Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért tekítntik az auralátást...

Miért tekítntik az auralátást igaznak, ha az csak tudat módosító drogok hatására lehetséges?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése



Az auralátással kapcsolatban kérdezném, hogy miért hisznek manapság emberek, abban hogy látni lehet egy olyan 7 rétegű elrendezésű alakzatot ahonnan ki lehetne valamit olvasni a személyiségről, amikor azok aikik ezt leírták révülési állapotban drog hatása alatt voltak.


Annak idejében a sámánok használták révüléskor, drogok hatása alatt, amikben hallucinogén gombák volotak ezt az eljárást. Sok tudatmódosító anyag elfogyasztása után tudtak beszélni sőt beszélgetni az állatokkal és látták az aurát is. Ezt akkor még nem tudták, hogy ez a hallucinogén drog nem a valóság más formáját érzékelteti az emberrel, hanem csupán hallucinációkat ad az embernek.


Manapság mégis sokan elhiszik az aura mítoszát, méghozzá úgy, hogy sok eredeti részt kihagynak belőle. A sámánok tudtak beszélgetni a madarakkal és hallották az állatok beszédét egymás között, ezt miért hagyja ki a mai ezotéria ? Miért csupán az auralátás maradt meg ? Sok mindent leírtak a sámánok, de azt nem tudták, hogy nem egy másik valoságot érzékelnek hanem pusztán csak hallucinálnak.


[link]


[link]


Sajnos manapság is kísérleteznek drogokkal és ezt sajnálatosnak tartom.



Mielőtt vitatkozni kezdenénk, kérlek titeket fair módon tegyétek és a Kirlian fényképezést hagyjátok ki, mert jó fizikus létemre tudom, hogy az nem az az aura amit az ezotérikusok látnak vele, csupán egy elektromágnesen hőlenyomat ami anyagnak is van.


2011. aug. 1. 18:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Auralátás lehet azzal is ha kikapcsolod a kisagy működését.......Nem kell hozzá drog.
2011. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mit hisz,az a valóság.Ha valaki csak az egyik oldalt ismeri,nem lehet tökéletesen biztos a másik oldal helytelenségében.
2011. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Killgun ***** válasza:
44%
Tán be vagyok szívva?Érdekes,mert látom az aurát,de a félig nyuszi,félig sárkányt a konyhában nem...
2011. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem igaz, életemben egyszer drogoztam régen egy gimis bulin, azóta soha, mégis kitartó meditációkkal elértem ugyanezt a hatást drog nélkül.
2011. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Gyerekek komoly választ kérek :)


Sztem és ezt nem bántásnak mondom, annyira önszuggesztió áldozatai akik drogok nélkül látják az aurát, hogy na. A mundért véditek, de én komolyan kérdeztem:D

2011. aug. 1. 22:42
 6/26 Kapitány_úr ***** válasza:
100%

Az aura egy biológiailag létező dolog. A testből bomló különböző gázok, ill. energia mező együttese (pontosan egy hozzáértő tudná elmagyarázni), ami egy bizonyos frekvenciájú fényként érzékelhető. A csecsemők látják az aurát, ki hosszabb, ki rövidebb ideig - ugyanis az agy fejlődése során elfelejthetik ezt a képességet. Én pl. 5 éves koromig láttam, illetve néha most is homályosan felbukkan. (néhány gyerekkori rajzomon ábrázoltam is)

A hallucinogén drogoknak egy része (gomba, lsd stb.) bizonyos dózisig a tudatod olyan részeit is működésbe helyezi, amit egyébként nem biztos, hogy használsz, illetve "felkelti" a tudatalattidat (lásd pl.: pszichológusok a múlt század elején használtak hallucinogén szereket kis dózisban a páciensüknél, ha mélyebb problémáik voltak). Ezért valószínű, hogy bedrogozott emberek érzékelik az aurát.

2011. aug. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Kapitány_úr ***** válasza:

"elektromágnesen hőlenyomat ami anyagnak is van"

Az az aura, te :D

2011. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nem kell drog hozzá, tudatmódosulás meditációval is elérhető, és fizikai szinten is fejleszthető képességről van szó.. persze nem azonnal réteges szerkezetet lát ilyenkor az ember, csak jó esetben kezdőként egy-egy színpamacsot.
2011. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Egyébiránt megfeledkezel az emberi fejlődésről, mert ott, ahol egy hatás eléréséhez a kezdet kezdetén még egy törzs összefogása kellett, ma már egy ember is el tudja érni.
2011. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kezdetben milyen tőrzs összefogása kellett ? Úgy tanultam Iskolában már általánosban is és az ismeretterjesztő tudomány is alátmasztotta később, hogy a Sámán vagy Tőrzsfőnök, nekünk Táltos mágus, hallucinogén gombák hatása alatt volt és így látta az aurát, ami segített neki abban hogy hol kell megtaposni a beteget.


Nem kétlem, hogy ti látjátok józanúl az aurát, mert hosszú gyakorlás után elérhető, de az nem az aúra. aZ ÖNHIPNÓZIS ÉS HAMIS ÖNSZUGGESZTIÓ EREDMÉNYE.

2011. aug. 8. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!