Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Aki nem szkeptikus ezzel...

Aki nem szkeptikus ezzel kapcsolatban, tudna néhány választ adni a boszorkánysággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Igaz hogy feltüntettem a szkeptikus szót fentebb, azonban én még mindig így állok hozzá. Eddig semmilyen természetfelettiben nem hittem, és nem is akartam. Egyedül és kizárólag a “szellemekben” hittem, de csak azért mert kellemetlenül érint a gondolatuk. Nos mostanában szörnyű dolgok történtek velem. Amiket megálmodtam, vagy csak a lelki szemeim elé láttam felvillanni a semmiből, megtörtént. Érthetünk ezalatt apró dolgokat, és egészen óriásiakat is. Amíg az utolsó eset meg nem történt, végig a kifürkészhetetlen véletlen számlájára írtam. Azonban ekkor eszembe jutott a mamám régi története amit nagy büszkeséggel mesélt még amikor kicsi voltam. Az ő nagymamája az ő kiskorában gyakran vetett ki a rosszakaróira átkot, ami minden esetben megvalósult. Miután elhunyt, pedig a szelleme mamámmal maradt, és vigyázott rá. Ekkor azzal tudtam megmagyarázni a sztorit hogy mamám biztosan kicsi volt még és képzelődött, azonban ezt megcáfolták azok, akik valóban látták őt. Mama pedig gyakran jósolt meg fiatalabb korában eseményeket, váratlan fordulatokat amik végül bekövetkeztek. De ma már egyáltalán nem foglalkozik vele, mert ő is bolondságnak találja a dolgot, hiába élte át ő maga ezeket a történéseket. Ezért gondoltam hogy talán örökölhettem ezt tőlük? Vagy csak túl sok mostanában a véletlen?

2021. márc. 9. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Véletlenek nem léteznek. Öröklődni öröklődik ez a fajta érzékenység. Én azt tudom javasolni, hogy nézz magadba, meditálj, és meg fogod találni a választ. Ne fogadj mesternek ilyen random embereket a netről, mert nagyon könnyen tévútra vezethetnek. Amire szükséged van, azt már tudod, csak a felszínre kell hozni. Átkozódni meg nem szép dolog!
2021. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11 azzal nincs baj ha valaki tanul másoktól akár netről akár személyes közegből, hiszen a mágia meg okkultizmus témán belül tanulni olyan mint tűsarkúban átkelni egy mocsáron :D

Nagyon nehéz fix támpontokat találni és még a jó források sem lehetnek elég tökéletesek. Személy szerint ha tanulni akarsz, azt javaslom ne egy embertől hanem soktól próbálj tanulni, miközben minnél régebbre visszanyúló forrásokat keresel, pl. Aleister Crowley, Alex Sanders, Gerald Gardner, Heinrich Cornelius Agrippa, folklór, skandináv mitológia (attól függ melyikbe akarsz leginkább elmélyedni)

2021. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12 Én elsősorban az igazságot keresem. Annyiból jók az ajánlásait, hogy feldobták ezt: [link] Talán ez másnak is támpontot ad, hogy melyik ösvényt válassza.
2022. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

#13 Ezt úgy mondod mintha a világon egyetlen fajta igazság létezne: amit te hajlandó vagy elismerni.

Egyébként meg elárulom, a wikipédiáról csak azok tanulnak boszorkányságot akik lusták a szabadon szerkeszthető platform mögé nézni. :) Kevés olyan hely van az interneten, ahol több ökörségbe meg félremagyarázásba lehet belefutni okkultizmus terén, mint a wikipédia.

A felajánlott nevek margójára azt ajánlom nézz utána rendesen mielőtt minősíted őket. :) Mindenki magának választja az útját és védi a saját igazát a saját egójával (vagy inkább félelmével...)

Kétlem hogy a wikipédia link amit megosztottál érdemben tudná tükrözni mindkét oldalt, és erősen csőlátás szaga van számomra az itt meghatározott pontoknak.

Személy szerint azt sem helyeslem, hogy egyáltalán két oldalra kelljen osztani ezeket, mert ennek már megint csak az az eredménye hogy görcsösen remegve keressük azt hogy "most akkor jó vagyok vagy rossz ha ezt meg ezt megcsinálom...?"

Szerény véleményem szerint nem csak két ösvény van. Hanem egyszerűen a keresztény "melyik jó és melyik a rossz" gondolkodásmód még mindig igyekszik beletuszkolni mindent egy fekete-fehér skatulyába csak mert a civil fejünk el van szokva a gondolattól, hogy "igen az emberek tök pucérak a ruha alatt és ez bármily' meglepő normális" vagy hogy "igen az emberek egészen színes és egyedi módon tudják a másikat szeretni az ágyban és ez is normális" vagy hogy "ja a vérmágia tud veszélyes is lenni, ha fullba toljuk a kretént de egyébként meg az egyik legősibb és legnyersebb életenergiát mozgató dologról beszélünk"

Nem mondom hogy mindent ki kell próbálni. De az első benyomásnak nem hinném hogy engedni kellene amíg föl nem mérjük a saját gátlásainkat és a normákat amiket belénkvertek.

