Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Kicsoda Lilith a spiritualizmu...

Kicsoda Lilith a spiritualizmus szerint? Egy démon? Vagy csak kitaláció? (A bibliai sztori nem érdekel, azt ismerem)

Figyelt kérdés

2020. szept. 3. 18:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia nem említi. A héber tradícióban a sötét lehúzó erő a "boszorkány" megszemélyesítője.
2020. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem említi. De akkoris a bibliához kötik. Ennél többet nem tudsz esetleg?
2020. szept. 3. 18:14
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötik a Bibliához. A héber tradicionális egyéb iratokban van.
2020. szept. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha nem kötik a Bibliához akkor kérlek szépen mért mondják hogy Ádám első felesége volt?? -.-
2020. szept. 3. 18:22
 5/25 anonim ***** válasza:
34%
nem volt -
2020. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Persze ezt én is tudom hogy nem igaz amit összehordtak de az emberek többsege ezthiszi 😀
2020. szept. 3. 18:30
 7/25 anonim ***** válasza:
82%
Apogriff iratok szerint tényleg ádám első barátnője volt. Xd De gondolom ismered a sztorit akkor. Maga a művészeti ábrázolásokban nagyon eltér. Sokszor démonként ábrázolják és szerintem a keresztény marhaságok szerint más nincs is. Mivel legelőszőr innen eredeztőthető. De ha valaki tud bizonyitékot mutatni hogy miszerint ősibb mint hittem az eredete az szivesen elolvasom de csak hivatalos forrásból valót.
2020. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
28%
Azért hiszik mert nagyon sok naiv buta ember van és minden baromságot elhisznek amit a neten olvasnak. Gondolj csak az asztrológia témakörre ott ugyan ez megy
2020. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%
Egy kitalált mezei noname démon
2020. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ádám első felesége volt.

Lilith megunta, hogy ádám feljebb való ként tekintet magára. Elhagyta Ádámot és démonokkal közösült. Ő lett a démonok anyja.

Nagyon röviden ennyi a lényeg.

2020. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!