Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek hogyan változtatná...

Szerintetek hogyan változtatná meg az emberek életét az, hogyha bizonyított tény lenne a mágia/varázslat létezése?

Figyelt kérdés
Most ugye az a felállás, hogy valaki hisz benne, valaki nem. De tegyük fel ebben az esetben, hogy létezik, és ez a közemberek számára is világos, tehát nem titkolják. Felhozhattok több sémát is, például, ha manapság derülne ez ki, esetleg másik, előző korban történt volna és az hogyan hatna ki a mai életre. Szerintetek milyen szabályozások lennének, hogyan büntetnék az embereket szabályszegés esetén? Hogyan változtatná ez meg a hétköznapi életet? Kíváncsi vagyok, hogy az emberek hogyan képzelik el ezt. (Bár sokat vacilláltam, hogy melyik témába rakjam, mert ez beletartozna az emberek kategóriába is. Esetleg még a tudományba, bár az áll a legtávolabb talán, de mivel egy gondolatmenet, ezért simán mehetne oda is.)

2019. okt. 30. 07:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Csodálatos alkalmazkodóképességünknek hála szerintem nem sokáig lenne újdonság. Hamar elfelejtenék :)
2019. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván az emberek megszokják, hogy van, de teljesen megváltozhat a fejlődés. Most vegyük például az egyik Harry Potter filmben az "önmagát" kaparó serpenyőt. Nem azt mondom, hogy a mosogatógépet teljesen kilőné, hiszen az gyorsabb, de valószínűleg kevesebbet vásárolnának, főleg eleinte, amíg buli a varázslás. Vagy ott van a tárgyak mozgatása, a targoncát meg is öli. :D
2019. okt. 30. 08:08
 3/10 anonim ***** válasza:
-.- aha. Vegyük
2019. okt. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne a Harry Kóklerből indul ki kérlek, az konkrétan a mágia meggyalázása. Néhány része oké, de egyébként totál távol áll a mágiától. Az egy szórakoztató könyv és maradjunk is meg ennél.

A mágia létezik, csak nem mindenki képes rá. Kb mint ahogy feloldani sem tudod a másik ember telefonját, hisz az ujjlenyomatod különbözik az övétől.

Azt kéne végre megérteni, mi is a mágia, mikor, mire és hogyan alkalmazható. Az ember mi is valójában és mire képes. Ha ezeket megérted, akkor a kérdésed értelmetlenné válik.

A mágia valaki számára bizonyított tény, egyébként is van egy csomó film és regény, amely feldolgozza ezt a kérdést.

2019. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak egy egyszerű példát hoztam fel, hogy ilyenekre célzok főképpen. Arra vagyok kíváncsi, hogyan képzelitek el magát a társadalmat. Akármilyen verzióban, a saját hiteteken alapuló mágiát is beleszőhetitek, nem feltétlenül a Harry Potterben megjelenőre kell gondolni. :)
2019. okt. 30. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég kérdésedre válaszoltam már a mai napon. Nehogy belezavarodj.
2019. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre az egyre, mivel ebben a kategóriában nincs is több szerintem. Ez csupán fantázia, hogy te hogyan képzelnéd el, ebben semmi provokatív nincs.
2019. okt. 30. 12:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes felvetés. Sok Minden megváltozna az biztos az emberi társadalmat nem az határozná meg hogy ki milyen pénzes családba születik hanem hogy kinek mekkora "varázs erő" én inkább úgy nevezném hogy ki mennyi Manával született. A társadalmi státuszokat is ez határozná meg már az iskolától kezdve.
2019. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondoltam. Köszönöm a válaszodat! :)
2019. okt. 30. 17:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha létezne mágia, akkor azt szépen bedobozolnák, ÁFÁ-t vetnének ki rá és először csak exkluzív termékként árulnák, majd a Tescoban akciós kedvezménnyel - s még többet keresnének rajta a gazdagok.
2019. nov. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!