Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet valami összefüggés a...

Lehet valami összefüggés a műveltség és a mágiától, mágikus dolgoktól való félelem között?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy kezdjek neki, hogy ne tűnjek nagyképűnek... Igazából talán elkerülhetetlen, de remélem, hogy mégsem, ennek fényében írom a következőt magamról. Értelmesnek, tájékozottnak, műveltnek tartom magam. Nem minden területen remekelek természetesen, például a matematika nagyon nem a területem, de úgy általánosságban otthonosan mozgok a művészetekben, a történelemben, irodalomban...

A barátaimat nem műveltségi szint alapján válogatom, van ilyen és olyan típusú is köztük.

Nemrég elkezdtem foglalkozni a mágiával - még nagyon az alapoknál tartok -, nem verem nagy dobra, nem is beszélek a barátaimnak róla, kivéve annak a barátnőmnek, aki szintén foglalkozik hasonló dolgokkal.

Szóval, van egy barátom (osztálytárs is), aki úgymond kicsit butuska... Nem bántom, nem akarom leszólni, de tényleg kicsit az - ennek ellenére szeretem persze. Ő "véletlenül" megtudta - eljött velem, mikor visszavittem pár könyvet a könyvtárba -, a hozzászólásaiból teljesen lejött, hogy idegenkedik a témától, retteg tőle... Több kevésbé "olvasott" embernél is tapasztaltam ezt.

Van valami összefüggés?

Nem életbevágóan fontos, csak feljött bennem valahogy... :)


Lány (20)


2011. márc. 26. 17:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt pedig első körben szeretném tisztázni, hogy nem érdekel, ha valaki azt írja, hogy ezzel csak fecsérlem az időmet, ergo én vagyok a hülye, mert ez alapján sok mindenkinek ketté lehetne törni az érdeklődési körét.
2011. márc. 26. 17:36
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Én azt vallom, hogy nem tudunk valamit sem elfogadni, sem elutasítani addig, amíg azt a valamit mi magunk közelebbről meg nem vizsgáljuk!

De vigyázz, csak óvatosan!

Van "fehér mágia" (jóindulattal, szeretettel, a másik ember életének, egészségének megjavítását célzó) és van a "fekete mágia" (a rosszindulatú, ártó szándékú pl. Wudu és hasonlók).


Inkább csak tájékozódj, mint tevőlegesen gyakorolni kezdd akár egyiket, akár másikat! Utána döntsd el te magad, hogy egyáltalán hiszel-e bennük vagy nem. Egyébként nem hiszem, hogy bármi köze is lenne az általános műveltséghez.

2011. márc. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gyakorlásnál még abszolút nem tartok. Úgy van, ahogy írtam, még nagyon az elején vagyok, jó ideig maradnak csak a könyvek. Nem szeretnék semmiféle hülyeséget csinálni, ész nélküli dolgokba belevágni.
2011. márc. 26. 17:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Igazán művelt ember tud racionálisan gondolkodni,és nem hisz az okkult tudományokban. Már ha ezeket tudománynak lehet nevezni. Nem élünk a középkorban.

Tanulmányozhatja ezeket a tanokat,de megkeresi benn az ellentmondásokat,képtelenségeket.

Aki ezekben a dolgokban hisz,annak az önértékelésében,életében gondok vannak,amit ezekkel a hiedelmekkel akar kompenzálni.

Az igazán művelt ember reális válaszokat,megoldásokat keres a problémáinak a megoldására.

2011. márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
A művelt és értelmes ember megvizsgál minden lehetőséget, és ha esélyt ad magának rá tud jönni hogy a mágia nagyon is valóságos csak fel kell fogni azt. Sajnos nagyon sok esetben a mágiával kísérletező emberek csalókba botlanak így ez alapján ítélik meg a mágiát és felhagynak vele. Áldom a "szerencsémet" hogy anno én igazi okkultisták közé kerültem és megtudtam érteni mi a mágia valójában és gyakorlatban is eltudtam sajátítani. A mágia tanulása egy egész életen át tart. Igen szerintem mindenképp összefügg az intellektussal, még soha nem találkoztam buta okkultistával. Értelemszerűen az a réteg amit mi kicsit arrogánsan butáknak nevezünk (nem a munkásrétegre gondolok de igaz h szakmunkás ismerősöm csak röhög ha szóba kerül a téma) kevésbé fogékony az emberiség legősibb tudományára. Igen ez a legősibb és nem a prostitúció.:D Már az ősemberek is használtak mágiát, mégpedig a micro-kozmosz macro-kozmosz mágikus törvényre alapozva (ugye tudjuk ami fent az lent, ami kint az bent).
2011. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fisz!


Írhatnék neked egy kérdést privátban? :)

2011. márc. 26. 21:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Természetesen.:)
2011. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam is! :)
2011. márc. 26. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Válaszoltam.:D
2011. márc. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a kettő teljesen megfér egymás mellett, ha kellően érett a személyiség
2011. márc. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!