Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szellemet akarok idézni....

Szellemet akarok idézni. Egyáltalán megidézhető-e a názáreti Jézus Krisztus szelleme?

Figyelt kérdés

Már évtizedek óta foglalkoztat a gondolat, hogy megidéznék egy szellemet, de konkrétan eddig nem igazán volt olyan jelölt, akit érdemesnek tartottam volna erre. Mármint, hogy megidézni a szellemét. Persze megidézhetném a nagymamámat is vagy néhány halott barátom szellemét is, de vannak ezzel szemben fenntartásaim. Aztán pár éve megtértem és nem is foglalkoztatott nagyon ez a dolog. Persze rengeteg kérdés merült fel bennem így a megtérésem után, amire hát biztos választ nincs aki adhatna, már csaknem kétezer éve. Aztán bevillant a nagyszerű ötlet:

Ha már szellemet akarok idézni, miért nem kezdem a legjobbal? Hát nem nagyszerű ötlet? Megidézném Krisztus szellemét, aki amúgy parancsol élőknek is és holtaknak is és szavára változások mennek végbe az egész világon. Tehát én nem látom, hogy ez miféle veszélyt rejtene magában, annál is inkább, mert a bárányok felismerik a jó pásztort, ergo, ha én Krisztus szolgájába tartom magam, akkor fel kellene tudnom ismernem őt? Vagy nem? gondolkodtam azon, hogy ez istenkisértésnek számítana-e? Talán nem. Hiszen mintha maga Jézus kérné, hogy keressem ilyen módon:

,,Az alkalmatlankodó barát.

Aztán így folytatta: „Mondjuk, hogy valamelyikteknek van egy barátja, és az éjfélkor bekopog hozzá ezekkel a szavakkal: Barátom, adj kölcsön nekem három kenyeret, útról érkezett egy barátom, s nincs mit enni adnom neki. De az kiszól: Ne zavarj! Az ajtó már be van zárva, én is, gyermekeim is ágyban vagyunk. Nem tudok fölkelni és adni neked. Mondom nektek: Ha azért, mert barátja, nem kel fel, hogy adjon neki; amiatt, hogy nem tágít, mégis fölkel és ad neki annyit, amennyire szüksége van.

A kitartó ima.

Azt mondom azért nektek: kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és ajtót nyitnak nektek. Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál és aki zörget, annak ajtót nyitnak. Közületek melyik apa ad a fiának követ, amikor az kenyeret kér? Vagy ha halat, akkor hal helyett tán kígyót ad neki? Vagy ha tojást kér, akkor talán skorpiót ad neki? Ha tehát ti, bár gonoszak vagytok, tudtok jót adni gyermekeiteknek, mennyivel inkább adja mennyei Atyátok a Szentlelket azoknak, akik kérik tőle.”"

Tehát, mintha áldását adta volna a Lukács 11-ben közvetlen a Miatyánk után. Legalább is én így látom.

De van egy kis probléma. Hogy a manóba kezdjek hozzá?

Mert különösebben nem zavarna, ha megszállna Krisztus szelleme. Az ártó lelkek meg szerintem messzire elkerülik azt, aki Jézust hívja.

Tudtok érdemben tanácsot adni? Ötletet? Trollok pedig ... áh, mindegy, trollok mindig is voltak és lesznek is.

Ja, a célom: Elmélyíteni a kapcsolatot a teremtővel és néhány elfeledett bölcsességet kérni Jézustól. Meg útmutatásra is szükségem lenne rázós kérdésekben, amire tényleg csak ő vagy Isten adhatná meg a választ.



2022. ápr. 25. 16:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
Ideírjam azt a szót, vagy újabb lavinát indítunk el vele?
2022. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 A kérdező kommentje:

,,A Szent Biblia megtiltja a HALOTTAKKAL VALÓ KAPCSOLATTARTÁST!"

Jézus nem halott, sem Isten, úgyhogy élő vizek forrását fogom megtalálni.

