Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért tekítntik az auralátást...

Miért tekítntik az auralátást igaznak, ha az csak tudat módosító drogok hatására lehetséges?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése



Az auralátással kapcsolatban kérdezném, hogy miért hisznek manapság emberek, abban hogy látni lehet egy olyan 7 rétegű elrendezésű alakzatot ahonnan ki lehetne valamit olvasni a személyiségről, amikor azok aikik ezt leírták révülési állapotban drog hatása alatt voltak.


Annak idejében a sámánok használták révüléskor, drogok hatása alatt, amikben hallucinogén gombák volotak ezt az eljárást. Sok tudatmódosító anyag elfogyasztása után tudtak beszélni sőt beszélgetni az állatokkal és látták az aurát is. Ezt akkor még nem tudták, hogy ez a hallucinogén drog nem a valóság más formáját érzékelteti az emberrel, hanem csupán hallucinációkat ad az embernek.


Manapság mégis sokan elhiszik az aura mítoszát, méghozzá úgy, hogy sok eredeti részt kihagynak belőle. A sámánok tudtak beszélgetni a madarakkal és hallották az állatok beszédét egymás között, ezt miért hagyja ki a mai ezotéria ? Miért csupán az auralátás maradt meg ? Sok mindent leírtak a sámánok, de azt nem tudták, hogy nem egy másik valoságot érzékelnek hanem pusztán csak hallucinálnak.


[link]


[link]


Sajnos manapság is kísérleteznek drogokkal és ezt sajnálatosnak tartom.



Mielőtt vitatkozni kezdenénk, kérlek titeket fair módon tegyétek és a Kirlian fényképezést hagyjátok ki, mert jó fizikus létemre tudom, hogy az nem az az aura amit az ezotérikusok látnak vele, csupán egy elektromágnesen hőlenyomat ami anyagnak is van.


2011. aug. 1. 18:49
1 2 3
 21/26 Kapitány_úr ***** válasza:

"Ugyanolyan képe van a Kirlianban egy tárgynak mint az embernek"

Ez nem érv. Feltehetőleg a hasonlóság abban rejlik, hogy bizonyos anyagok megtalálhatóak ebben is, abban is. Szóval nyilván - ahogy már írtam - másképpen kell értelmezni. (Ugyanitt: nézz meg pár aura fotót, és lásd mennyire színes mind)

Akármennyit olvasok az emberi test elektromágneses teréről, a lényeg mindig ugyanaz, miszerint az agyhullámok + a szervezet különféle működése hozza létre.

(A folytatást olvashatod az előző posztomban)

Mindegy. Nekem egyenlőre annyi jött le, hogy olvastál néhány "marhaságot", illetve idegenszavakat tartalmazó cáfolatot az aurával kapcsolatban. Kötekedni pedig úgy is jó dolog, főleg, ha már az első sorokban jelzed, hogy "kvantumfizikus vagy" :3

(azért tettem idézőjelbe, mert kb. semmi, ezt igazoló minőségű posztot nem láttam tőled a témában)

2011. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Hát a kulban vagy pénzérmében levő anyagok megtalálhatóak az emberi szervezetben ? Az agyhullámokat nem a szervezet különféle működése hanem specifikusan az agy működése hozza létre.


Az aura az ezosok szerint maga az ember és az aurának a háromdimenziós lenyomata lenne a test. Abból amit látsz a kirlián fotókon ki lehetne olvasni sztük a lelki betegségeket, folyamatokat és a csakrákat a betegségeket és diagnosztizálni is lehetne. Ugyanolyan képe van egy kis kulcsdarabnak mint az embernek, de ha nem hiszed járjál utána. Én most idehozok neked egy bizonyítékot !


[link]


Bővebb magyarázat


[link]

2011. aug. 12. 16:26
 23/26 Kapitány_úr ***** válasza:

Oks, te vagy a király ;)


Szövegértés: 1-es, részemről zárom a vitát.

2011. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Jaewy ***** válasza:

Az aurát bizony, igen is lehet látni ;) 1 hónapos tanfolyam az egész és semmilyen tudatmódosító szert nem kell használnod. Na viszlát.


Üdv. Jaewy

2011. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Üdv Jawey, elég szomorú hogy van aki fizet ilyen áltanfolyamokért:) Az önszugessztió tanulható.
2011. aug. 18. 13:51
 26/26 anonim ***** válasza:

Eléggé érdekes kedves kérdező, amit a valóságról gondolsz! Egy eléggé reális világban vagy, ami meg nekem vicces, mert reális, hogy nem létezik reális. Azt akarom mondani, hogy válaszd ketté magadat és azt, amire gondolsz. Ha mindig a gondolataidra hallgatsz, olyan okos leszel mint Vágó István. Ráhúzza mindenre, ami nem tudományos jelenlegi DOGMA, hogy hazugság. (Fengshui, hasonlók) Repülő sem lenne, ha mindenki hinne abban, hogy levegőnél nehezebb tárgy repülhet. Muszáj tapasztalat útján vizsgálódni. Pl. Ablak nélküli szoba, az ajtóval szemben az ágy, biztos nem ideális élettanilag fengshui szempontból. Ez is önszuggesztió alapján működik, mert végülis saját gondolataid szülnek rosszat, aminek engedsz, így rossz lesz a hangulatod, egy ilyen szobában. :) Na itt a tudományod. Tudod, hogy így van, de érzed, hogy nem egészen.

Minden tapasztalati. Barom aki nem nyitott! A te igazad az az, hogy csak drog hatására lehet átélni, az enyémé meg az, hogy nem ezen múlik. Tehát a kérdés az az, hogy miért gondolog, hogy drog hatására látható csak? Próbáltad? Vagy valaki állította és azt tartod igaznak, de nem jártál utána magad? Nem kell hinni senkinek, ugyanakor nem szeretem, ha nem járnak utána, nem tapasztalnak, de más igazát kédőjelezik, mikor ő nem hazudik.

2011. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!