Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megtörtént, megdöbbentő eset....

Megtörtént, megdöbbentő eset. Szerintetek mi van a háttérben?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy régi eset, ami velem és néhány ismerősömmel történt meg. Gondoltam leírom.

Amikor megjelent az első iPhone 2007-ben, akkor erős deja vu érzésem támadt, hogy ugyanezt már láttam valahol. Ez volt az első olyan mobiltelefon, ami teljes felületű érintőképernyőt tartalmazott. Akkor azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy a korábbi PDA-k miatt van ez az érzésem, de azok valahogy máshogy néztek ki. Azután egyszer csak eszembe ötlött, hogy még kicsi gyerekkoromban (6-7 évesen), 90-ben többen kint voltunk a játszótéren és az egyik szomszéd gyerek kezében volt egy szürke festékkel lefújt fa téglalap lekerekített élekkel, aminek az elejére volt ragasztva egy papír, amin olyan ikonszerű rajzok voltak, mint a 2007-es iPhone telefonon (vagy most már mondhatom, hogy mint a mai okostelefonokon, a gyerek jól leutánozta ezek szerint amit látott). Ez a gyerek nálunk kicsit idősebb volt és mindig barkácsolt valamit (a biciklijére csinált például indexet, nekik volt először C64 az utcában stb). Akkor nem tudtuk, hogy mi az és megkérdeztük a gyereket. Azt válaszolta, hogy egy bácsi kezében látott egy kütyüt a buszon és látta, hogy nyomogatja és utána a füléhez tartva beszél bele, a kis készülék kis képernyőjén egy tájkép volt és előtte kis képecskék amiket megnyomott és utána a kijelzőn is teljesen megváltozott minden. Ez megtetszett neki, ezért otthon készített egy játékból egy utánzatot az általa látottakról. Mi nem tulajdonítottunk az egésznek nagy jelentőséget mert azt gondoltuk, hogy biztosan valamilyen számológép, vagy kvarcjáték lehetett a bácsinál (de azokra egyáltalán nem hasonlított így belegondolva és egy bácsi miért játszott volna). Mindez 1990-ben volt. A deja vu érzésem erre az emlékre teljesen megszűnt, mint amikor látsz egy ismerős arcot és nem tudod hova tenni, de utána eszedbe jut hogy honnan ismered és minden világos lesz. 2007-ben ezután egy másik gyerekkori barátomnak (aki akkor szinték ott volt) elmondtam ezt és ő is mondta, hogy valami neki is dereng ezzel kapcsolatban, hogy ő is emlékszik rá, csak ő az évet nem tudta pontosan. Azt a gyereket aki élőben látta a bácsit a buszon az 1990-es okostelefonnal (mert így utólag szerintem az volt) már nem tudtam megkérdezni, mert 92-ben elköltöztek.

2007-ben és utána keresgéltem, hogy mi lehetett az, de 1990-ben ilyen kis, lapos méretben csak kvarckijelzők voltak, de azok is kisebbek és nem színesek és nem volt szokás ezeket a kvarcjátékokat (nekem is volt kettő féle és a többi akkori kvarcjátékot is ismertem) a fülünkhöz emelni és beszélni bele. Az akkori mobiltelefonok talán már léteztek, de akkorák voltak majdnem mint egy aktatáska és nem volt nagy, színes kijelzőjük. Mostanában eszembe jutott, hogy egyre több információ kerül fel az internetre és ismét keresgéltem, hogy mihez hasonlíthatott az 1990-ben, de most sem találtam olyan készüléket, ami ahhoz a bizonyoshoz hasonlított volna. Van tippetek, hogy mi lehetett az?



2019. jún. 19. 12:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Lehetett CB rádió [link] vagy valamilyen kvarcjáték is. [link]
2019. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Mert azon is gondolkoztam, hogy ha ez a helyzet, akkor melyik akkori sci-fi filmben láthatta, de egy filmben sem volt ilyesmi. "


Láttad az összes amcsi sci-fit? Anno voltak kalózfilmek olyan noname 20-ad kategóriás gagyi amcsi filmekkel, amiket még a TV-ben sem vetítenek le annyira rossz

2019. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A CB-t és a kvarcjátékot már kizártam (utóbbi nekem is volt és az osztálytársaimnak is olyan új kvarc csodák, amiket külföldről szerzett nekik az újvállalkozó apuka).

Úgy kell elképzelni, ahogy a 10-es kommentemben körülírtam.

Lehet, hogy az egyik ilyen sci-fiben volt egy látnok, aki beletett egy ilyet a műbe, bár elég sok vhs-es másolt sci-fit láttam akkoriban. Nem egy film közülük elmosódott volt a sok másolástól. Apukám hordta haza hetente a kollégáktól másolt videofilmeket. Az igaz, hogy minden filmet nem láthattam a mai napig sem. 91-ben C64-ünk is lett, ahhoz is hordta a kölcsön kazettákat a kollégáktól és másolta le kétkazettás magnóval. Még játékban sem láttam hasonlót, de még ezt a lehetőséget sem vetem el.