Mózes halott. Törvényei nagy része szintén halott. Aki Mózesból merít, az egy halottól merít. Hát én nem Mózesből merítenék. Tehát, aki Mózestől tanulna, az halottól tanulna és kapcsolatot is tart vele. De majd ő is feltámad, persze.

Úgy értem, ti nem értitek.

Élővel próbálok kapcsolatot létrehozni halottidéző módszerekkel. mivel Jézus krisztus él, mert feltámadt, így nem vétek semmi ellen sem.

Gyalázni Istent vagy Krisztust?

Ugyan mivel? Azzal, hogy közelednék felé?

Hol van a hitetek? nem látjátok a fától az erdőt? Én telefonálni szeretnék. istennel szeretnék beszélni és nem bánom, ha Jézus adja át neki a telefont. De választ szeretnék.

Hagyjuk Mózest jó és a többi ősatyát is. Mert az is meg van írva, hogy:

„Ez az én szeretett Fiam, akiben kedvem telik, őt hallgassátok!”

2022. ápr. 25. 19:14
 43/69 anonim ***** válasza:
100%
#41 Bizonyosan lavinát indítunk el vele ha leírod. De próba cseresznye.
2022. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
15%

Hjaj, Istenem, türelmet adj, mert ha erőt adnál, én bizony méltatlanná válnék az ajándékodra.... :D


Kérdező! Csináld.

De röviden összefoglalhatnád konkrétan milyen előkészületekre van szükséged.

Aztán megírhatnád az eredményét is.


Aztán ha majd tényleg érdekelni fog mit mond Isten, kulcsold össze a kezed és egyszer az életben fogd be a pofádat és figyelj oda rá:D

2022. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 A kérdező kommentje:

Testvéreim!

Ha jól számolom, 40-ig jutottunk el trollkodás nélkül.

Ez új rekord. Talán kihalófélben vannak. Innentől a válaszok többi része már értékelhetetlenné válik. Köszönöm a türelmet. És köszönjük meg troll barátainknak a felbukkanást, akiket nagyon szeretünk egy különös módon. Én hálás vagyok a 40-ért. Szerintem ez új rekord.

Aludtatok eddig? Vagy mi volt veletek?

2022. ápr. 25. 19:29
 46/69 anonim ***** válasza:
52%
Te nem vagy isten hogy őt bíráld és csak ő változtathat a szövegén!!!!!!!
2022. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
64%

40ig? Már maga akérdés egy ordas nagy trollkodás!:D

Gúnyt űzöl mind a keresztényekből, mind pedig a szellemhívő ezoterikusokból.


Ráadásul vélhetően az első oldal óta ugyanazok válaszolgatnak. Legalábbis én írtam a 44es választ és a legelsőt is:D Meg számos másikat is.

De nekem eddig volt türelmem. Ha érdekelne Isten és a mondanivalója, akkor figyelnél rá, ahelyett, hogy ezoterikus szeánszokat tervezgetnél. Beszél hozzád, csak te el vagy foglalva azzal, hogy ontsd magadból a baromságot.


Persze magamat hibáztathatom, már a legeslegelején tiszta volt, hogy troll kérdés... de jó sok energiát öltél bele, mondjuk le a kalappal. Ennyi erővel már valami hasznosat is csinálhattál volna. Menj, hívd föl Manyi nénit megint 3 perc erejéig, biztos örülni fog:D

2022. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:

46-os

pontosan ezt magyarázom én is.

2022. ápr. 25. 19:36
 49/69 anonim ***** válasza:
0%
És ne nevezz engem testvérednek mert aki az ÚR intéseit meg szegi bírálja az nem testvérem!!!
2022. ápr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező engedj meg egy utolsó tanácsot. Ha minden áron az okkulthoz akarsz fordulni, legalább egy keresztény szűrővel tedd. Tehát csak olyan okkult/ezoterikus tanokhoz fordulj, melyek nem mondanak ellent a keresztény hitednek. Tudnék javasolni könyveket ha érdekel.
2022. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!