Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Akik biztosan állítják, hogy...

Akik biztosan állítják, hogy létezik mágia, tudnának írni nekem egy könnyen kipróbálható varázslatot?

Figyelt kérdés

Nem várok sokmindent, csak egy szikrát egy elrepülő madarat vagy egy morduló zajt. Bármivel beérném ami egy kicsit is arra ad okot következtetni, hogy létező dologról beszélünk.

Ha a kérésem kivitelezhetetlen akkor mondjatok olyat aki biztosan meggyőzne - valahol szombathely környékén, ugyanis itt lakok.

Fizetni is hajlandó vagyok érte - persze csak utólag, ha igazi a varázslat.



2020. okt. 4. 07:35
 91/136 A kérdező kommentje:

Értelem szerűen nem lehet minden tudományos tételt tükrökkel meg gyufásdobozokkal bebizonyítani. Van amihez komoly felszerelés kell és van amihez elég egy mikroszkóp vagy egy távcső.

Én személy szerint számos “tudományos”-nak mondható tételt be tudok bizonyítani pár száz forintból a négy fal között is. (Nyilván nem mindent - mert mint mondtam, akad amihez komoly eszközökre volna szükség)

Csakhogy te görcsösen ragaszkodsz ahhoz, hogy a mágia létezik... rendben.

Nem azt kérem tőled, hogy varázsolj egy dinoszauruszt a szombathelyi fő térre, hanem olyat amiről azt állítod, hogy magam is könnyedén elsajátíthatom. Ha ez az asztrális kivetülés akkor gyere ide és mond meg, hogy milyen színű a pólóm, vagy azt, hogy milyen márkájú a hi-fi tornyom....

De persze nem jössz mert ezek nem létező dolgok és képtelenséget állítasz, csak nem tudom megérteni, hogy miért...

2020. okt. 6. 07:34
 92/136 anonim ***** válasza:
26%

Értelemszerűen nem lehet minden varázslatot tudományos könyvekkel meg megfigyeléssel bebizonyítani. Van amihez komoly szakértelem és hit kell és van amihez elég egy gyufásdoboz vagy egy balszerencsesorozat.

Én személy szerint számos “varázslat”-nak mondható tételt be tudok bizonyítani pár száz forintból a négy fal között is. (Nyilván nem mindent - mert mint mondtam, akad amihez komoly eszközökre volna szükség)

Csakhogy te görcsösen ragaszkodsz ahhoz, hogy a tudomány létezik... rendben.

Nem azt kérem tőled, hogy mutass egy kvarkot, vagy gömbölyű földre bizonyítékot a Budapesti metrón, hanem olyat amiről azt állítod, hogy magam is könnyedén elsajátíthatom. Ha ez az atomok vagy a fekete lyukak megléte akkor gyere ide és mutasd meg azt az atomot, vagy nyeless el valamit egy fekete lyukkal....

De persze nem jössz mert ezek nem létező dolgok és képtelenséget állítasz, csak nem tudom megérteni, hogy miért...


Ugyanazt mondom mint te, csak egy másik nézőpontból. És pont ugyanúgy viselkedsz mint én, nem jössz.

Ha valaki megfinanszírozza nekem, akár a repülőt, akár a tengerpartot, akkor szívesen megpróbálom a kísérletet, de előre félek hogy se nem lesz senki ilyen, és még valami trükk is lesz a dologban.

2020. okt. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/136 anonim ***** válasza:
79%
92-es, belátod, vagy vitatod, hogy a tudományos eredmények minden modern országban élő ember életére hatással vannak?
2020. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/136 A kérdező kommentje:

Figyelj, van egy ajánlatom. Én választok egy tudományos tételt amit szerintem könnyen kipróbálhatsz otthon - és biztosan működni is fog - te pedig választasz egy varázslatot nekem amit könnyen kipróbálhatok és meglátjuk mi történik.

Nem gondolom, hogy csak a nézőponttal lesz a gond. A tudománynak köszönheted azt is, hogy megkaptad gyerekkorodban a védőoltásokat és azt is, hogy az internet segítségével most beszélgetünk.

A mágiának mit köszönhetünk?