2019. jún. 19. 14:02
 14/21 anonim ***** válasza:

Megértelek. De mobil telefon akkor még nem volt. Csakis valamilyen nyugati fejlett kvarcjáték, CB, walkman lehetett.


Pl nem értem, hogy a walkmant miért zártad ki ? Már akkor volt nyugaton kijelzős kütyük is.

2019. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, hogy a gyereknek volt olyan képessége hogy a jövőbe lát és bele látott abba az időbe amikor már "fejlett" telefonok voltak vagy ő volt az időutazó úgy, hogy közben fiatalodott is, de az emlékei megmaradtak kb. 33 évesen jöhetett vissza az időben, vagyis akkor 1990-ben 9 éves volt és 2014-ben vissza utazott az időben, vagyis kb. 33-24 évet utazott vissza. És itt maradt a mi időnkben, és vagy ő lett egy híres cég tulajdonosa, alapítója vagy ő adott tanácsot egynek meg irányította a háttérből. És amit mások mondtak visszautazott az időből a bácsi a modern telefonjával, és vagy a jelenben beszélt valakivel akit megismert és megtudta, hogy már 1990-ben is volt okos telefonja, vagy egy űrlénnyel kommunikált, akit szintén a jövőben ismert meg, vagy valahogy a jövőbe telefonált, és lehet, hogy utasításokat kért, hogy mit csináljon. Vagy egy eltitkolt szervezet tagja volt akik már magas technológiával rendelkeztek. Elég sok lehetőséget leírtam, de még mindig van sok ezen kívül, mindent megpróbáltam elég pontosan leírni, ha van még kérdésed kérdezz. És ajánlom, hogy írj akár egy regényt erről, esetleg arról, hogy kinyomozod ezt a történetet vagy találj ki neki folytatást!
2019. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"ő volt az időutazó úgy, hogy közben fiatalodott is"


Időutazás pont 2019-ből? Jövőre már jönnek az Ipone 5-ösök és már senki sem fog emlékezni ezekre. Jelenleg nem ismerünk időutazási technológiát, arról nem is beszélve hogy elméletben sem lehetséges.

2019. jún. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, tényleg jelenleg nem ismerünk időutazási technológiát, de akkor lehet volt és, aki vissza utazott az időben az megsemmisítette.
2019. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A gyerek látott valamit a bácsinál, ami valószínű külföldről származott.Tetszett neki, még talán ki is egészítette a fantáziájával még modernebbre és véletlen egy okostelefonra emlékeztető kütyüt fabrikált.Ennyi a történet.
2019. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten Steve Jobs is látnok volt, ha a szomszéd gyerek akkoriban (1990-ben) ezt így kitalálta, meg tudta tervezni, akkor még Jobson is túltett.


Arra tudok még gondolni, hogy egyesek szerint az emberiség sokkal előrébb jár technológiailag, mint amit mi tudunk. Amit most új csúcstechnológiaként látunk, az lehet, hogy valójában már több évtizedes. Lehet, hogy egy ilyen bennfentes embernél látott valamit. Mint ha ma a buszon valaki látna egy embert, akinek a tenyeréből hologram kép vetítődik ki és ez az eszköz csak 10-20 év múlva jelenne meg és akkor valaki a busz több utasa közül legalább egy ember emlékezne rá (vagy valaki, akinek elmondta ezt).


Az időutazással kapcsolatban szkeptikus vagyok. Ezt inkább új kérdésként lenne érdemes kiírni, de a múltnak véleményem szerint csak lenyomata van, nehézkes visszautazni, a jövő pedig csak kikövetkeztethető, megérezhető, megjósolható, de az oda utazás is nehézkes lehet, mert a konkrét jövő még nem történt meg. De nem vagyok fizikus, lehet, hogy tévesek az időről alkotott elképzeléseim.


Vagy egy idegen volt, más bolygóról (lehet, hogy nem csak itt él az emberi faj). Az a szomszéd gyerek a bácsi kinézetéről nem beszélt (vagy ez nem maradt meg az emlékeimben mert mellékes volt), de nem lehetett különös, mert akkor ezt külön mondta volna szerintem.

2019. jún. 23. 13:32
 20/21 anonim ***** válasza:

"Valamilyen szinten Steve Jobs is látnok volt"


Ha az lett volna nem adja oda a gépét Bill Gatesnek. Akkor Jobs lenne a leggazdagabb


"15-ös vagyok, tényleg jelenleg nem ismerünk időutazási technológiát, de akkor lehet volt és, aki vissza utazott az időben az megsemmisítette."


Akkor nem Iphone 4-essel játszott volna. Jovőre jönnek az új 5-ösek amik sokkal többet tudnak. 10 év mulva már szembe implqntálható telóklesznek


"Arra tudok még gondolni, hogy egyesek szerint az emberiség sokkal előrébb jár technológiailag, mint amit mi tudunk. "


Ez ok, de nem volt meg a műholdak közti kapcsolat még 1990-ben ami a kommunikációt tehette volna lehetővé. Sajnos marad az, hogy egy régi kvanrcjáték, diktafon lehetett

2019. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!