Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ti mit gondoltok a LaVey-i...

Ti mit gondoltok a LaVey-i sátánizmusról?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogy ez már a századik kérdés az adott témáról.
2020. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez meg a századik válasz :)
2020. ápr. 6. 17:16
 3/8 anonim válasza:

Nem sok jót. Nem szeretem a sátánizmus semelyik fajtáját, sem az okkultizmust, meg ilyesmi dolgot.

Ugyanakkor vallásos sem vagyok és nem is lennék soha. Hiszek Istenben de nem a papokban, apácákban és az emberekben. :)

2020. ápr. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem. Ami nem buzdít kegyetlenkedésre, igazságtalanságra, embertelenségre, azzal nincs bajom.
2020. ápr. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit mondd neked a lelkiismereted? ..

Szerintem kerüld el ezeket, nem igazán az, aminek mutatja magát vagy gondolják ..

2020. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkoz ilyen hülyeségekkel,értelmetlen.
2020. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Két éve tartozom ehhez az irányzathoz, bár hivatalos tagságért még nem regisztráltam. Nekem "bejön". Különleges életfelfogása volt LaVey-nek, amibe eleinte nehéz belehelyezkedni, de ha sikerül, akkor sok értelme van annak, amit mond. Mondjuk az életpályáját tekintve nem is meglepő, hogy kicsit különc volt. Egyszerre jó és rossz ezzel a vallással kapcsolatban, hogy nagyon bele kell kerülni a lore-jába, hogy igazán megértsük. Egy Google keresés nem adja át, hogy miről is szól az ideológia, sokakat félrevezet LaVey teátrális fogalmazása, vagy az okkulthoz való viszonya. Legalább a sátánista bibliát el kell olvasni a teljes képhez, de még jobb, ha a CoS oldalát is böngésszük, vagy beszerezzük a doktor egyik-másik esszé kötetét. Az interpretációban is vannak egyéni különbségek, például hogy ki hogyan viszonyul LaVey abortusszal, vagy az inverz aranyszabállyal kapcsolatos nézeteihez. Ezeken a pontokon a sátánista egyházban is változó nézeteket találni. Összességében szerintem azoknak az embereknek való, akik ateisták, de szükségük van egyfajta vallásos keretre, amit az életüknek adhatnak, ahogy a doktor is fogalmazott, egy "intellectual decompression chamber"-re.
2020. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy baromság, amivel semmit nem lehet elérni és a pózer hülye gyerekeknek való, semmi egyéb.

Érdemes lenne egy valódi Sátánizmust akkor már követni, aminek értelme is van és fejleszt is.

Így csak a környező hülye gyerekeknek villoghatsz, hogy te Sátánista vagy, közben meg sehol semmi, ugyanabba a programba esel bele, mint a keresztények és elfogadod a keresztények által leírt Sátán képet, szóval lényegében keresztény vagy.

Egy ateista hülyeség az egész, semmi egyéb.

2020. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!