Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Létezik gyakorlati mágia,...

Létezik gyakorlati mágia, okkultizmus vallás nélkül?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, aki teljesen racionális és logikus gondolkodású, de egy darabig foglalkozott okkult dolgokkal. Nekem azt mondta, hogy túlságosan jól működött a dolog ahhoz, hogy véletlen legyen. Azonban elkezdtem olvasgatni a témakörben, és mindenhol csak a vallás, a vallás, a vallás... kereszténység, sátánizmus, buddhizmus, hindu vallás, pogány vallások... Sehol nem találtam egy arra vonatkozó irományt, hogy mitől lesz valaki boszorkány, mi a mikéntje, mi a napi gyakorlat, honnan veszi a varázslatokat, recepteket, átkokat stb. Mindenhol elméleti, vallási jellegű dolgokba botlottam. Fel tudna valaki objektíven világosítani?
2011. aug. 1. 18:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ott a link amit fisz küldött én is azt csinálom

A vallás nekem sokat segit de ateistaként is menni fog szerintem

2011. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A mágia azon az elven alapszik hogy minden élő és élettelen energiából épül fel. A mágiában vagy egyéb vallásokhoz tartozó rituálékban eszközök állnak rendelkezésre ( gyertyával, tűzzel végzett gyakorlatok, bájitalok stb..)

Amikkel a szabadon nem kötött formában s céltalanul álló energiát lehet felhasználni.


a rituálék alapvetően a szimilaritáson alapszanak vagyis azon hogy mindennek van egy megfelelője. pl a napnak mint égitestnek egyszerű megfelelője egy rajz a napról.


a rajz maga nem a nap de a tartalma ezt fejezi ki. így megfoghatóak nagyobb rendű dolgok.


A sátánista dolgokat hagyjuk ki ebből. minden tiszteletem Fisz-é volt is már vitánk ezen kérdésekben de inkább ne olvasd azt a linket.


Vagyis olvasd el és gondold át és ha azt érzed közel akkor tégy belátásod szerint.


Minden esetre a legtöbb módszer logikusan felépíthető és van ré magyarázat a hit adja az érzelmi üzemanyagot ez a szikra és biztosíték hogy nem lesz gikszer az istenek pedig az őrök hogy a nagy rend ne bolyduljon meg.


Dióhéjban ennyi de ha érdekel bővebben vagy lenne kérdésed hospes (a) freemail (pont) h u

2011. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

tegnap 22:30

Ez esetben mi történhet, ha nem hiszek/kihagyom az egész vallási részt?

2011. aug. 5. 03:04
 14/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha a vallási részt kihagyod akkor egy darabig el tudsz majd jutni a rituálékban. De sokkalta korlátozottabb szinten és valószínűleg a hatékonyság is sokkal kisebb lesz.

2011. aug. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
de most aug 27-ig ne nagyon varázsolgassatok, ha nem uszáj, mert a merkúr retrográd pozícióban van addig
2011. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

természetesen, az általunk ismert vallások inkább tekinthetők ködösítésnek, mint nyílegyenes ösvénynek


a bibliával kezdődött (talán) , a beavatottak mindent összezavartak, azért, hogy hatalmat gyakorolhassanak a lebutított embertömegek felett


összezavarták a szövegeket, a rejtett értelmet eltárgyiasították (!) stb.


a kereszténység (=keresztimádás) volt a csúcs: az mindent a feje tetejére állított


az összes tiszta és egészséges antik eszményt megtagadták


a napjaink világában található torz, degenerált jelenségek nagyobbrészt a kereszténységnek köszönhetőek


a kereszténység mai napig ható szellemi öröksége rendkívül súlyos és káros (életellenes)

2012. júl. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Két féle vallás van:

Van a zsidó eredetű monoteista vallás, erre jellemző az intolerancia, logika nélkülözése, feltétel nélküli hit követelése.

Vannak a pogány kultikus vallások, amelyek befogadóak, és ellenben a zsidó vallásokkal melyek erőszakkal terjednek, a kultuszok maguktól is terjednek.

A kultikus vallásokba nem csak a metafizika tartozik, hanem a tudomány, művészet, etika, államelmélet stb.

ezek szorosan összefonódnak, egymással összefüggésbe vannak, mivel a primordiális vallások alapja a természeti törvény, tehát a tények voltak, melyeket allegorikus módon rögzítettek. (Pl különböző Istenek történetei, mítoszok.)

Ezt lehet egy adott nép kultúrájának nevezni.

Maga a mágia is részét képzi ezeknek, ez uyganúgy természeti törvények alapján működik, minden "természetfeletti" jelenségnek van tudományos magyarázata, tehát van "gyakorlati mágia"

A közösségtől függ, hogy ki számít "boszorkánynak"

A napi gyakorlat is ennek függvénye.

A gyakorlatok és varázslatokat a "boszorkány" az adott kultuszból veszi.

A wicca és hasonló new age baromságoktól ne várj semmi hasznosat, ha gyakorlati/tudományos megközelítést akarsz, írj privátot, adok eligazítást.

2013. jún. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sokszor vallási burokba rejtik a jól működő technikákat, mert így könnyebb levenni az embereket anyagilag. Vannak helyek ahol "csak" a tiszta technikát és a szellemiséget tanítják.
2014. ápr. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!