Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szellemet akarok idézni....

Szellemet akarok idézni. Egyáltalán megidézhető-e a názáreti Jézus Krisztus szelleme?

Figyelt kérdés

Már évtizedek óta foglalkoztat a gondolat, hogy megidéznék egy szellemet, de konkrétan eddig nem igazán volt olyan jelölt, akit érdemesnek tartottam volna erre. Mármint, hogy megidézni a szellemét. Persze megidézhetném a nagymamámat is vagy néhány halott barátom szellemét is, de vannak ezzel szemben fenntartásaim. Aztán pár éve megtértem és nem is foglalkoztatott nagyon ez a dolog. Persze rengeteg kérdés merült fel bennem így a megtérésem után, amire hát biztos választ nincs aki adhatna, már csaknem kétezer éve. Aztán bevillant a nagyszerű ötlet:

Ha már szellemet akarok idézni, miért nem kezdem a legjobbal? Hát nem nagyszerű ötlet? Megidézném Krisztus szellemét, aki amúgy parancsol élőknek is és holtaknak is és szavára változások mennek végbe az egész világon. Tehát én nem látom, hogy ez miféle veszélyt rejtene magában, annál is inkább, mert a bárányok felismerik a jó pásztort, ergo, ha én Krisztus szolgájába tartom magam, akkor fel kellene tudnom ismernem őt? Vagy nem? gondolkodtam azon, hogy ez istenkisértésnek számítana-e? Talán nem. Hiszen mintha maga Jézus kérné, hogy keressem ilyen módon:

,,Az alkalmatlankodó barát.

Aztán így folytatta: „Mondjuk, hogy valamelyikteknek van egy barátja, és az éjfélkor bekopog hozzá ezekkel a szavakkal: Barátom, adj kölcsön nekem három kenyeret, útról érkezett egy barátom, s nincs mit enni adnom neki. De az kiszól: Ne zavarj! Az ajtó már be van zárva, én is, gyermekeim is ágyban vagyunk. Nem tudok fölkelni és adni neked. Mondom nektek: Ha azért, mert barátja, nem kel fel, hogy adjon neki; amiatt, hogy nem tágít, mégis fölkel és ad neki annyit, amennyire szüksége van.

A kitartó ima.

Azt mondom azért nektek: kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak. Közületek melyik apa ad a fiának követ, amikor az kenyeret kér? Vagy ha halat, akkor hal helyett tán kígyót ad neki? Vagy ha tojást kér, akkor talán skorpiót ad neki? Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább adja mennyei Atyátok a Szentlelket azoknak, akik kérik tőle.”"

Tehát, mintha áldását adta volna a Lukács 11-ben közvetlen a Miatyánk után. Legalább is én így látom.

De van egy kis probléma. Hogy a manóba kezdjek hozzá?

Mert különösebben nem zavarna, ha megszállna Krisztus szelleme. Az ártó lelkek meg szerintem messzire elkerülik azt, aki Jézust hívja.

Tudtok érdemben tanácsot adni? Ötletet? Trollok pedig ... áh, mindegy, trollok mindig is voltak és lesznek is.

Ja, a célom: Elmélyíteni a kapcsolatot a teremtővel és néhány elfeledett bölcsességet kérni Jézustól. Meg útmutatásra is szükségem lenne rázós kérdésekben, amire tényleg csak ő vagy Isten adhatná meg a választ.



2022. ápr. 25. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
70%

Csak hogy tisztázzuk: Jézus lelke nem más, mint maga a Szentlélek, a szentháromság egyik része, tulajdonképpen az Egy Teremtő Isten asztrális eleme.


És hogy képzelted el? Gyertyákat gyújtasz és kántálsz valamit pogány módra?:D


Ha útmutatásra van szükséged, fordulj a Bibliához. Bár az alapján, hogy milyen érdekesen értelmezed, én azért ajánlanék mellé egy papot vagy lelkészt is (és nem valami hitgyülis lelkes ifjút, hanem a nagy eghyázak valamelyik képviselőjére ogndoltam!)

