Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért félek csak otthon?

Miért félek csak otthon?

Figyelt kérdés

Először is elnézést ha rossz helyre írom, de nem tudom melyik kategória lenne a legmegfelelőbb.

Szóval a problémám még ovis koromban kezdődött: borzasztóan féltem otthon az akkori házunkban, nem tudom pontosan megmondani mitől. Folyamatosan olyan érzésem volt, hogy “szörnyek”(ahogy akkor 4-5 évesen megfogalmaztam) rejtőznek a házban. Visszatérő rémálmaim voltak arról, hogy valaki van a házunkban, nem tudjuk hol bújkál, de ott van, illetve rengeteg egyéb rémálom gyötört amelyekben rettegtem gyilkosoktól, természet feletti lényektől stb.. 2011ben új házba költöztünk és a dolog itt is folytatódott. Nem nyugtat meg, hogy a szüleim és a 3 kutyám itt vannak, éjjel felkelek arra, hogy rettegek itthon. Ez a félelem csak itthon van jelen, 2 éve elmentem egyetemre, ott a lakásban egyedül sem fèlek vagy ha pl barátoknál alszom, ott sincs semmi baj. 3-4 éve ez a rettegés csökkent itthon, viszont most ismét elkezdődött. 2 hétre hazajöttem mert szünet van az egyetemen, borzalmasan érzem magam, nem tudok pihenni, alig alszom, még 1 hetet leszek itthon és nem tudom hogy fogom bírni. Nem tudok szabadulni ettől az érzéstől, a félelemtől. Valaki jár hasonló cipőben? Esetleg ötlet, hogy miért van ez és hogy tudnám “kezelni”?

KÉREM aki csak trollkodni jönne ide, az álljon tovább, nekem ez tényleg nagy problémát jelent, köszönöm

20/l



2019. febr. 8. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy kiskorodba a házban láttál egy ilyen furcsa személyt és azért rettegsz.
2019. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, bár az én félelmem nem állandó. Leginkább akkor jön rám amikor teljesen egyedül vagyok otthon. Kiskoromban sokkal rosszabb volt. Ha egedül hagytak volt hogy addig álltam az ajtóban amíg haza nem értek a szüleim és minden pillanatban arra készültem hogy valamelyik szobából kilép valaki. Persze most hogy már nagyobb vagyok nem pánikolok be, sőt szeretek is egyedül lenni de néha még mindig rámtör ez az érzés. Félek lemenni a lépcsőn ha nem ég a villany, félek a szobámban mert úgy érzem hogy figyel valaki. Ilyenkor általában zenét hallgatok, vagy éneklek, esetleg ha van otthon valaki akkor elkezdek beszélni hozzá. Engem ezek a dolgok megnyugtatnak. Szerintem te is keress olyan dolgot ami megnyugtat téged, ami egy kis biztonságérzetet ad neked, ha vannak kutyáid engedd be őket a szobádba, ha nyugodtan viselkednek akkor gondolj arra hogy semmi okod a félelemre mert ha lenne ott valaki vagy valami akkor ők azt biztosan jeleznék neked. Nem tudom hogy mennyire hiszel a természetfeletti dolgokban (én nem tagadom hogy létezhetnek ilyen erők), de gondold át hogy nem láttál e valami érdekeset gyermekkorodban ami belédültette ezt a félelmet. De az is lehet hogy ez valami fóbia. Nem tudom hogy mennyit tudtam segíteni, egy kicsit össze-vissza jöttek ki a gondolataim :D

17/L

2019. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen érzéseim voltak. Anyám és a nagymamám mániája volt a szellemekről és a halottakról beszélni. Ők is nagyon negatív személyek.

Elköltöztem és most már saját lakásom és családom van. Azóta nincs ez az érzés, hogy valaki ott van a lakásban. Ha anyám jön látogatóba, utána mindig porszívózok és felmosok, mert úgy érzem ki kell takarítanom a negatív energiákat.

2019. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés azért érdekes számomra, mert én is félek, vagy valami ilyesmi. Kíváncsian várom és figyelem a válaszokat, amit íni fogtok.
2019. febr. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonlókat én is tapasztaltam, viszont nekem volt olyan különös tapasztalatom már gyermekkoromban, ami később félelemben tarthatott és nekem amúgy is erősebbek a megérzéseim, érzékeny vagyok a para jelenségekre.

Én ezt a jellegű félelmet mindenhol érzem kivétel nélkül, de megtanultam együtt élni vele.Sajnos néha muszáj egyedül lenni.

Mivel te azt írod, hogy vannak helyek, ahol nem érzed, arra gondoltam,talán a családban lehet, családtagban valami negatív történés, vagy negatív személyiség, aki ezt okozza.

2019. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem ide màr pszihiàter kell. Nem viccelek.
2019. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy valami történt valamikor abban a házban és annak az asztrális matricáját (pszichikus lenyomatát, utórezgését) érzékeled.


Az "okos" szkeptikusoknak azt üzenem, hogy amikor el fog jönni az idejük, mind ki lesznek nyitva és érzékelni fognak mindent, amit most nem. (ha máskor nem, a halálukkor .. erről ennyit)

2019. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!