Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szellemet akarok idézni....

Szellemet akarok idézni. Egyáltalán megidézhető-e a názáreti Jézus Krisztus szelleme?

Figyelt kérdés

Már évtizedek óta foglalkoztat a gondolat, hogy megidéznék egy szellemet, de konkrétan eddig nem igazán volt olyan jelölt, akit érdemesnek tartottam volna erre. Mármint, hogy megidézni a szellemét. Persze megidézhetném a nagymamámat is vagy néhány halott barátom szellemét is, de vannak ezzel szemben fenntartásaim. Aztán pár éve megtértem és nem is foglalkoztatott nagyon ez a dolog. Persze rengeteg kérdés merült fel bennem így a megtérésem után, amire hát biztos választ nincs aki adhatna, már csaknem kétezer éve. Aztán bevillant a nagyszerű ötlet:

Ha már szellemet akarok idézni, miért nem kezdem a legjobbal? Hát nem nagyszerű ötlet? Megidézném Krisztus szellemét, aki amúgy parancsol élőknek is és holtaknak is és szavára változások mennek végbe az egész világon. Tehát én nem látom, hogy ez miféle veszélyt rejtene magában, annál is inkább, mert a bárányok felismerik a jó pásztort, ergo, ha én Krisztus szolgájába tartom magam, akkor fel kellene tudnom ismernem őt? Vagy nem? gondolkodtam azon, hogy ez istenkisértésnek számítana-e? Talán nem. Hiszen mintha maga Jézus kérné, hogy keressem ilyen módon:

,,Az alkalmatlankodó barát.

Aztán így folytatta: „Mondjuk, hogy valamelyikteknek van egy barátja, és az éjfélkor bekopog hozzá ezekkel a szavakkal: Barátom, adj kölcsön nekem három kenyeret, útról érkezett egy barátom, s nincs mit enni adnom neki. De az kiszól: Ne zavarj! Az ajtó már be van zárva, én is, gyermekeim is ágyban vagyunk. Nem tudok fölkelni és adni neked. Mondom nektek: Ha azért, mert barátja, nem kel fel, hogy adjon neki; amiatt, hogy nem tágít, mégis fölkel és ad neki annyit, amennyire szüksége van.

A kitartó ima.

Azt mondom azért nektek: kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak. Közületek melyik apa ad a fiának követ, amikor az kenyeret kér? Vagy ha halat, akkor hal helyett tán kígyót ad neki? Vagy ha tojást kér, akkor talán skorpiót ad neki? Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább adja mennyei Atyátok a Szentlelket azoknak, akik kérik tőle.”"

Tehát, mintha áldását adta volna a Lukács 11-ben közvetlen a Miatyánk után. Legalább is én így látom.

De van egy kis probléma. Hogy a manóba kezdjek hozzá?

Mert különösebben nem zavarna, ha megszállna Krisztus szelleme. Az ártó lelkek meg szerintem messzire elkerülik azt, aki Jézust hívja.

Tudtok érdemben tanácsot adni? Ötletet? Trollok pedig ... áh, mindegy, trollok mindig is voltak és lesznek is.

Ja, a célom: Elmélyíteni a kapcsolatot a teremtővel és néhány elfeledett bölcsességet kérni Jézustól. Meg útmutatásra is szükségem lenne rázós kérdésekben, amire tényleg csak ő vagy Isten adhatná meg a választ.



2022. ápr. 25. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 A kérdező kommentje:

Akkor ha 16-nak igaza van, akkor 18 téved. De da 18nak van igaza, akkor 16 téved.

16!

,,Tehát egy Jézusi ,vagy egy Mihály arkangyali szintű szellemi lény a fizikai síkon meg sem tudna nyilvánulni."

De ők elég sőt gyakorlatilag korlátlan energiához férnek hozzá. Vagy nem? Akkor forduljak talán egyből Apuhoz a kérdéseimmel? Ő biztosan rendelkezik a korlátlan energiával. De azt nem lehet, nem hagyhatnám ki belőle Jézust, hiszen az Atyához csak rajta keresztül lehet eljutni. Vagy tévednék?

És mi a helyzet Mohameddel? Ő is benne van ebben a buliban? (Megkérdezném azért erről is)

2022. ápr. 25. 17:47
 22/69 A kérdező kommentje:

Köszönöm 20. 34 vagyok, de ezt bóknak veszem.

,,Odahívott egy gyereket, közéjük állította, 3s azt mondta: „Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába."

2022. ápr. 25. 17:49
 23/69 anonim ***** válasza:
75%

Fordulj egyből "Apuhoz"?

Az megvan, hogy az Atya, a Fiú és a Szentlélek egylényegű? Nem tudsz az egiykhez fordulni anélkül, hogy a másik kettőhöz nem fordulnál:D


Kérdező, fogd már fel, amit akarsz, az lehetetlen egyszerűen azért, mert az egészet úgy ahogy van nem érted.

2022. ápr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:

23!

Lehetetlen? Mint tevének átmenni a tű fokán?

„Embernek ez lehetetlen, Istennek azonban minden lehetséges.”

2022. ápr. 25. 18:10
 25/69 anonim ***** válasza:
75%
# 16 Előtte azért elolvashatnád a négy Evangéliumot végig. Akkor talán nem gondolnál olyan csacsiságot, hogy ki kellene venni valamit a Bibliából.
2022. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:

25

Nem ki venni akarok belőle! Pontosítani, esetleg visszatenni azt, amit kivettek.

2022. ápr. 25. 18:15
 27/69 anonim ***** válasza:
100%

"„Embernek ez lehetetlen, Istennek azonban minden lehetséges.”"


Így van. És te ember vagy.

2022. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
76%
Ráadásul nem elég egy ember ehez hanem minimum 3rom abból minimum 2tö született médium látó és pap is egyben
2022. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, továbbra is fenttartom, hogy nem fogsz sikerrel járni. Semmit nem fogsz megidézni, és ha mégis, az nem a Krisztus lesz, őt nem lehet ouija táblával meg néhány gyertyával megidézni.


"És mi a helyzet Mohameddel?"


Mohamed hamis próféta volt. A Biblia kimondja, hogy aki más Krisztust vagy más evangéliumot hirdet, az legyen átkozott (Galata 1:8).

2022. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 A kérdező kommentje:
27, 28. Istent akarom felhívni. Nem kell hozzá más csak Ő, meg én. köszönöm a válaszokat, azt hiszem összeált a megoldás. Végre beteljesíthetem a részemet. Csak hát erre kell egy kis felkészülés idő.
2022. ápr. 25. 18:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!