2022. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
97%

"Már évtizedek óta foglalkoztat a gondolat, hogy megidéznék egy szellemet, de konkrétan eddig nem igazán volt olyan jelölt, akit érdemesnek tartottam volna erre."


Ez érdekes. Mikor kezdted el feltételezni, hogy te érdemes vagy rá, hogy megjelenjen neked a Krisztus? Annak jelenik meg, akinek akar, ha meg akar jelenni neked akkor nem kell szeánszot tartanod érte, ha pedig nem akar, akkor hiába fogsz szeánszot tartani, legfeljebb megjelenik egy imposztor, egy ártó lélek aki Krisztusnak adja ki magát. "Mert hamis krisztusok és hamis próféták állnak majd elő, jeleket és csodákat tesznek, hogy megtévesszék - ha lehet - a választottakat is." (Máté 24:24)

2022. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 Hanna S ***** válasza:
97%

#2

Teljesen igazad van. Ehez nincs míg hozzáfűzni.

2022. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 Hanna S ***** válasza:
97%
*mit
2022. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
97%
Jézus benned van. Nem kell megidézned mindig veled van. Csendesedj el. Fordulj befelé és figyelj. Ott vár rád Jézus.
2022. ápr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 A kérdező kommentje:

Szép az egyház, jó az egyház, de történelmében van pár száz év sötétség. Abban a sötétségben pedig elvesztek a mondatok, amikre nekem szükségem lenne. Mondatok vesztek el az időben az évszázadok alatt és nekem azokra lenne szükségem. Úgy érzem az alapokból tűntek el dolgok és ezért nem tudnak az egyház tagjai olyan csodákat művelni, mint azok, akik első kézből kapták a tanítást a mennyek országának titkaiból.

Én valahogy úgy képzeltem, hogy igen: Gyertyát gyújtok, és az egyetlen dolgot használom fel Krisztus megidézésére, ami megmaradt tőle: a szavait. Esetleg beszerzek egy szellemtáblát. Teszek arra, mit írnak az ószövetség törvényei és szabájai, elvégre újszövetségben élünk. Haladni kellene végre a korral. Én így képzeltem a dolgot.

Gyertyát gyújtani, kántálni? Nem ezt csinálják a papok is. Csak épp hitük nincs annyi, vagy sütni valójuk, bátorságuk, hogy meglépjék ezeket a kiskapukat és szűk ösvényeket, amik az Úr elé visznek.

2022. ápr. 25. 16:29
 7/69 A kérdező kommentje:

,,Mikor kezdted el feltételezni, hogy te érdemes vagy rá, hogy megjelenjen neked a Krisztus?"

Akkor, amikor megismertem a munkásságát és ezt olvastam:

,,Jézus meghallotta, és így válaszolt: „Nem az egészségeseknek kell az orvos, hanem a betegeknek. Menjetek és tanuljátok meg, mit jelent: Irgalmasságot akarok, nem áldozatot. Nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.”"

2022. ápr. 25. 16:34
 8/69 anonim ***** válasza:
96%

Jézus nem egy olyan szellem, mint az elhunyt szomszéd Manyi néni szelleme, akit talán megtudnál idézni táblával vagy valamivel.

Ő egy teremtő lény és idézni olyan értelemben felesleges, hiszen a hit, az imák által kapcsolatot tarthatsz vele.

2022. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:

János evangéliuma 6:37

,,Akiket nekem ad az Atya, azok mind hozzám jönnek. Én pedig senkit sem utasítok vissza, hanem mindenkit befogadok, aki hozzám jön."

és ő hív engem:

,,Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket. Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű, s megtaláljátok lelketek nyugalmát. Az én igám édes, és az én terhem könnyű.”

2022. ápr. 25. 16:39
 10/69 A kérdező kommentje:
8-as. pont az imént bizonyítottad számomra, hogy helyesek a megérzéseim. 1 darab Manyi néni nevű ismerősöm van. felhívtam hát. szerencsére nem halt meg, de most viszi el a mentő, szóval köszi. lesz szeánsz jézusért, mert akkor azt is jól érzem, és jól gondolkodom, hogy szükséges meglépnie valakinek.
2022. ápr. 25. 16:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!