2020. okt. 6. 08:08
 95/136 A kérdező kommentje:
Egyébként szándékosan ferdíted a valóságot, mert leírtam, hogy az atomok és a fekete lyukak vizsgálatához bonyolultabb felszerelés kell. Így én nem ezt választom. Inkább írd le te mit választasz.
2020. okt. 6. 08:13
 96/136 anonim ***** válasza:
28%

Persze hogy szándékosan sarkitok hogy vedd észre hogy ha pontosan ugyanazokat az érveket hozom fel mint te, akkor nem tudsz velük mit kezdeni.

Plusz tegyük hozzá hogy kezdetben minden dolog varázslatként kezdi, aztán rámondjuk hogy oké, ez hihető, tehát tudomány.

Gondolj csak az elektrosztatikus dolgokra, és hogy kézzelfogható legyen, feláll a hajad tőle. Varázslat? Szerintem igen. Sosem láttam még elektront, és nem is fogok szerintem. Tudomány? Hát muszáj hogy az legyen, mert bárki otthon megcsinálhatja. Eszközök hiányában nem tehetünk mást, mint hogy hiszünk benne.


A legtöbb dolog amit mai könyvekben varázslatnak irnak, az a képzelődésre épít. Tehát hülyeség, hiszen attól hogy elképzeltem, attól még nem válik valósággá. Ugye?

De honnan tudod, hogy mi a valóság? Hogy egy klasszikust idézzek: mi a valóság? Amit látsz, megtapasztalsz, érzel. Az agyad által megfejtett elektromos jelhalmaz csupán. Nincs bizonyítékod arra, hogy ami veled történik, az valóban úgy van, vagy csak egy remek szimulációban vagy csupán?

2020. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/136 A kérdező kommentje:
Szerintem te troll vagy vagy elmegyógyintézetből írsz... Már hogyne tudnék reagálni az "érveidre"? Pontosan azt teszem ha megmagyarázok egy kipróbálható, általad is tesztelhető tudományos tételt. Nem kérem, hogy az általam kért dolgot varázsold elém, csak azt, hogy varázsolj valamit ami mindkettőnk szerint mágiának minősül. Ezt még tudod tenni vagy sem? Mert én a tudomány oldalán meg tudom. Szóval ez marhára nem az érem két oldala, sokkal inkább a tények és képzelgések esete.
2020. okt. 6. 17:13
 98/136 A kérdező kommentje:

+1

Korábban azt állítottad hogy az asztrális kivetülés egy egyszerűen elsajátítható mágia. Hát vetülj ki és mondj valamit arról hogy mit látsz...

2020. okt. 6. 17:18
 99/136 anonim ***** válasza:
26%

Szeretném felhivni a figyelmed arra, hogy ez nem egy privát, kettőnk között zajló beszélgetés. Tehát az, hogy én állítottam valamit, ezt állítani még akkor is necces, ha elárulom, hogy az utolsó pár kérdezz felelek valóban ketszemélyes volt :)

Én olyasmiket állítottam csak amikről meg vagyok győződve. Például hogy csak nézőpont kérdése hogy mit nevezünk mágjának, és mit tudománynak.

Mondok konkrétat. Az mekkora varázslat lenne, hogy innen változást idézek elő nálad a szobádban. Ugye? Pár éve volt hír hogy a Bécsi egyetemen pár kilométerre sikerült bizonyítani a kvantum összefonódást. Azóta is kiserleteznek vele és biztos vagyok benne, hogy a távközlésben is szerepe lesz. Sőt! Viszont tény hogy egymástól távol lévő dolgok változtathatóak anélkül hogy rádiójeleket sugaroznánk át, vagy ilyesmi. Micsoda varázslat... Ja nem, erre már azt mondjuk, hogy tudomány.

200 éve ha azt mondom valakinek hogy Debrecenből tudok beszélni Budapesten valakivel, akkor talán már nem égettek volna meg de biztos varázslat lett volna a neve. De 500 éve ezért halál járt volna.

Szeretném ha belátnád, hogy ami bizonyos korban mágja az később lehet tudomány lesz. Ezt korábban már részben te is kijelentetted, de fontos a továbbiakban.


Ha ezen túl vagyunk, akkor tekintsünk olyan varázslatos dolgokat, amikre nincs magyarázat a mai tudománnyal: például női megérzés, anyai szeretet. Sőt, hogy megérzi az ember ha egy szeretett valakijével baj történik.

