Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Melyik sátánista ágazat...

Melyik sátánista ágazat mondható igazi sátánizmusnak?

Figyelt kérdés
Rengetegféle sátánista irányzatról olvastam az interneten, ezért kissé össze vagyok zavarodva és nem tudom eldönteni, hogy melyik az igazi. Az viszont közel sem biztos, hogy az, amelyik a legnépszerűbb, legismertebb. Én a rejtettebb ágazatokra tippelek mint például a Temple of the Black Light. Az ateista sátánista irányzatokat kizárom, engem csak a teista sátánizmus érdekel, azon belül is csak rejtett vagy kevésbé ismert rendek, szekták, nexionok. A spirituális sátánizmust is kizárom, mert volt alkalmam kielemezni és az minden, csak nem sátánizmus, tehát a Joy of Satan követői, ha kérhetném ne írjanak, mert nem érdekel ez a fajta irányzat. Tudom, hogy hazánkban az a legismertebb, de nem ez az egyetlen kizáró ok, amiért nem tartom igazinak. Olyanoktól szeretnék olvasni, akik otthon vannak az okkultizmusban és ismerik a sátánizmust. A legjobban a Temple of the Black Light vagy Order of Nine Angles követői válaszának örülnék. Például az Order of Nine Angles tanításai zseniálisak, a csillagjáték és a hétszeres ösvény és maga az ideológiájuk és a mágikus tanításaik. Rendkívül boldoggá tenne, ha végre hozzáértő válaszokat olvashatnék a témával kapcsolatban.

