Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez? Egyszerű...

Mi lehetett ez? Egyszerű megérzés?

Figyelt kérdés

Még régen történt,2 éve,amikor anyámmal nyár végén estefele lementünk sétálni a kutyámmal.Az élmény olyan volt,hogy még minden részletére emlékszem.Eszébe jutott valami és bement a boltba.Elég nagy forgalom volt a bejáratnál(G-robi volt)este ellenére,de még úgyahogy világos volt.Inkább félhomály.

Kint maradtam a kutyával.Akkor még kicsi volt,7 hónapos,havanese.Már öt perce állhattunk kint amikor egyszer csak hirtelen hideg szél hasította át az álló levegő fátylát.Háttal álltam neki és valami hihetetlen sebességgel elkezdett verni a szívem.A szél úgy süvített a fülemben mintha csak ordítana.Minden lelassult,nem hallottam az emberi beszédet,elmosódott a látásom,kapkodtam a levegőt.A Félelem olyan erővel zúdult rám,minden ok,előzmény nékül,minha éppen bitófánál állnék.A fülemben egy felkiáltó mondat ismétlődött újra és újra és újra egyre hangosabban,egyre többször:Védd a kutyát!Védd a kutyát!Védd a kutyát!

Ide oda forgadtam a szemem,majd szívrohamot kaptam,a szél még mindig fújt.Nem bírtam tovább.Felkaptam a kutyát,magamhoz szorítottam,és befutottam a boltba.Mgálltam az ajtó mellett,hogy ki tudjak lesni,a kutyát rémülten szorongattam.Pár másodperc múlva,mikor már vagy ötször körülnéztem,hirtelen levegőért kaptam,az ijedtség olyan volt rajtam mintha csak elémugrott volna a vérben ázó,összetrancsírozott önmagam.

Az ajtó előtt egy böszmenagy,habzószájú,csapzott koszfehér kutya baktatott el.A gazdája láncon fogta.Én csak lestem kifele,de alig láttam,még mindig rettegtem,dobogott a szívem,kapkodtam a levegőt,fuldokoltam,talán reszkedtem is.A kutyát a mellényembe gyömöszöltem,és úgy szorítottam hogy nyöszörögni kezdett szegény.A veszély eltávolodott,és minden bajom elmúlt,csak a kiskutyára koncntráltam,tudni akartam jól van-e.Jól volt.Kicsit meg lett nyűzve de jól volt.Akkora megkönnyebbülés áradt szét bennem hogy kihullott a könnyem.Itt nem volt még vége.Ez mind alig egy perc alatt történhetett a mert kizavartak a boltból a kutyával.Kimentem boldogan.Megint állt a levegő.Nyoma sem volt hidegnek,szélnek pedig annyi se.Körbenéztem,a kicsit lerakram a földre.A fehér állat még látóhatáron volt,de messze.EKKOR értettem meg igazán hogy mi volt ez az egész.A láncon vezetett dög előtt a túlsó oldalon feltűnt egy másik kutya.Kis méretű volt,talán spániel,nem tudom.Az óriási dömper odanézett,kitépte magát a gazdája kezéből,eszeveszett ugatással átvágtatott az úttesten és rátámadt a másik kutyára.Szerencsére a gazdája utána.Még időben elkapta láncot,és visszarántotta a kutyát a helyére.

Végigborzongtam.Mi lett volna ha nem kapom fel az enyémet?Hiszen az a dög,a túloldalról átrohant hogy megtámadja a másik kutyát,mikor épp csak meglátta!Az előbb pedig épp melletünk ment volna el!Mi történt volna vele?És engem is megtámadott volna?

Vártam tovább anyámra.A velem szemben álló lány egyszer csak habozva megkérdezte hogy miért viselkedtem ilyen furcsán,és miért rohantam be a boltba.Gondolom ott volt végig.Azt mondtam hogy a hideg szél miatt,nem akartam hogy a kutya fázzon.Erre meglepő válasza volt.

Milyen szél?Régebbóta itt állok amióta te,de nem volt semmiféle szélmozgás.Meleg,fülledt levegő volt.

Ezután eltereltem a szót hogy látta-e a támadást,erre azt mondta hogy még jó hogy bementél nagy szerencséd volt,lehet megtámadta volna a kutyádat.Újra megkérdezte hogy miért futottam be,de akkor kijött anyu.Gyorsan elköszöntem és elhúztam a csíkot.

Nem tudom mi történt,megérzés volt-e,vagy több,mi volt a hideg szél szerepe,ami állítólag nem is volt,de hálás vagyok érte.


2010. júl. 2. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó sztori.
2010. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia:)


Ez egy hihetetlenül jó story!El menne könyvnek is nagyon jól írsz!És igen ez, egy megérzés volt!Jó erős megérzés, ezzel meg védted a kutyusodat:)

2010. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem egyszerű megérzés volt.Inkább arról lehet szó,hogy akadt egy segítőd "odaátról".
2010. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Te szoktál néha regénybe illő történeteket leírni ide(azaz erre az oldalra)?
2010. júl. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
és ezt melyik könyvből másoltad?
2010. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem,nem én vagyok az:)Köszönöm az elismerést,bár nem számítottam rá.Ne aggódj,nem másoltam sehonnan,ez egy teljesen sajátos élmény volt.

Én úgy hiszem,valaki figyelmeztetett.Vagy valami.Bár bizonyos szempontból nézve egy megérzésként is megállná a helyét.Lehetséges hogy egy erősebb fajta volt,lehet hogy valóban megérzés volt.Hisz minden összeáll.Megéreztem hogy a kutyám veszélyben volt.Igen lehetséges.Ám egy dolog nem illik a képbe.Egyáltalán nem.

A szél.

Mi lehetett az?A lány szerint nem volt szél,és valóban,már ott állt az ajtó előtt amikor anyuval odaértünk.De éreztem.Hallottam.Tisztán.Olyan volt mintha a szél hozta volna magával a félelem érzését,a rettegést.Egy figyelmeztetést.

2010. júl. 2. 21:31
 7/12 zanatkornel válasza:
Nem lehet, hogy csak kirázott a hideg :D ?? Mint engem, mikor olvastam. Nagyon tetszik, és tényleg jól részletezted, valamint a fogalmazás is jó, és a történet is érdekes.
2010. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szél volt,ebben biztos vagyok:)Mint az erőteljes,szeptemberi szél.Hallottam a süvítést,halványan éreztem,ahogy meglibbenti a hajam.Bár már magam sem értem.Már nem tudom mi történt:)(Haha,épp az előbb gondolkodtam azon,hogy lehet tényleg csak beképzeltem a szelet:DDe aztán mégse...)

Köszönöm az elismerést.Nem gondoltam volna hogy ennyit kapok a történetért.Örülök hogy élveztétek^^

2010. júl. 2. 22:52
 9/12 anonim ***** válasza:

még hogy nincsen Isten?! :D

hát micsoda szólt volna, ha nem "ő"?


egyébként nekem is sokszor fordult elő hasonló, de én sajnos egyszer nem engedelmeskedtem neki...meg is volt a "böjtje". én elhiszem neked teljesen a történeted, és tudom tényleg, hogy hogyan lehetséges ez. :P


üdv

25/F

2010. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen,ha belegondolunk,nagy mértékben lehetséges hogy Isteni csodatételről van szó:)Megmagyarázná a szelet is...Lehetséges hogy tényleg Ő szólt hozzám?Megtisztelve érezném magam:)

Nem haragszol meg ha megérdeklődöm,mi történt?

2010. júl. 5. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!