És szerintem minden irányzat megérdemli azt a tiszteletet, hogy ne a wikipédiáról (khm...) "kultúrálódjunk" két sort aztán elkönyveljük hogy "tudtam, hogy ez a sötét oldal"

2022. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#14 A világon csak egyfajta igazság létezik, és ez tőlem független. Azért tetszik, hogy ennyire sérti az egodat, van még min dolgoznod. :D

Persze, hogy van jó és rossz, az emel ki minket az állati sorból, hogy választhatunk közöttük. Nem tudom biztosan, hogy a cél szentesíti e az eszközt, valószínűleg nem. Persze a vér mágiát is lehet a jó oldalon használni például arra, hogy a rossz oldalon létrehozott vérmágiát eltöröljük.

2022. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15 ami pusztán a te meglátásmódod. Tetszik vagy sem, nincs jó és rossz... érdek és önérzet biztosan van, főleg ha a fenti válaszból arra következtettél hogy sérti az egóm amit mondtál. Nemes egyszerűséggel kollektivizálsz és beskatulyázol dolgokat, ami bármily meglepő nem azért van, mert igazad van. :D

Csak mert ragaszkodsz a saját igazadhoz, attól még nem fogod látni a másik oldalt, magyarán vak maradsz. :)

Ha valóban a szeretet meg az önfejlesztés lenne a célod kinéznél a korlátaid mögül hogy megértsd az embereket, de nem teszed, viszont cserébe nem is érvelsz hogy miért.

Fogadok hogy a vérmágia fogalma csak annyit mond neked hogy "Juj sátán juj gonosz" A vér legtermészetesebb és majdhogynem a legerősebb dolog amit mágiában használni lehet, ezért is kell óvatosan bánni. Valamint a használata sem rossz, pusztán erőteljes, ami félelmetes lehet azok számára akik nem értik. Vérben születsz és vérben halsz meg. Azt nem értem hogy miért kell nemlétezőként beállítani olyan dolgokat amik nem egyeznek a te nézőpontoddal. Az igazság mindenhol ott van, minden vallásban, és minden nézőpontban, a tiedben is és mindenki máséban is. Pusztán túl szűk a látóköröd hogy ezt az "apró" részletet észrevedd :D

2022. febr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Közben már tovább gondoltam, és biztosan tudom, hogy a cél nem szentesíti az eszközt, és még ha jó a cél, akkor is a lehetőségekhez képest minimális károkozásra kell törekedni. A left hand path általában rombolással éri el a célját, ez a nevében is benne van, mert a balra forgó örvény és a bal kéz lebont, ezért alapvetően rossz, amit csinálnak.


Amit te csinálsz azt szalmabáb érvelésnek hívják. Most előadod, hogy mit gondolok a vér mágiáról, úgy, hogy valójában fogalmad sincs arról, hogy mit gondolok róla, vagy pl. arról, hogy nagy ritkán én is alkalmazom, ha szükségesnek tartom, de csak a saját véremmel szemben az olyanokkal, akik pl. állatokat vagy embert áldoznak fel ilyen célból.


Továbbra is tartom, hogy létezik jó és rossz. Ez már a világ keletkezésekor eldőlt, eleve nem lenne világ nélküle. Minden, amit megtapasztalunk ennek a tökéletes jónak és tökéletes rossznak valamilyen arányú keveréke. A hazugságok gyártása, megtévesztés, félelem keltés a rossz tipikus eszközei. Általában látványosan kisimulnak a dolgok, ha az ember felismeri, hogy egy korábbi gondolata hazugság volt, és azzal szemben mi az igazság.

2022. márc. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nincsenek véletlenek.

Örökölted, ahogy én is.

Vannak szellemek.

A mama pontosan tudja.

Ne bízz senkiben, sem a mamában, sem az itteni sátánistákban. Semmi sem az, aminek elsőre látszik. Mindent kérdőjelezz meg, főleg az olyan dolgokat, amiket tudni vélsz, mert gyerekkorodban kritika nélkül elfogadtad őket. Aki bejelentkezik mesternek, az szinte 100%-ban csak rá akar telepedni a kídre. A kít a felkelő nap első sugarainál tudod feltölteni meditációban.

Meditálj sokat, figyelj egy valamire, amíg el nem múlik az "ez mekkora hülyeség" gondolat.

Sok szerencsét! A fény vezessen utadon!

2022. jún. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!