Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek van e értelme...

Szerintetek van e értelme tovább imátkozni?!

Figyelt kérdés
Előre is bocsánatot kérek a helyesírásom véget de nem vagyok magyar hanem szlovák vagyok.Nos az én problémám az lenne,hogy minden áldott nap imátkozok,kérem az urat és Szűz Máriát is de soha nem történik semmisem,pedig nem hülyeségeket kérek hanem csak azt hogy újra legyenek érzelmeim és hogy az elmém is meggyógyuljon.Minden nap járok templomba is de olyan mintha a levegőbe beszélnék mert egy hónapja nem történik semmisem.Azt ugyebár tudni kell hogy sátánista voltam pár évvel ez előtt és járok egy Buddhista Mesterhez hogy minden rendbe legyen velem kapcsolatosan de szerinte az én imáim és kéréseim sátánhoz szálnak,már nemtudok kihez fordulni ezzel a problémával és gondoltam itt hátha kapok segítséget mert már unom azt hogy fizetnem kell a segítségért és nem Jézustól kapom meg azt amit valójában kellene.Minden pozitív válaszra megy a zöld kéz.

2021. aug. 21. 21:04
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Hiába mondom az üdvözlégy Máriát és a miatyánkot semmisem történik és nincs olyan érzésem hogy amikor imátkozok vagy kérem Jézust hogy hallaná.
2021. aug. 21. 21:06
 2/33 anonim ***** válasza:
59%
Hogy állsz a szerfogyasztással? És orvos által felírt gyógyszerek fogyasztásával? Voltak-e epilepsziás rohamaid, hallucinációid? Az indulatkontrollal hadilábon állsz-e?
2021. aug. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Grimfox ***** válasza:
94%
Ha komolyan gondolod az imáidat, ne járj a buddhista mesterhez, keresztelkedj meg(ha esetleg nem vagy), gyónj, és imádkozz. Ha nem döntöd el, miben hiszel, a hit "előnyeit" sem élvezheted. Az imáid minden esetre nem szállnak a sátánhoz. Egy valódi buddhista mester ilyet nem is mondana.
2021. aug. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem fogyasztok semmilyen szert(drogot)sem nem vagyok beteg se semmi ilyesmi,remélem hogy kapok a kérdésemhez illő választ is,nem pedig ilyet.
2021. aug. 21. 21:17
 5/33 A kérdező kommentje:
Kedves Grimfox pedig igen is mondot nekem ilyet,magamtól énsem találnám ki ezt.Megvagyok keresztelkedve is de semmi és csak csodálom amikor azt hallom hogy másoknak Jézus és Szűz Mária hogy segít nekem pedig nem.
2021. aug. 21. 21:19
 6/33 Grimfox ***** válasza:
89%

Ezzel azt akartam mondani, hogy a buddhista mester talán nem valódi mester. A buddhisták nem igazán foglalkoznak a sátánnal, vagy éppen a Jézushoz intézett imádságokkal. Emellett az ima ahhoz megy, akihez intézed. Ez nem olyan, mint a telefon, hogy tévesen tárcsázol, és rossz embert hívsz fel. Ha létezik Jézus, és hozzá imádkozol, az imáid hozzá mennek. Ha a sátánhoz imádkozol(feltéve hogy létezik), akkor hozzá mennek. Az egyikhez intézett ima nem megy a másikhoz. A hited viszont biztos, hogy nem elég erős ahhoz, hogy az imáidra észrevehető választ kapj. Ha erős a hited, nem jársz tanácsért buddhista mesterekhez, hanem feltétlen bízol a hited tárgyában, ami ez esetben Jézus. Ilyen esetben kapsz választ az imáidra, ha nem olyasmit kérsz, ami ellentétes a vallás tanításaival. Döntsd el, hogy kiben, és miben hiszel, amiben nem hiszel, azt hagyd el, vagy hagyd meg ismeretnek, amiben nem hiszel.

Másoknak azért segítenek, mert esetükben a hit erős, és ez egy erős híd, és kötelék köztük, és a hitük tárgya(Jézus, Mária, isten) között. Az ő hitükből feltétlen bizalom fakad. Aki nem hisz, az hiába imádkozik, a választól elzárja magát. Akinek a hite gyenge, hiába imádkozik, mert ő sem képes fogadni a választ az imáira. Nem a magasabb erők nem akarnak segíteni, te nem tudod elfogadni a segítséget.

2021. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%
imádkozni
2021. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem fordulj pszichológushoz is. Mert lehet benned olyan bűntudat vagy szorongás, ami egy tudat alatti belső gátat alakított ki benned. Ezt segíthet feloldani a pszichológus. Ettől függetlenül imádkozhatsz is, de tegyél is aktívan a lelki gyógyulásodért.
2021. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
73%
Keress egy helyet, egy kedvenc helyet, ahol más nem jár szinte soha. Ez lehet egy hegytető, egy patak párt (nekem egy öreg tölgy alatt egy pad). Járj oda egyedül, csendben, zene és minden más nélkül, ami elterelhetné a gondolataidat. Csak úlj le és hallgasd a természet hangjait. Ne imádkozz, csak nézdd a tájat, a leveleket, az ágakat, szíved be a levegő illatát, csak nézd, hogy mennyire gyönyörű ez a világ. Hogy milyen jó, hogy láthatod, hallható, érezheted, mert ez mind az, ebben mind jelen van Isten, ennél nem kell több. És megszólíthatod, mondhatod, hogy: igen, szkeptikus vagyok, nem érezlek, nem tudom, miért, de szeretnék közelebb kerülni. Szeretnék jelet. Csak így, egyszerűen, görcs nélkül. Nem elsőre, másodikra, lehet, hogy 27-edszerre, de tudni fogod. Lesz jelzés, de csak, ha nem azzal törődsz, hogy melyik vallás mit erőlted, milyen tanokat mond. Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma megtapasztalás, mindenki egyedi és megismételhetetlen és mindenki útja is egyedi. Így található meg a választ, ha eddig sehogy máshogy nem.
2021. aug. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%

Grimfox.... A papok sem foglalkoznak a sátánal ugy ahogy kellene egy Buddhista, meg taníthat, és tanácsot adhat neki.... De ezekszerint lehet nem vált (még) be, hiszen kiírta a kérdést.


Ha úgy érzed a sátán fogságában vagy. Mond azt hogy "már nem vagyok sátánista / nem állok a sátán szolgálatában" stb jel mondatokat. És ne korbácsold magad, hogy sátánista voltál, és ezért bűntkapnál. Hanem mond magadnak hogy ez elmúlt, és megváltoztál.

2021. aug. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!