Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A dimenziók micsodák valójában...

A dimenziók micsodák valójában? Mennyire körülírható dolog?

Figyelt kérdés

Hallottam már több verziót is ezzel a kifejezéssel kapcsoltban.


Van 1,2,3 és valaki szerint egy negyedik dimenzió is, amikről tudjuk, hogy a 2D pl csak szemből látható, nem forgatható, sík, ahogyan a képernyők is, a 3D pedig már egészen élethű, ahogyan mi is létezünk, érzékelünk és látjuk a dolgokat a földön.

A 4D néhány tudós szerint az időt jelenti, ami már számomra nem teljesen tiszta, hogy ez most hogyan jön a képbe, na mindegy.


Tegnap néztem egy videót, amiben azt mondták, hogy több dimenzió is van, de ezekből ki be mászkálni nem lehet, mert ezek nem helyek mint pl egy másik bolygó, hanem egymásra épülő rétegek és itt már kezdem is elveszteni a fonalat, de úgy próbálom elképzelni, hogyha vannak pl szellemek vagy ilyesmi azok nem halott lelkek, hanem egy másik dimenzioban élő lények, akik valamilyen másmilyen formában élnek mint mi, vagy vannak jelen és ez egy megint egy másik dimenzió.. mi pedig furcsa dolgokat észlelünk és megilyedünk próbáljuk megmagyarázni azzal, hogy a halott szeretteink kísértete az, bár olyat is olvastam már, hogy valóban vannak kísértetek és ők azok, akik átléptek abba a bizonyos “következő” dimenzióba, mások szerint mi biológiai lények vagyunk és meghalunk, ezek a “lények” pedig nem biológaiak, érdekes...


A harmadik felvetés, amiről hallottam, azok a párhuzamos dimenziók, vagy inkább univerzumok, mindkettőnek szokták nevezni és talán ez az, ami már tényleg feldolgozhatatlan számomra, hogy az életünk amit élünk, amiben telik az idő fokozatosan, párhuzamos időben telik még !végtelen! másik dimenzióban is, és ez a végtelen dimenzió, mind-mind azonos, de kisebb-nagyobb eltérések vannak benne... vannak emberek akik valahogyan átléptek egy másik dimenzióba, pl utazás közben és egyszer csak azt vették észre hogy a megszokott helyek merőben különböznek attól függetlenül, hogy érezhetően ugyanaz a hely aztán valahogyan vissza csöppentek a saját, a mi dimenziónkba és semmi nyomot nem találtak, hogy előtte azon a helyen járt az illető, mintha meg se történt volna... ez egyébként már az időutazáshoz hasonlít, arról is hallottam ezt azt, bár én abban nem hiszek...


Ti hogyan képzelitek el ezeket a dimenziókat ?


2019. márc. 5. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Számomra a dimenziók a fizikai térben való ismert és definiálható kiterjedések. A három dimenzió amit a tudomány ismer és elismer. A többi az csak ezotéria meg hókuszpókusz.
2019. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Különféle fogalmakat keversz.


Fizikai értelemben: hagyományosan három, újabb elméletek többet is feltételeznek (húrelmélet stb.)


Matematikai értelemben: végtelen, pl. ha van egy időjárási adatbázisod tíz oszloppal (pl. hőmérséklet, szél, csapadék, páratartalom stb.), akkor ott ezeknek az adatoknak az összefüggéseit egymással egy tízdimenziós fügvénnyel lehet leírni. Ábrázolni persze nem lehet mind a tíz dimenziót egyszerre, csak több 2 vagy 3 dimenziós grafikonon. Ilyen értelemben az idő is lehet egy "dimenzió", ha pl. az adatok különböző napokról származnak


Ezoterikus értelemben: valószínűleg te erre vagy kíváncsi. Én nem értek hozzá, de majd valaki kisegít (pl. szellemek dimenziója).


Amit még ide keversz, azok a "párhuzamos univerzumok". Ezek az én értelmezésemben olyan -- akár valós, de inkább hipotetikus -- állapotai a világnak, ahol valami máshogy történt, mint a jelenlegi világban. Pl. ha meghalt volna az anyám 10 évesen, én most nem írnék ide. Ebből is végtelen van, mert midennel/mindenkivel végtelen különböző dolog történhet(ett volna).

2019. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Alain Delon ***** válasza:
0%
Ha belegondolsz, csak a három dimenzió létezik, mert a világon nincs olyan dolog, aminek csak egy vagy két kiterjedése lenne. Ha pl. egy papírra lerajzolsz egy vonalat, az elvileg egy dimenzió, de a papírnak van mind a három irányban kiterjedése, és attól függően, hogy grafittal vagy tintával rajzoltad, a grafitnak lesz minimális kiterjedése a papírtól kifele, a tinta pedig a papírba beszívódva "foglal helyet".
2019. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés.

Bizonyított tény hogy szellemek léteznek és lehet egy másik dimenzióban vannak vagy ha nem, akkor egy másik világban.

