Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Sátánisták "betegek"/perverzek?

A Sátánisták "betegek"/perverzek?

Figyelt kérdés

Előre elnézést mindenkitől, aki magára veszi. Nem akarok megbántani senkit, csak mint kivülálló így elsőre belekóstolva a sátánizmusba a zenei identitásán keresztül, hát meglehetősen félelmetesnek tűnik számomra.


Tegnap néztem meg a "Lords of Chaos – A sötétség gyermekei" c. filmet, ami megtörtént eseményeket dolgoz fel. Elég elborzasztó nihillista közegként tárja elém ezt a társadalmi réteg gondolkodását. Utána meghallgattam több Mayhem számot, mert nem akartam elhinni, hogy nem szól másról a zene, mint a filmben felvázolt nihillizmusról. Sajnos az összes számuk ritmikátlan dob,gitárverés teljesen irreálisan, ritmus nélkül miközben torokhangon hörögnek valamiket. Elvileg a sátánisták ezt hallgatják. Ez az szellemük esszenciája. Ebből áll valóban a sátánizmus?


A zene, annak lélekvilága a lelket tükrözi, ezzel szerintem mindenki egyetért. Most ha megnézzük a black metalt semmi másból nem áll, mint zörejekből, random verik a hangszereket és egy "énekes" torokhangon hörög. Bármiféle ritmus nélkül a zenében. Ezek a zenekarok ebből megélnek. Ez a valóság?


Elsőre egy összefoglaló interjút néztem bevezetőként a black metálról, amin sátánista metálosok interjúvólják egymást. Teljesen őszinte módon. Így számomra ez kívülállóként rengeteg borzalom volt benne. Úgymond kiteregetik egymás szennyesét, hitelesen.


-Azt mondja, hogy ScpilHop zenekarnak a dobosa a zacskójában hord egy ötéves döglött varjút, ami szagolgatnak és ettől tudnak zenélni.


- kisgyereket, polyásbabákat áldoznak fel és erre élveznek a nyilatkozók.


- "a radiátort nyakonfejeli és cipóboxal a maradékot és készen van a panda" festés


- "tanulatlan vagyok, lusta vagyok, rocker vagyok, ennyi az egész"


- "Kimentem norvégiába és újra kellett venni bogyóval, így készen voltunk és nem tudtuk felvenni a zenét"


- "nagy ciki, remélem valaki feldarabol aztán nem lesz emmi"


- "szerintem nincs isten, nincs sátán, semmi, csak hallgatom a zenét"


https://www.youtube.com/watch?v=ikWh_tazJsE


Én ugyan nem vagyok benne semmilyen sátánista közösségben, de kívülállóként annyira félelmetes ez a légkör, hogy valóban felmerül bennem a kérdés, hogy ez a közeg ami a sátánizmusra épül, a teljes nihhillizmus és a negatív szellemi törmelék lenne csupán? Valóban semmi mondanivalója sincsen az egésznek?


2020. aug. 13. 17:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
79%
Megbocsass, de te siman hulye vagy ha egy berugott / beszivott p**sanak elhiszed hogy 'a satanistak' polyasgyereket aldoznak. Tanulj, okosodj, tajekozodj sokat, nagyon sokat...
2020. aug. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
83%

Most konkrétan felsoroltál jópár sztereotípiát. Ateistaként, és metalheadként mondom, hogy a black metal 90%-ban nem a valós sátánizmust tükrözi, hanem inkább a polgárpukkasztásról szól (pl. templomgyújtogatás, Per Yngve Ohlin holtteste egy albumborítón, stb.) és nagyon ritka, ami komolyan vehető. Egyébként a normálisak közül sok szám zseniálisan van kidolgozva, az, hogy te nem tudsz a stílussal azonosulni, az már más dolog.

Az #1 jól mondja, járj utána a dolgoknak, mielőtt ekkora hülyeségeket írsz ki.

