Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van valami összefüggés a...

Van valami összefüggés a boszorkányok és a bábák között?

Figyelt kérdés
Hallottam egy érdekes dolgot, ezért érdekelne, főleg ha közeli forrásból tudna nekem valaki bármit elmondani erről. Minden érdekelne!!
2010. máj. 2. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
A bábk a szülésnél segédkeznek nem ??mi közük van a boszorkányokhoz ?:O ?? :)
2010. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bábák*
2010. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
"A bábák rendszerint maguk gyűjtötte gyógyfüveket vagy más gyógyszereket tartottak maguknál. Ezek egy része főleg varázsszerként hatott." (Sződy Judit)
2010. máj. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Összefüggés? Igen a gyógyfüvek és az, hogy a bábák idősebb tapasztalt asszonyok lehettek akik már sokszor segédkeztek szülésnél. Boszorkányoknak meg gyakran a pletykás idős (tapasztalt) néniket kiáltották ki.
2010. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoka. Igazábó azért érdekel, mert én hiszek ezekben a dolgokban és állítólag a dédimamám bába volt és boszorkány is. Ez nagyon furcsán hangzik de nem hazugság ez biztos. A dédimamám egy éve meghalt, ezért nem tudom erről kérdezni, viszont nagyon érdekelne, hogy ebben van-e igazság. Elég bonyolult dolgokkal foglalkozok :)
2010. máj. 4. 23:23
 6/6 anonim válasza:

A bábák a korabeli szülésznők :) Segédkeztek az otthoni szülésnél! Igen, rendelkezésükre áltak gyógyfüvek, de a mai orvostudomány is használ gyógyfüveket. Semmi köze a boszorkánysághoz!!!!!!

Nekem is van felmenőim közt bába, de felháborodnék ha valaki azt állítaná, hogy boszorkány. A kettő teljesen más, és nem összekeverendő, sajnálom ha egyesek így látják. Viszont az, hogy a két fogalom nem összevethető, az ne azt jelenti, hogy a rokonod nem lehetett egyszere mindkettő :) De az nem azt jelenti h azért mert bába volt boszorkány is. Mert ennyi erővel akkor a mai természetgyógyászok, orvosok, stb. akik használnak gyógyfűveket, vagy azon alapuló gyógyszereket, szintén boszorkányok lennének.

2010. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!