Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Zen meditáció gyakorlásával -...

Zen meditáció gyakorlásával - le lehet szokni a drogozásról?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Intravénás szerhasználó. Nem használom rendszeren a szert, csak amikor pénzem van rá. Akkor viszont "bármit" használok amit a leggyorsabban be tudok szerezni. Ez miatt egzisztenciálisan teljesen nulla az életem.

8 éve elhatároztam hogy le akarok szokni egyedül.., és ezért egyénileg zen meditációt gyakorlok azóta. Kisebb nagyon szünetekkel ugye, mert amikor visszaesek akkor elmaradnak a meditációs gyakorlások.

Az elmúlt időszakban elértem egy nagyon tiszta minőségű tudatot. Azt hiszem mást nem is mondhatnék rá ~ mint hogy "megvilágosodtam". Persze "én" aki írja az nem világosodott meg.

Egy egyszerű tapasztalás volt mindenféle felesleges önőrlő gondolatok nélkül. Csak sétálgattam, nézetem a felhőket, és boldog voltam. Ezt így már akár 40-50 perc meditációval el tudom érni, ha mindent el tudok engedni. Ez számomra olyan érzés ~ hogy egy "csodának" élem meg ezt a létezést, és a világot.

Hasonló mintha valami drogtól lennék beállva, és ha ilyenkor a drogos barátaimmal találkozok azt hiszik be vagyok állva. Pedig csak meditációt nyomattam.

Na de az ezzel a baj hogy mikor megvan ez a tisztább minőségű tudat egyszerűen nem félek hogy elvesztem (mivel akkor úgy érzem nincs mit elveszteni) vagyis nem félek hogy visszarendeződik. Nagyon szépen bírtam most is ezt a tiszta állapotot, és élvezetem az életet.., amíg bejött egy sima megfázás. Lázas is voltam. Minden. Hát abbahagytam a meditációt.

Pár nap alatt olyan szinten visszarendeződött a tudatom hogy egyszerűen nem tudtam magam megfékezni, és mivel volt rá lehetőségem, megint bedrogoztam.

Mondanom sem kell megint eléggé hazavágta ez az egész a tudatom minőségét, és már napok óta gyakorlok megint hogy "visszaállítsam" magam egy elfogadható szintre. Végül is már talán sikerült is. Csakhogy félek, mert azt látom statisztikailag valószínű hogy megint vissza fogok esni. Tanítóhoz vagy szanghába sosem voltam, és nem is tudok eljutni, mert ha pénzem lesz egyből dogokra költöm. (Egy olyan életet élek jelenleg hogy itthon kertészkedem a szüleim bio kertjében, ezért nincs rendes munkám, és pénz jó esetben sosem kerül a kezembe.) Tudom ez így nem mehet örökké, de most csak így tudok "tiszta" maradni, mert nincs más út.

Mivel fafejű vagyok!

Elhatároztam hogy rehabra nem megyek be!! Ez miatt ahogy a szüleim ebbe az irányba "löktek" már életemben többször eljutottam a halál kapujáig, de valahogy mindig megúsztam. Voltam hajléktalan, kint aludtam a mínuszokba, napokig nem ettem, és csak a csodának köszönhető hogy itt most tudok írogatni.. Szerintem nem létezik olyan mélypont amitől megváltoznék ebben a kérdésben. Belül magamban eldöntöttem, és elfogadtam hogy vagy egyedül oldom ezt meg.., vagy büszkén halok bele.

Vagyis egyedül kell megoldanom, és szerintem ezt csak a meditácó további gyakorlásával, és az egóm teljes felszámolásával érhetem el.

A kérdésem az - hogy létezik-e olyan minőségű tiszta tudat amit ha elérek, nem fog visszaszennyeződni?

Elérhető e stabilabban a megvilágosodás, ahonnan nem fogok majd visszaesni?



