Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nekktek melyik meditáció vált be?

Nekktek melyik meditáció vált be?

Figyelt kérdés
meditáció után mesélnétek milyen volt?
2010. nov. 5. 12:41
 1/5 anonim válasza:
én imádok meditálni! többféle módszert is ismerek és minden nap ötkor kelek meditálni:) nekem az a kedvencem, amikor nem gondolsz semmire. próbáltad már? csak ülsz, és teljesen kiüríted az agyad. nehéz. akkor jó, ha egyetlen gondolat sem villan át az agyadon, még véletlenül sem. ilyenkor már jó úton jársz a testkilépés felé. az első pár alkalommal hallgathatsz hozzá halk zenét ( olyan halkat, hogy alig-alig halld), úgy könnyebb :)
2010. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló, naponta hányszor szoktál,és milyen időben, köszi :)
2010. nov. 10. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem a következő meditációs jmódser vált be a legjobban.


Ülj le kényelmesen és első körben csak alélegzésedre figyelj. Próbálj az ütemére koncentrálni de ne erőltess semmit csak hagyd hogy beálljon egy nyugalmi állapot mikor is a lélegzésed fokozatosan felveszi a nyugodt testartáshoz elegendő légzészámot.


Mior ez megvan elérted az alap állapotot. Ekor koncentrálj a légzésedre kényelmesen 6 ütemen át szívd be a levegőt majd 6 ütem kifelé

mikor kifújod engedd el magad. Menj végig az összes testrészeden kezd a talpnál majd egészen a fejed tetejégi az arcodat is beleértve próbálj ellazítani minden izmodat.

ha a érzed hogy nem lazul akkor próbáld picit befeszíteni kérdéses testrészt majd engedd el így automatikusan elernyed.


Ha végigmentél minden testrészeden koncentrálj ismét a légzésedre.. 6 ütem befelé tartsd bnnt 4 ütemet a levegőt majd 6 ütem kifelé. Ebből csinálj párat kb 6-7 elég.


A belégzés kilégzés orron át történik.


A következő lépcsőben stívd b a levegőt 6 ütmre majd hirteen hagyd hogy kiáramoljon a szádon keresztűl és közben még jobba engedd el magad és hagyd hogy elernyedjenek a testrészeid.


Ha mindenre hagysz elegendő időt egy mély nyugodt állapotban találtod magad és ne csodálkozz rajta ha pl olyan érzésed lene mintha egyik vagy másik testrészedet nem éreeznéd, tényleg olyan mintha nem is lenne meg ezek általában a végtagok.


Miután eljutottál ebbeaz állapotba vagy azt csinálod amit az előző kommentelő írt hogy hagyod magad pihenni egy üres állapotban vagy pl keresel valami vélt a meditációnak.


Jó célok lehetnek. : harmonia elérése a hétköznapokban, egészség, tolerancia és türelem elérése, megvilágosodás keresése vagy a saját életünk céljának keresése. A lényeg hogy valamilyen pozitív dolog legyen.


DE javaslom hogy mértéktartó is legyél. Erre egy jó zen történetet tudok felhozni példaként.


Egyszer egy idegen megkérdezett egy zen mestert aki már elérte a megvilágosodást, hogy ha minden nap teszem azt 4 órát meditál mennyi idő alatt ér el a megvilágosodáshoz.

Erre a mester azt válaszolta hogy 4 év.

Az idegen megkérdezte: És ha minden nap 8 órát meditálnék akkor mennyi idő alatt érném el a megvilágosodást.

Erre a Mester azt mondta 8 év.


A tanulság pedi azt hogy nem a ráfordított idő számít hanem az eltöltött idő minősége.


Ha tényleg összpontosítassz akkor van értelme meditálni.

2010. nov. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második kérdésedre válaszolva.


A magam részéről angyon szeretek meditáűlni mivel megnyugtat és sokszor meditáció alatt oldodnak meg a problémák és jönnk az ötletek.


Amellett ha spiritualitást is keresel megtalálhatod önnmagad magabiztosabb leszel s valóban a végén ott lesz egy békés hely amely csupa fény és béke és azt kell mondja lenyűgöző. Egyszer volt szerencsém átélni ezt az élmény amely nálam a megvilágosodást jelenti.

Bár nem tudom hogy az volt e vagy sem az bztos hogy meghatározó élmény volt s azóta sokmindent látok más szemszögből.

2010. nov. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy nevezett erő meditációkat végzek elsősorban, Külső forrásokból irányítom magamba az energiát(levegő, föld, Nap, egyéb égi testek.) Az irányított energiával a lelkem aspektusait(aura étertest asztrál test, mentál test, chakrák) és egyes szerveket stimulálok vele (tobozmirigy)

Sokkal energikusabbnak érzem magam, uralom az érzelmeimet, kiélesedtek az érzékeim (több színt látok intenzívebben, ízeket hangokat illatokat szintén erősebben érzem)

Tobozmirigy stimulálásakor rendkívül erős boldogságérzet uralkodik el rajtam a felszabadult ambrózia miatt.

2012. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!