következnek. Csak észre kellett volna venni, hogy valami nem stimmel. De valahogy mindet sikerült lefizetni, megvesztegetni. Senki nem köpött… Se most, se 10 éve, se 50 éve, se 200, se 2000 éve.


Kormányok váltják egymást, hol jobboldali, hol baloldali kormány van. Aztán országok állnak hol baráti kapcsolatban, hol ellenséges viszonyban, hol kimondottan háborús viszonyban. De mindegyik egyetért egyetlen közös és fontos célban: az emberekkel el kell hitetni, hogy a Föld (közel) gömbölyű, annak ellenére, hogy nem az.


Ugye elhangzott, hogy a föld szélét elektromos kerítés védi. Nyilván ez valakinek meg kellett építenie, annak a bérét ki kellett fizetni. A tudósokon kívül áruszállítók, munkások, könyvelők, gazdasági munkakörben dolgozók megint csak ezreit kellett lefizetni vagy megfenyegetni. (Plusz az elektromos kerítést működtetni is kell, ehhez kell valamiféle erőmű, ami megint emberek működtetnek.)


És nem, nem azt mondjuk, hogy hát most nincs pénz űrállomás építésére, vagy nincs haszna egy űrállomást építeni, és akkor lezárhatnánk a témát. Nem. El kell hitetni, hogy igenis létezik a Nemzetközi Űrállomás, hogy sikeresen megépítettük, fellőttük. Nem az mondjuk, hogy mit tudom én, légköri zavarok, vagy energiatakarékossági okok miatt nem lehet élő közvetítést sugározni az űrállomásról. Nem, hamisítunk élő adást, amibe megint be kell vonni egy csomó embert, akik ezeket az álközvetítéseket egy műteremben vagy számítógépes grafikával legyártják. Sőt ugye az űrállomás szépen látszik is az égen időről-időre. Van erről adatbázis, meg van erre alkalmazás is, pl.: [link] (Magam is megnézem vagy 8-szor.) És mit ad isten egyébként pont mindig olyan szögben, mintha a Föld egy gömb lenne. Nyilván ezt meg valahogy felvetítik akkor az égre, amihez megint be kell vonni – le kell fizetni, meg kell félemlíteni – egy csomó embert. Nota bene az előbb linkelt alkalmazással nem csak a Nemzetközi Űrállomás figyelhető meg, hanem az Iridium műholdak is, amikből 72 darab kering a Föld körül. Szóval napjában meg lehet figyelni ezekből akár kettő-hármat is. Nyilván ha már azt hazudjuk, hogy a Föld gömb alakú, nehezítsük meg a dolgunkat. Logikus, nem?


(Ne is beszéljünk olyanokról, mint utazók, repülőgép vezetők, földmérők, miegyebek. Nyilván ők is le vannak fizetve, vagy megfélemlítve.)


De mindez a sok pénz, sok befektetett energia megéri, mert… Várjunk! Mert miért is? Egy átlagos ember reggel felkel, megeszi a reggelijét – ha szokott reggelizni –, ha van gyereke elviszi az óvodába, iskolába, elmegy dolgozni, hazamegy, még tesz-vesz valamit, aztán elővesz egy könyvet, vagy bekapcsolja a tévét, vagy lemegy a kocsmába, majd lefekszik aludni. Okoz-e bármilyen konkrét tényleges változást, ha a többség megtudná azt, amit te igaznak vélsz, hogy a Föld nem gömbölyű, hanem lapos? A legtöbb ember maximum megvonná a vállát, de sokan még ennyire se méltatnák ezt az új tényt. Néhány ember pár hétig beszélgetne erről, aztán minden menne tovább a megszokott kerékvágásban. Senki nem fogyasztana kevesebbet, nem lenne erkölcsösebb, nem követlen nagyobb fizetést, nem lenne lázadóbb.


Szóval mi ellensúlyozza a sok hazugságra befektetett tengernyi pénzt és időt? Akik ezt az egész hazugsággyárat – ami nem kicsi gyár – fenntartják, finanszírozzák, azok mit nyernek cserébe? Miáltal lesz ettől több pénzük vagy nagyobb hatalmuk, vagy bármiféle előnyük.


Kedves kérdező. Magyarázd el ezt nekem, mert nem értem…

2018. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/149 Wadmalac ***** válasza:
94%

"nem ezoponyvából tanulok Facebookon és youtubon vannak információk"

Grat.

2018. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/149 A kérdező kommentje:

Azért tikolják mert akinél a tudás annál a hatalom


Pl a a világ végtelen síkba létezik akkor az mebereket ösze terlték hogy ne széledjenek széjjel és elhiteték velünk hogy a világunk egy gömb es egy ember úralkodik az emberiségen


vagy épitetek egy űrhajót felmentek az égbe láttak a mennyet és rabszolga nép elöl titkolják mert akk mindenki oda akarna feljutni de ez csak elmélet hogy ezért is titkolhatják az igazságot + a rakéta építés pénz ezek hatalmas pénzt kapnak "Űr kutatásra"

2018. aug. 15. 15:02
 66/149 Tislerics Máté ***** válasza:
96%

,,Azért tikolják mert akinél a tudás annál a hatalom"


Akkor neked nem lehet valami nagy a hatalmad...

2018. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/149 anonim ***** válasza:
100%

Kéne erről egy mozifilm. Christopher Nolan rendezésében, egy ütős összeesküvés scifi-akció-thriller. Morgan Freeman lenne a szuper-konglomerátum feje. Emma Stone pedig a Flat Earth Society vezetője, aki végül megbuktatja az elnyomó hatalmat, fényt derítve az igazságra. Csak ne zombisárkánnyal olvasszák le a jégfalat, azt már ellőtték máshol.

Kasszasiker lenne!

2018. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/149 anonim ***** válasza:
91%

Igazából érdekes dolog lenne belelátni a kérdező fejébe.

Ennyire buta ember nem létezhet.

Tehát vagy az elméje sérült - de igencsak - vagy pedig remekül mulat rajtunk.

Az meg egy másodpercig se zavarja, hogy egyetlen kérdésünkre sem tud válaszolni.

2018. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/149 A kérdező kommentje:
pedig válaszoltam és nem csak én vagyok lapos föld hívő
2018. aug. 15. 15:40
 70/149 A kérdező kommentje:
Csináltak egy mérést hogy görbül e a balatonak a vize ÉS NEM GÖRBÜLT! a tudósok erre mit mondanak azt hogy ott van egy anomália.... Nah ennyit a gömb földről
2018. aug. 15. 15:44
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!