Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megtörtént, megdöbbentő eset....

Megtörtént, megdöbbentő eset. Szerintetek mi van a háttérben?

Figyelt kérdés

Eszembe jutott egy régi eset, ami velem és néhány ismerősömmel történt meg. Gondoltam leírom.

Amikor megjelent az első iPhone 2007-ben, akkor erős deja vu érzésem támadt, hogy ugyanezt már láttam valahol. Ez volt az első olyan mobiltelefon, ami teljes felületű érintőképernyőt tartalmazott. Akkor azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy a korábbi PDA-k miatt van ez az érzésem, de azok valahogy máshogy néztek ki. Azután egyszer csak eszembe ötlött, hogy még kicsi gyerekkoromban (6-7 évesen), 90-ben többen kint voltunk a játszótéren és az egyik szomszéd gyerek kezében volt egy szürke festékkel lefújt fa téglalap lekerekített élekkel, aminek az elejére volt ragasztva egy papír, amin olyan ikonszerű rajzok voltak, mint a 2007-es iPhone telefonon (vagy most már mondhatom, hogy mint a mai okostelefonokon, a gyerek jól leutánozta ezek szerint amit látott). Ez a gyerek nálunk kicsit idősebb volt és mindig barkácsolt valamit (a biciklijére csinált például indexet, nekik volt először C64 az utcában stb). Akkor nem tudtuk, hogy mi az és megkérdeztük a gyereket. Azt válaszolta, hogy egy bácsi kezében látott egy kütyüt a buszon és látta, hogy nyomogatja és utána a füléhez tartva beszél bele, a kis készülék kis képernyőjén egy tájkép volt és előtte kis képecskék amiket megnyomott és utána a kijelzőn is teljesen megváltozott minden. Ez megtetszett neki, ezért otthon készített egy játékból egy utánzatot az általa látottakról. Mi nem tulajdonítottunk az egésznek nagy jelentőséget mert azt gondoltuk, hogy biztosan valamilyen számológép, vagy kvarcjáték lehetett a bácsinál (de azokra egyáltalán nem hasonlított így belegondolva és egy bácsi miért játszott volna). Mindez 1990-ben volt. A deja vu érzésem erre az emlékre teljesen megszűnt, mint amikor látsz egy ismerős arcot és nem tudod hova tenni, de utána eszedbe jut hogy honnan ismered és minden világos lesz. 2007-ben ezután egy másik gyerekkori barátomnak (aki akkor szinték ott volt) elmondtam ezt és ő is mondta, hogy valami neki is dereng ezzel kapcsolatban, hogy ő is emlékszik rá, csak ő az évet nem tudta pontosan. Azt a gyereket aki élőben látta a bácsit a buszon az 1990-es okostelefonnal (mert így utólag szerintem az volt) már nem tudtam megkérdezni, mert 92-ben elköltöztek.

2007-ben és utána keresgéltem, hogy mi lehetett az, de 1990-ben ilyen kis, lapos méretben csak kvarckijelzők voltak, de azok is kisebbek és nem színesek és nem volt szokás ezeket a kvarcjátékokat (nekem is volt kettő féle és a többi akkori kvarcjátékot is ismertem) a fülünkhöz emelni és beszélni bele. Az akkori mobiltelefonok talán már léteztek, de akkorák voltak majdnem mint egy aktatáska és nem volt nagy, színes kijelzőjük. Mostanában eszembe jutott, hogy egyre több információ kerül fel az internetre és ismét keresgéltem, hogy mihez hasonlíthatott az 1990-ben, de most sem találtam olyan készüléket, ami ahhoz a bizonyoshoz hasonlított volna. Van tippetek, hogy mi lehetett az?



2019. jún. 19. 12:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Jesszus, én baromi sok mindenben hiszek, akár ebben is.

De az fel sem merül, hogy te egy emléket színeztél túl?


Láttál valamit a gyereknél, amit akkor nem értettél, majd utólag kezdted megtölteni tartalommal.

"Jaj tényleg, mintha olyan lett volna."


Ha lenne bármi kézzelfogható ebből a sztoriból, lenne miről beszélni, de így csak képzelgés.

Saját tapasztalat, hogy volt egy "kedvenc" cipőmárkàm amiből láttam egyszer egy vagány darabot egy filmben.

Évekkel később zöld vászoncipőként élt a fejemben, vérremenő vitát is folytattam akkor valakivel.

Majd kiderült, fekete és bőr valójában.

A márkát eltalàltam, máig nem értettem miért emlékeztem rosszul.

Pedig jó memóriám van, és ez csak egy cipő.

2019. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!