Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudósok miért nem hisznek...

A tudósok miért nem hisznek abban hogy van valami a halál után?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy a tudósok többsége nem hisz ebben. Sőt kizártnak tartják.

Én viszont nem hiszem hanem Tudom hogy van a halál után valami.



2019. ápr. 18. 08:49
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#11

Ez csak egy test a sok közül, mi ezekben

a testekben csak ÁTMENETILEG élünk.

És nem, nem akarok senkit se meggyőzni, senkinek se írtam hogy ezt-azt hidd el.

Nem érdekel hogy miben hiszel.

2019. ápr. 18. 11:17
 12/30 anonim ***** válasza:
56%
Akkor hagyd beken a tudosaidat is, ok nem hisznek olyanban ami szemmel láthatólag nem letezik, megha te nagyon hiszel is benne. 😄
2019. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
77%

A tudós NEH HISZ, HANEM TUD.

Amit tud, azt bizonyítható, ellenőrzött keretek közt reprodukálható.

(Hinni a templomban és s kocsmában kell.

A tempolmban Istenben, a kocsmában pedig: "Azt HISZEM, megiszom még egy felest!")

.

"Én viszont nem hiszem hanem Tudom hogy van a halál után valami."

"Valamiben" hinni nem hit!

Meghatározott, konkrét dologban hinni, az a HIT!

Ha "tudod", akkor bizonyítani is tudod.

Ha tudod bizonyítani, akkor ne hagyd, hogy tudatlanul haljak/haljunk meg, írjad le a bizonyítást!

2019. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#13

Te nem tudhatod hogy létezik e, fogalmad sincs róla.

2019. ápr. 18. 12:37
 15/30 A kérdező kommentje:

#14

A munkájában tud és ott nincs helye a hitnek. Így van. Viszont a magánéletben, amit másoknak nem mond el ,mert nem tartozik oda, szerintem van.

2019. ápr. 18. 12:40
 16/30 anonim ***** válasza:
Akkor te a tudósoknak nem a többségéhez tartozol. Egyébként meg a hitről van szó, nem mindegy, hogy ki mit hisz ?
2019. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#17

Nem vagyok tudós.

2019. ápr. 18. 13:22
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

"Mert nincs okuk hinni ilyesmiben, mivel semmi nem utal rá, hogy az élet vége után lenne valami másik élet."


Ez nem egészen van így, már tudományos szinten is elkezdődtek ezek a vizsgálatok, de nagyon nehéz ilyen módszertannal vizsgálni.


Kizárni mindenesetre nem lehet a fejlemények tükrében, és egy - valódi - tudóstól ostobaság is volna.


Hinni benne azonban nem tudományos álláspont, és egy tudósnak bár lehet személyes hite, általában az a hozzáállása az élet nagy kérdéseihez, hogy csak abban "hisz" (pontosabban foglal el álláspontot kétkedés nélkül), amelyre tudományos módszertannal már szolgáltattak bizonyítékokat.

2019. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#19

Végre egy jó válasz.😊

2019. ápr. 18. 13:27
 20/30 anonim ***** válasza:

Ennyi ostoba embert.

Az, hogy valaki tudós, nem azt jelenti, hogy nem hisz a halál utáni életben, hanem azt, hogy nem keveri össze a kettőt.

Rakás tudós van, aki hisz Istenben is, de nem állítja azt, hogy bizonyítani is tudja a létét.

2019. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!