Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Azt olvastam, hogy a goethiába...

Azt olvastam, hogy a goethiában a "rossz,, míg a teurgiában a "jó,, szellemekkel foglalkoznak. Mennyire igaz ez? Bocsánat, csak még nem vagyok olyan fejlett a témában.

Figyelt kérdés

#mágia #okkultizmus #Goethia #Teurgia
2020. dec. 18. 16:43
 1/4 Grimfox ***** válasza:
100%
Nagyjából ez a meghatározás, de a theurgia kicsit általánosabb. Istenek, istenszerű szellemek hívásáról szól. Ezek nem feltétlenül jók. Vallástól függően vannak istenek, amik sokszor a rossz szellemeknél is rosszabbak. A goethia inkább varázslást, bűvölést jelent, de általában a salamoni 72 démon megidézésére alkalmazzák. Míg a theurgia minden istenszerű, istenekkel kapcsolatos szellem megidézésére alkalmazható szó, függetlenül attól, milyen vallásról van szó, addig a gothia általában csak a clavicula salamonis 72 démonjára értendő. Azóta persze az újabb grimoire-ok adtak hozzá pár új démonnevet, de az alap ugyanaz maradt.
2020. dec. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mert a keresztény az összes pogány Istent ( vagy is mindenkit)

Gyakorlatilag démonizáltak. Így mára már a pogány istenekre is démon szót használunk. Goethiben más pogány vallás pogány isteneik vannak , akiket démonoknak neveznek, több ok miatt is. Tagadhatatlan hogy a Goethi sötét kisugárzású, de elvileg az entitásokkal való közös munka nem kell hogy "dark" legyen.

2020. dec. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Grimfox ***** válasza:

Pl Salamon első démona Ba'al. Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy úr, király. Az eredeti héber fordításban gyakran Yahweh(a.k.a. isten) jelzője is. Főleg amikor "az Úr" ként hivatkoznak rá, akkor használják ezt. Ba'al amúgy a sémi pantheon főistenének a fia. De ott van még Astaroth, és gyakorlatilag az összes démon, aminek a neve Ba'al-al kezdődik, pl Baalberith, Belphegor(Baál Peor-ból ), és így tovább. De ott van Bifrons is, aki Ianus isten démonizálása.

Ettől függetlenül nem jó ötlet velük sem kísérletezni, nem csak a bizonyíthatóan ártalmas szellemekkel.

2020. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy meg van Atlantisz Angyalai könyv is ott pl Agyal pecsétek és ahhoz kapcsolodó energiák vannak ( jelzem azoknak az angyaloknak a bibliához semmi köze, révén Atlantisz pogány szimbolika, és hiába van köztük azt hiszem Ark angyal is pl: Gabriel, ennek semmi köze a bibliához) De, mint írtam nincs sok közük a bibliához, attól még az angyal mágia pozitívabb elvileg, mint a Démoni.
2020. dec. 21. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!