De nézzünk más varázslatot, ami tudományosabb, és nem annyira emberi. A fekete lyuk az annyira durva, hogy semmi sem jön ki belőle, még a fény se... Kivéve hogy "párolog". Hát azt hogy? Magic.

Vagy nézzük a Salzburgi kocka esetét, ami se nem meteor, se nem emberi (merthogy túl régi) valami. Akkor honnan lett? Időutazás? Vagy ufók? Ugyan, ez mind badarság, nincsenek ilyen ezoterikus dolgok. De ha nincs más magyarázat?


Előbb utóbb ki fog derülni (lesz egy logikus tipp) hogy miért vannak ezek a dolgok, aztán rámondjuk hogy tudomány.

Épp úgy ahogy eddig is csinálta az emberiség.


Tehát azt mondom, hogy az, hogy ma valami mágja, attól még lehet hogy holnap tudomány lesz. Az, hogy ma valami tudomány, az tegnap lehet mágja volt.


A bizonyosság bizonyos értelemben megöli a hitet. Azt a hitet hogy másfajta igazság is létezhet. Olyan, amire még nincs magyarázat. De ha lesz is akkor sem fogod tudni ellenőrizni mert egyszerűen képtelenség. Vagy a drágasága miatt, vagy a rengeteg előellenőrzés miatt időben lehetetlen. Igy aztán nem marad más, mint hogy bizz abban, hogy amit a suliban mondanak, vagy amit a szüleidtől hallasz, az igaz. Annyira nagy mennyiségű az információ, hogy nem fogod ezeket ellenőrizni mindet személyesen. Ezért mondtam, hogy soha nem lattam még (és szerintem nem is fogok) elektront. De feláll a hajam a műszálas pulcsitól. Varázslat. Hivhatjuk tudománynak is, mert neked is fel fog állni. De ha csak nekem állna fel, és csak zárt ajtók mögött akkor mágja lenne?


Végül: nem érzem magam trollnak, csak szeretném felnyitni a szemed, hogy vedd észre a hianyossagokat a mondandódban. Épp úgy a varázslat is lehetne a mondataidban, akkor is igaznak érződne. Ezért irtam a korábbi hozzászólást, amiben minden mondat a tied, csak a tárgyakat cseréltem meg. Ez csak hit és nézőpont kérdése. Mégpedig azért mert állítólag a tudományos dolgokat leellenőrizheted, de valójában sosem teszed meg. Csak hiszel bennük

2020. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/136 anonim ***** válasza:
71%

99, ez a hozzászólásod is tele van torzításokkal. Valóban nincs válasza a tudománynak a női megérzésre, mivel hogy nem létezik. Évekkel ezelőtt olvastam egy kutatásról, ahol férfiak és nők voltak a kutatási alanyok, videót játszottak le nekik, ahol meg kellett tippelniük a videó végét. Ugyanezt eljátszották azzal is, hogy random kártyalapolat, illetve számokat kellett kitalálniuk. Nem volt eltérés a nemek közt, minden csak a véletlenen múlt.

Az anyai szeretetre természetesen van válasza a tudománynak, mind evolúciós, mind hormonális okokhoz visszavezetve.

Az pedig, hogy valaki megérzi, hogy a hozzátartozójával baj történt, szintén hazugság. Egyik kolléganőmmel vidáman beszélgettünk a kávészünetben, amikor szerencsétlent felhívták, h a férje balesetben meghalt. Szart sem érzett meg...

Ez mindig utólagosan van belemagyarázva. Amikor nem tanultam középsuliban, mindig éreztem, hogy én fogok felelni. A legtöbbször nem vált be, de azt mindenki elfelejtette. Amikor viszont tényleg engem hívtak a tábláhot, na, az emlékezetes lett... Nyilván az ember ezeket az alkalmakat jegyzi meg, és már kreáltunk is egy saját tapasztalst által bizonyított megérzési képességet.

Az, hogy 500 éve mi volt a tudomány által elfogadott, irreleváns, hiszen akkor a tudomány felett is az egyházak uralkodtak. Tudósok állították, hogy a Föld gömb alakú, és vallásosok végeztek ki ezért embereket.

2020. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!