Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség a fekete és a...

Mi a különbség a fekete és a fehérmágia között pontosan?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nagyon buta kérdés, elnézést, ha az, de tényleg semmit nem tudok a témáról, viszont érdekelne. (Nem, nem fogok itthon próbálkozni ilyenekkel, ne aggódjatok). Viszont valaki, aki jártasabb el tudná magyarázni, hogy mik a legfontosabb, leglényegesebb különbségek? Melyik az erősebb? Melyikkel érdemes inkább foglalkozni, alkalmazni?
2021. okt. 14. 01:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%
A külonbséget nem tudom, de tudom, hogy mi közös bennük, az pedig az, hogy egyik sem létezik.
2021. okt. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok okkult ember, úgyhogy lehet vannak pontatlanságok. Amit en tudok;


A fekete mágia a rontás, átkok stb. Ezzel minden esetben pusztítasz valamilyen szinten. Ide tartozik a démonok idézése is, a szellemidézés, nemtudom.


A fehér mágia a természetből fakad, és jóval enyhébben lehet használni.

Jóslásra, gyógyításra, miegyebekre.


A rossz mindig erősebb bizonyos szemlélet alapján, meg hát ha igaz akkor látványosabb is. Ellenben nagy ára van.


Ennyit tudok az alapokról.

Azt meg mindenki eldönti maga hisz-e benne. (Én csak finoman.)


Nagyon látványos dolgokra amúgy ne gondolj. Nem olyan mint filmekben.

És szerintem a fehérmágiával lenne érdemesebb foglalkozni, sokkal hálásabb hatásai lehetnek.

2021. okt. 14. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Általában annyi, hogy jóra vagy rosszra használod.
2021. okt. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a színe.
2021. okt. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
31%
3 - ha én mágiával meggyógyítok egy halálos beteg gyilkost, aki ezután embereket fog ölni, az fekete, vagy fehér mágia?
2021. okt. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

Ha bárkinek sérül a szabad akarata, akkor az “fekete” mágia.

A gyógyítás egy érdekes felvetés. Kérés nélkül általában nem szabad “beavatkozni” más életébe, ez a gyógyításra is vonatkozik. A betegségeket sokszor magunknak hozzuk létre, okulásul, figyelmeztetésként, katalizátorként, stb…..ezt másnak kéretlenül eltörölni szintén beavatkozás a szabad akaratba.

Azonban ez az aktuális tudatosság szinttől is függ, ha valaki magát a Teremtő részének tekinti, a többi embert is önmagával azonosítja, akár az egész bolygót is gyógyíthatja.

2021. okt. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Laylah ***** válasza:
73%

A legfőbb különbségek a cél és az eszköz.

De egy adott tapasztalati ponton túl már marhára mindegy, minek nevezzük.

2021. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Nincs 'fekete' vagy 'fehér' mágia.

Mágia van - és színe attól függ, milyen célra van használva.

Olyan ez, mint a fejsze.

Nincs fát vágó és ember-fejet szétvágó fejsze. A használat módja a mérvadó.

.

HA van mágia, azaz varázslás, mások beleegyezése és tudta nélküli beavatkozás életükbe, akkor fehérnek hitt mágia is lehet fekete.

2021. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Grimfox ***** válasza:
77%

A szándék, és a cél különbözik. A kivitelezés ritkán. Még az eszközök is ritkán térnek el lényegükben.

Az önző célok hajszolása mások kárára, szándékos károkozás másoknak, vagy más dolgoknak "fekete mágia". Az öncélú cselekvés, ami nem befolyásol másokat az amolyan határeset a kettő között. A mások, vagy más dolgok javára fordított erőfeszítés, amennyiben ez nem sérti a szabad akaratukat, döntésüket, azaz valóban segítő szándék, nem a saját buzgóságod kielégítése, az "fehér mágia".

2021. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Laylah ***** válasza:
62%
Grimfox, ha pl. valaki démoni segítséggel akarna meggyógyítani egy súlyos beteg embert, hiába nem önző, hanem segítő cselekedet, de tudnád fehérnek titulálni a mágiáját? :) Azért írtam, hogy azért az eszköz sem teljesen mindegy.
2021. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!