2020. máj. 24. 22:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szóval voltaképp akkor keresztény vagy. értem.
2020. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből jött le neked eme téves feltételezés, hogy én keresztény lennék. Illúziókat táplálsz. A kereszténységet kifejezetten nem kedvelem. Az elvakultságod határtalan.
2020. jún. 8. 23:00
 13/20 anonim ***** válasza:
keresztény kép által lefestett ördögöt idézni se valami elvakulatlan. Meg azt állítani, hogy Sátán nem létezett a kereszténység előtt és hasonlók. Nehezen hiszem el, hogy te bármit megidéztél a gondolataidon és a képzeleteden kívül.
2020. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ha nem tudnád, rengetegféle entitás létezik. Léteznek olyanok is, amikről nem tudunk. Miért ne? Nem csak istenek, ördögszerű entitások is vannak. Nem a keresztények festették azt a bizonyos ördögi képet, mert régebbi források is foglalkoztak gonosz szellemekkel. Egy példa: Zoroasztrizmus, Ahriman. Sokkal ősibb, mint a keresztény vallás és Ahriman egy sötét isten. Ti nem tudjátok megérteni a gonosz értelmét, nem tudtok azonosulni a gonosszal. Mindig csak a pozitívumokra koncentráltok, a kényelemre, luxusra és a jó közérzetre. De a negatív hullámok, mint a fájdalom, szenvedés és a gyűlölet, fogalmatok sincs mekkora vasakaratot és erőt, hatalmat ad egy képzett sötét mágusnak. Igen, van olyan könyvem, hogy " Evil Ideal " amiben ki van fejtve a gonosz lényegi értelme, amivel ti nem tudtok azonosulni. El vagytok kényelmesedve és nem tudjátok milyen az igazi fájdalom és szenvedés. A fájdalom és szenvedés is szerves része a fejlődésnek, a gyűlölet és a harag szintén. De ti csak kényelmesen meditáltok és energiát koncentráltok, de csak a zsidóságot utáljátok. Hops, nektek mindenki zsidó, akik nem veletek vannak, ezt is megtapasztaltam már, mivel engem is anno annak hittetek, mert nem értettem egyet veletek és el lettem hordva mindennek. Ha zsidó lennék, tudnék róla és nem lenne Adolf Hitleres kulcstartóm. Ne hidd azt, hogy egyedül, csak a ti istenetek valóságos. Ti minden mást kizártok, csak egy irányban tudtok gondolkodni. Én ellenben nem zárok ki semmit és NEM KÖTELEZEM EL MAGAM EGYIK OLDALNAK SEM! Miért? Mert akkor mindent az adott vallás, ideológia szemszögéből fogok vizsgálni. Ha elkötelezett spirituális sátánista lennék, akkor mindenben a zsidót látnám. MINDEN VALLÁS vakságot okoz, nincs kivétel és ez az oka annak, hogy képtelen vagyok arra, hogy elkötelezzem magam kedves V... Ennyi erővel, akkor én is megkérdőjelezhetném, hogy valóban bármit képesek vagytok megidézni. De nem, mert tudom, hogy a pogány istenek is megidézhetőek, ezzel nem tudok vitatkozni és elismerem, hogy a spirituális sátánizmus nagyon hasznos tud lenni, vannak benne nagyon klassz elemek, a meditációk és szinte minden igaz, amit a kereszténységről írtok és a zsidóságról, kivéve a reptiliános baromságot. Van értelme abban amit hisztek, van benne ráció és realitás. Ezt nem vonom kétségben, hogy az egész egy hatalmas tévedés. Valóban látok benne hibákat, nem keveset és ferdítéseket, de egy része valóban igaz. De neked jogod van megkérdőjelezned azt, amiben én hiszek, de igazából nem is zavar, mert mindenki abban hisz, amiben akar vagy megtalálja önmagát. Én, mint említettem, soha nem fogom magam elkötelezni magam, mert tartok attól, hogy egybitesen fogok gondolkodni és csak a vallásból kiindulva fogok minden vizsgálni, látni és aszerint fogok gondolkodni. Nekem nincs szükségem vallásra. Tudod mire van szükségem? Mindenre! Mert minden ideológiából és vallásból felhasználom azokat, amik nekem tetszenek. Még egyszer rétérve az ördögre, nem a keresztények alkották, mert ha alaposan utána nézel, rengeteg nép igaz, hogy sokféleképpen foglalkoztak gonosz szellemekkel vagy egyéb entitásokkal, ugyanúgy ördögökkel. A kereszténység az ördögökkel tette egyelővé a pogány isteneket, pedig semmi közük hozzá. Vagy értsd úgy, hogy gonosz szellemekhez hasonlította a pogány isteneket. Teeeeeeeljesen más világ, teljesen más dimenzió. Én hatalmas kín és fájdalom árán értem el bizonyos szintet, amire nem sokan képesek, még ha ez hihetetlen is számodra, természetesen jogod van nem elhinni nekem azt amit írok kedves V... de elég ha én tudom, hogy mi az igazság. Sokféle entitást meg lehet idézni és hidd el nekem V, rengeteg a választási lehetőség. Rengeteg vallás csak két oldalt lát az egészben. Egy gonosz oldalt és egy igazságos jó oldalt. Én a gonosz oldalt keresem és kerestem mindig is, ami igazságos. A gonosz is lehet igazságos, hisz a gonosznak is ezer arca van és lehet millióféle. A spirituális sátánizmus is tartalmaz egy halom gonoszságot, még akkor is, ha a csomagolás szép, gyönyörű, de mélyen ott vannak az evil elemek, elég a zsidók által gyűlöleteket megnézni a belső ss fórumokon. De azt elismerem, hogy sokszor a gyűlöletnek OKA VAN és hidd el, nekem semmi bajom azzal, hogy ti mennyire gyűlölködtök, meg alapjáraton nekem nincs bajom az ss-ekkel, mert vannak benne tetszetős elemek, de ugyanakkor rengeteg benne a baromság. De ugyanazon a vallásos, dogmatikus szinten mozognak, mint a keresztények. " A mi isteneink, az igaz isteneink, Sátán Atyánk " és ezenkívül rengeteg benne a dogma, amik megszabják, hogyan gondolkodj és hogyan élj, mit szeress és mit ne szeress. Én egyik vallást sem tartok jónak, nem hiszem, hogy vallás kell az emberek számára, hogy tisztán lássanak. Legyen az pogány vagy ábrahámi, mindegyik elvakít valamilyen szinten. Öhhm, az ábrahámi azért jobban... Azt is látom tisztán, hogy az ábrahámiták mit tettek a pogány vallásokkal és ebből is merítitek a gyűlöletet, mert amit tettek a pogány vallásokkal, az való igaz, hogy durva és felháborító az is, hogy az emberek NEM VESZIK ÉSZRE, hogy a keresztény és juuuudeo vallás MILYEN HAZUGSÁGOKRA ÉPÜL. Na de de de de de de amivel én foglalkozom az teljesen más. Kezdtem a nekromanciával, az volt nálam az alap és utána jött a többi. Csak annyit érts meg, hogy nem minden fekete és fehér és RENGETEG választási lehetőséged van, hogy miket idézel meg vagy meditáció segítségével és bizonyos technikák használatával MIKKEL vagy KIKKEL léphetsz kapcsolatba.
2020. jún. 9. 18:28
 15/20 anonim ***** válasza:
de miért ezen a gány oldalon akarod igazolni az álláspontod? Amúgy meg egyetértek.
2020. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja és ettől független én se vagyok leragadva, sőt attól Sátánizmus valami, hogy szabadon gondolkodsz és mindent is felhasználsz. Sok JoS hívő meg kb. keresztény szinten követi a szektás baromságokat, úgyhogy ennyit erről. Jobb belegondolni abba, amiket leírtál valójában.
2020. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
JoS hívők olyanok, mint a keresztények. Nem látok különbséget. Isteneink, atyám, egyéb dogmatikus baromságok... Nem veszik észre, de ugyanúgy behódolnak. A JoS ugyanúgy dogmákra épülő hazugság.
2020. jún. 11. 15:57
 18/20 anonim ***** válasza:
84%

Az igazságot csak a túloldalról kaphatjuk meg.

És ha valaki megszerzi nem fogja többet érdekelni, hogy mások mit gondolnak erről a témáról. Nem fog bizonyítékot keresni rá, nem fog magyarázkodni, nem fog téríteni, semmit nem fog. Egyszerűen boldog, hogy ő már tisztán láthat és az igazságnak élhet. Ez a sok irkálás, saját igazotok bebizonyítása lényegtelen. Tudatlanok okoskodnak tudatlanoknak.

2020. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó ír az igaz, viszont egyetlen gond azzal, amit ír az az, hogy ő se látja az igazat, mert itt osztja az észt a gyik-on.

Különben meg minek 20ezer oldalas magyarázkodásokat írkálni tényleg?

2020. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nem láttam még csak egy részletét. És az elég volt ahhoz, hogy megértsem és lássam a lényeget. De tudom, hogy ha akarom megmutatnák nekem.

De jelenleg nem vagyok méltó hozzá így egy ideig beérem azzal amit idáig kaptam tőlük.


Egyenlőre én is csak egy hétköznapi ember vagyok és ha unatkozok feljövök ide olvasgatni.

2020. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!