Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen mágiák léteznek?

.Anonymus. kérdése:

Milyen mágiák léteznek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:45
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
54%

Mágia egy van, ez egy gyűjtőfogalom, aminek nincs többesszáma. A mágiának inkább úgy mondanám ágai vannak, melyek csoportosítják a rítusokat, szokásokat, szimbólumokat és hatásokat.


Színt adni neki, általában mondvacsinált dolog, mivel a mágia eszköz, a használója dönti el, miként alkalmazza, vagy egyáltalán melyik ágat részesíti előnyben.


Mivel lényegében minden varázslat egy, csupán a rituálék és a mögöttes filozófia változik, egy hatást a használó tudásának és szándékának megfelelően sok esetben létre lehet hozni építő jellegű "fehér" módszerekkel és "fekete" módszerekkel is.


De, a fekete mágia egyetlen szempontból mégis létezik: ide kategorizálhatod azokat a varázslatokat, melyek megpróbálják a létezés szabályait megtörni, vagy átalakítani,

és hagyományosan ide sorolják az ártó szándékú és a fizikai világot megrengető varázslatokat is, a nekromanciát, a démonmágiát


( gonosz teremtmények ők, semmi emberi nincs bennük, és alapvető hiba lenne úgy kezelni őket, mint embereket, úgyhogy kérlek, e témában ne hallgass az itt megjelent sátánistákra, ahogy nyilván ha egy eladó látványosan túldicséri az áruját, akkor nem veszed meg tőle)


ide tartozik még a woodoo, a feketesámánok varázslatai vagy az indiai fakírok egyes praktikái, a teljesség nélkül.


A mágia maga egyébiránt határtalan, bármi elérhető általa, így a kategóriákra bontást is rugalmasan kell kezelni. :)

Vannak a fentieken felül a teljesség igénye nélkül, (sokszor egymásba mosódó kategóriák): asztrál, mentál, boszorkány, ceremoniális, rituális, idéző,elemi, idő, tér és elme,..., varázslatok.


Általános szabály, hogy minden varázslatnak van valamiféle ára, és a nagyobb hatású, pl fizikai világot megbolygató varázslatok esetén olyan erők lépnek működésbe, melyek igyekeznek megakadályozni a hatás létrejöttét, nehogy káosz és félelem uralkodjon el a világunkban.

2011. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
32%

Azt pedig, hogy mi a jó, a kulturális háttér általában erősen befolyásolja, ami minden egyes helyen eltérő.

Semmi baj nincs azzal, ha az ember önmagáért varázsol, ettől nem lesz önző, gonosz..


Emellett azonban létezik az ősjó, amit mindenki érez a csontjaiban, és amit nem ildomos megszegni.

2011. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 Tom Benko ***** válasza:
3%
drakonak szolics: Nem megyek. Amiben hinni kell, az már magában is elég gyengécske dolog lehet, de ha még én is meg tudom cáfolni, akkor abszolút semmitmondó. Mágiával eddig csak a fantasy-irodalomban és a szerepjátékokban találkoztam. Sőt, eddig még senkinek nem is sikerült bizonyítani a létét, szóval nyugodtan mondhatjuk, hogy nem létezik, úgyhogy nem tudom, miért véded ennyire megszállottan. Talán érdeked fűződik hozzá?
2011. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 Démiennek szolics ***** válasza:
76%

Tom Benko

Lehet, hogy senki se tudta bebizonyítani, de cáfolni se. Amíg nem lehet teljesen rendíthetetlenül kimondani, hogy márpedig ez nincs, addig jó lenne, ha hanyagolnád ezt a szkeptikus, gúnyolódó stílust. Megértjük, hogy te nem hiszel benne, de az még nem azt jelenti, hogy másokat jogod van leszólni. Talán nem ugyanez a helyzet az ufo-kkal is? Inkább oda menj irogatni, hogy mivan E.T.? Ez a viselkedés nem érett emberhez méltó.

2011. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 Tom Benko ***** válasza:
4%
Ha nem tudod bizonyítani a létét, akkor nem létezik. Hinni pedig nem fogok benne (sem). És igen, szólni fogok minden sületlenségért, mielőtt valaki jobb sorsra érdemes ember beleragad ebbe a szellemi gettóba.
2011. aug. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Démiennek szolics ***** válasza:
60%
Azt hiszem nem te fogod eldönteni, hogy ki mivel foglalkozik. :) Nem vagy se Isten, de mégcsak egy tekintélyesebb ember se, hogy mások felett bíráskodj.
2011. aug. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
41%
Na, elég lesz az egymást homokkal leszórásból. Nem tudom, ha én kitennék egy ilyen kérdést -nem az, hogy számítanék rá- ELVÁRNÁM, hogy szkeptikálják szét az agyamat, hogy legyen valami kis plusz, ami előrébb viszi a témát. A véleményeket meg bírni kell, gyenge ember az, aki nem képes rá. Nem mintha kedvelném a benkőt, de legalább már megtanulta, hogy a SEMMI válaszai valóban nem érnek semmit.
2011. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
0%
Van szoláris és lunáris mágia.
2011. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
26%
a csoda az egyetlen mágia amit ismerek :)
2011. aug. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 Tom Benko ***** válasza:
41%

drakonak szolics: Nem, de talán segíthetek, hogy ne pocsékolja el az ember az idejét.

Wyrm: Ha visszanéznél, nem szoktam a szükségesnél hosszabban válaszolni. Rövidebben sem. A nevemet meg nem sikerült eltalálnod...

2011. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!