2019. márc. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos tudományos oldalról nem tudok megfogalmazni. Én csak tapasztalok.

Én kitudok lépni a testemből a 4. dimenzióba az asztrálsíkra. Vannak többféle dimenziók. Talán 7-ig vannak.


A "légtér" kicsit sűrűbb és olykor nehezebb mozogni.

a hangom vibrálós- mint a csillagkapuban az istenek hangja és beszéde. És nekem mélyebb a hangom.

Más azt írta nekem hogy férfi létére neki vékony a hangja ezen a síkon. de ő nem írt annyi tapasztalatot mint én.

Szóval minden ugyanott van.

Van amire képes vagyok van amire nem. Függ a csakráim erősségétől.

Nem tudom felkapcsolni a villanyt.

Eleinte nem tudtam kinyitni sem becsukni a bejárati ajtómat. Már tudom. Kitudom nyitni és csukni a nyílászárómat.

Megtudtam fogni a zoknijaimat.

Hiába ugráltam nem tudtam lebegni. Pedig lehetséges.


nemrég bekapcsoltam a tv-met és ment. Bár utánna elektromos fájdalmakat éreztem az ujjaimaon és a lábujjaimaon.

Találkoztam szellemekkel. Kettővel beszéltem,de nem mondták azt hogy itt éltek.

szellemállatokat is láttam és azok nagyon nyugodtak és furák voltak. nem hiszem hogy halott állatok szellemei. szerintem ott született és élő állatok azok.

más fura lényt is láttam már ott.

mondhatni szörnyféléket. Nem biztos hogy rosszat akarnak. de a legtöbbjük ilyesztgetni próbál.


csak azt tudom hogy a jobb agyféltekém képes ezeket felfogni. mondjuk ugy hogy van füled. hallasz mindent. de a többi dimenzióban lévő lényeket nem.

kinyitod a spirituális füleidet és máris van hallószerved ahhoz hogy halljad ezeket a lényeket.

és minden szervnek megvan a maga spirituális része.


a jobb agyféltekéd számára már vannak szervei hogy megtapasztald amit mások nem.


szóval itt van körülötted minden sík.de csak akkor tapasztalod ha több szervet fejlesztesz ki magadnak. csakranyitás és erősítés. ha foglalkozol a spirituális és lelki részeddel is.


különböző síkok vagy dimenziók léteznek. ezt abból állípítom meg hogy mennyire vibrálós a hangom. van hogy ugyanolyan a hangom mint ezen a síkon. vagy hogy milyen nehézkesen vagy könnyen mozgok. Vagy hogy milyen lényeket látok. Nem biztos hogy halott lelkek szellemei vannak itt. bár meglehet hogy vannak. de vannak ezen a síkon élő lények. Meglehet hogy ezek ketten nem találkoznak egymással. vannak még a bizar lények is. nem hiszem hogy még ráadásként ezekkel a szellemekkel is egy dimenzióban vannak. meglehet hogy azért találkoznak egymásssal stb.


több interjúféle van miszerint más bolygó szülötte reinkarnálódott a földre és elmagyarázta a dimenziókat, síkokat. vagy földönkívüliek magyarázták el ezeket. de ezek nem mértadóak hiszen kitudja hogy kamu-e vagy sem.


na ezek közül most csak egy jut eszembe.

azt magyarázta hogy amit dimenziónak nevezünk azt nem lehet dimenzónak nevezni. sík szavunk sem alkalmas rá teljesen. buborékkként magyarázta vagyis síkbuborékként. de ez a kifejezés nálunk inkább alűrnek számít. de ez az alűr kifejezés sem reális, hiszen az űr az végtelen és inkább egy teljesen más külön világként fogható fel.

szerintem alűrök is léteznek és más világok is.

az az említett földönkívüli is megemlítette hogy két más világról tudnak.

de nem adhatok igaz vagy tudományos kifejtésnek egy földönkívülis interjút, hiszen nincs bizonyítéka a riporternek hogy igaz lenne amit állít és hogy valódi földönkívülivel beszélt volna. inkább kamu és kitaláció.


amiket én tapasztaltam az sem bizonyíték. nem tudom igazolni, bizonyítani. vagy elhiszi valaki vagy sem. vagy segítség az elképzeléseinek vagy sem.

nem tudományos és nem ezotériás vagy spirituális. csak tapasztalok és elméleteket szőhetek hogy a jobb agyfélteke és a lelki spirituális szervek kinyitása, kifejlesztése. érzék feletti érzékszervek stb.

2019. márc. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a 4. és többi dimenzióban is ugyanolyan 3D-s nek látszik minden. ugyanolyan. nem a kinézetre utal a dimenzió. hanem arra hogy közel van nálunk,de nem mindenki képes tapasztalni.

(uccsó)

2019. márc. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5# te miről beszélsz?
2019. márc. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a 2d-s ember csak előre meg hátra tud menni, a 3. dimenzió neki érthetetlen. Ugyanígy mutatja be a 4. dimenziót a 3d-s embereknek.

2019. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!