2020. aug. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

A black metal rajongók sátánistának azonosítják magukat. Maguk a zenészek is. Sátánista kellékeket, öltözködést, ritusokat követnek. Maga a zene is sátánista szövegeket tartalmaz. Hallgattok már black metalt? Mind ugyanolyan. Összefüggéstelen, ritmukátlan mosogépzene üvölt miközben az előtérben egy rémísztően kimaszkírozott alak ijesztegeti az embert https://www.youtube.com/watch?v=sOOebk_dKFo


Kizárt hogy ilyet valaki élvezetből hallgasson, nincsen benne ritmika. Aki ilyet hallgat azért teszi, hogy érezze a lehangoló, negatív érzelmeket általa és így töltekezzen sátáni energiákkal, ahogy a videoban az első csaj is mondjA

2020. aug. 13. 19:13
 4/51 anonim ***** válasza:
72%
Van baj a kérdezőnél rendesen.
2020. aug. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
62%
Jó, jó, akkor inkább nem kezdek el vitatkozni... :D
2020. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
83%

Csak hogy kapj egy normális és nem támadó hozzászólást:

A sátánizmus mára rengeteg negatív sztereotípiával lett fűszerezve.

Elment egy teljesen másik irányba, mint amit valójában képvisel.

A sátánizmusnak még annyi köze sincs az erőszakhoz, mint a kereszténységnek.

A sátánizmus alapjait az adja, hogy a Sátán az igazi teremtő, mert Isten csak félredobta hőnszeretett fiát, és ő az aki igazából létrehozta az emberiséget a saját formájára, nem pedig az apja.

Azzal sem értenek egyet, hogy a Sátán gonosz.

Pont hogy a sátán az aki a jóságot hirdeti, Istennel szenben, aki csak rombol és leigáz.

Teljesen a másik irányba mennek a kereszténységgel, nem véletlenül szeretik a fordított keresztet.

Az az egy igaz, hogy szeretik az okkult dolgokat, meg a mindenféle démonidézéseket, csak ezek nem járnak véráldozattal, és maguk a démonok se mind gonoszak.

Azokat nyilván nem idézik meg.

Bár véleményem szerint semmilyen démont nem idéznek meg.

2020. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
64%

Megnéztél egy filmet,meg hallgattál egy kis zenét és a helyére raktál egy egész vallást a szellemi mondanivalója nélkül,pofám leszakad.Te tényleg nagyon ostoba és felszínes eltévedt csillámpónis lehetsz.

A spiritualitáshoz,okkultizmushoz több köze van,mint bármilyen zenei minőséghez,vagy önkereső tinik transzállapotban lévő kapunyitásaihoz..

1-esnek igaza van tanulj,okosodj,segítek:a wikipédiánál kezd és az ágazatokat se hagyd ki,valamint azt az entitást se akire épül az egész...Bár lehet,hogy ő is Britni Spírszt hallgat...mert az elég ritmikus..

2020. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
74%

Sátánizmusnak mára vannak külön ágai.

Valamint a sátánizmus egyik ága dióhéjban az, hogy Isten ellen cselekszel, a Sátán szabályait követed, amik egyenlőek az énközpontusággal.

A másik ága az a fajta sátánizmus, amikor áldozol valamit (NEM GYEREKET, NEM KECSKÉT), mondjuk gyertyát, "szolgáltatást"(hívek szerzése, stb) démonoknak elsősorban, majd ESETLEG magának a "Sátánnak".

A harmadik ága a h#lye gyerekek, akik szórakoznak állatboncolással és temető háborgatással.

Sokadik ága az a sátánista, aki semmilyen mágiát, semmilyen rituálét nem bonyolit le.

Sokadik ága, akik démonok, stb segítségét kérik másoknak ártására, összefoglalóan.

Ma már Sátánistának hívja magát az is, aki szimplán csak utálja Istent.

Rengeteg fars és "igaz" ága van már a Sátánizmusnak, és rengetegen fogalmi zavarban szenvednek, szóval kb mindenki Sátánista, még az ateistára is rámondják sokan.

De eredetiben is több ága van a Sátánizmusnak már.

Na meg a sima Démonimádást is ide sorolják.

2020. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
Sátánista vagyok, hallgatok metált, de pl a black metált nem szeretem.
2020. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 TatyóKirály ***** válasza:
89%

De most komolyan, SEMMIT nem olvastál el a sátánizmusról, csak pár videó meg zene alapján (ők sátánisták, mert ezt mondták) akarsz véleményt alkotni? Most komolyan ennyire ótvar lusta vagy? Itt ezen a szutyok oldalon akarod másokkal elmagyaráztatni? OLVASS ERRŐL SZÓLÓ KÖNYVEKET.


A sátánizmus is rég elszektásodott. Pedig eredetileg alapvetően arról szól, hogy senkit nem ismersz el magad felett. Ettől még nem kell hülyének lenni.


A többit a kereszténység pakolta köré, hogy legyen miért elítélni őket. Némelyik hülye meg egy idő után felvette szokásnak

2020. aug. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!