2019. márc. 17. 15:59
 1/7 A kérdező kommentje:

végül is tökmind 1

nem is tudom milyen válaszra várok...

becélzom Buddhát azt vagy elérem vagy beledöglök

ez az én utam

2019. márc. 17. 17:48
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Eléggé úgy érzem, hogy pengeélen táncolsz, elérted mindkét irányba a határt ami tulajdonképpen nem különbözik egymástól. Vagyis egy hatalmas döntést kell meghoznod, meghalsz vagy meghalsz? Vagy felszámolod az egót teljesen és az aki voltál megszűnik létezni (és itt hatalmas halálfélelmed lesz, mert ha test tovább is él, minden amivel azonosultál eddig megszűnik létezni), vagy fizikailag is meghalsz. Ugyanakkor vicces az egész, mert az én aki ezt eldönthetné, az most sem létezik, vagyis ha döntesz, akkor megint tovább éltetsz egy képzetet aki nem te vagy, ez a képzet lehet egy világot megváltó jógi, aki ingyen jógaórákat tart, alamizsnán él és folyamatos szamádhiban él, kérdés az hogy lesz e mögötte énkép, vagy csak mechanizmusok lesznek ezek, ha van mögötte énkép, akkor az még az egó. Ahhoz pedig, hogy ezek megszokásokká váljanak és automatikus dolgok legyenek, rengeteget kell gyakorolni mielőtt eltűnik az a valaki, hogy aztán utána ebben a békében tovább éljen a senki...
2019. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
69%
Nekem konkrètan az ismerősöm jött le ilyen mòdszerrel a hernyòrol. Azt mondta,hogy nem volt egyszerű ès főleg nem könnyű de megcsinàlta! Làtom rajta,hogy őszintèn sikerült neki ès teljesebb èletet èl mint sokunk.. Azt mondta,hogy az elejèben mikor nagyon gondolkodott,hogy mit csinàljon, vegyen egy adagot vagy sem akkor inkàbb elment futni egyet utànna tusolàs ès meditàciò ìgy jòl elterelte a gondolatait ès elmùlt az idő is.. Szerinten is van benne valami,fizikai ès szellemi erőt is ad mert èp testben èp lèlek.. aztmondjàk! Èn hiszek benned,hogy neked is sikerül! Az utat màr negtalàltad màr csak vègig kell jàrnod,hajrà!!
2019. márc. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lux morulus ***** válasza:
35%

Nem kérdés, hogy biztos nagyon nehéz abbahagyni, hisz ha nem volna az, akkor igazából gondot sem okozna a világon.


Amit viszont most csinálsz, az nem több mint, bla-bla-bla-bla.


Nyolc éve meditálsz.Nyolc éve és nemjöttél le róla, de te itt makrancoskodsz, hogy elvonóra,rehabra nem vonulsz be.

Mit nem sikerült felfogni, a nyolc év sikertelenségéből ember!?


És ha csak nyarvogni tudsz, hogy így nem csinálom ezt, úgy nem csinélom azt, meg inkább büszkén ( de inkább hülyén) halsz meg, hát tegyed. Egy lecsóssal kevesebb. Nekem. A szüleidnek meg azért nem ennyi lesz ez.


Úgyhogy nem kell itt az önsajnálatod, meg a nyavajgásod, és ne használj olyan szavakat, amiket nem értesz (pl: büszkeség, mert te sok minden vagy csak azok között nincs olyan, hogy büszkeség, meg szabadság), mert ettől ugyan olyan lúzer sz.r maradsz mint eddig.


Vagy megragadsz minden lehetőséget, hogy visszaszeezd a büszkeséged és a szabadságod, vagy menj a francba.


Ennyi.

2019. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kreténpali ***** válasza:
89%
Amy Winehousetól szeretném kérni a Rehab című számot és küldeném Sanyinak és üzenem, hogy nagyon bírom és eszméletlen jó fej!
2019. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Jo volt olvasni a torteneted, mert latszik, hogy nem adtad fel es erzed valtozasra van szukseged.

En tokeletesen aterzem amit irsz, en is hasznalo vagyok, igaz nem intravenasan es tenyleg baromi nehez letenni, barmirol is legyen szo.

Tul sok okosat nem tudok tanacsolni neked, nekem a megvaltozott tudatallapotot, ami maradt is az lsd adta tisztan, vagy fuvel, mdma-val keverve. Es az meg is marad, nem csak habbe vagy allva.

Ha ezt okos aranyban csinalod, segithet abbahagyni a tűhasználatot.

Sok sikert.

33/ff

2019. márc. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
26%
Természetes szelekció. Nem vagy elég erős.
2020. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!