Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Milyen mágiák léteznek?

.Anonymus. kérdése:

Milyen mágiák léteznek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 12:45
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Nézd, bármely tudós állna elő egy okkult igazsággal akárcsak kutatási szinten, azt szakmailag kicsinálnák, és dobhatná el a diplomáját. Ez maga a boszorkányüldözés a tudományos körben. Máglyára ugyan nem küldik, de soha nem fogják elfogadni az elméleteit, legyenek bármilyen megalapozottak.

Sokan személyes sértésnek veszik az új gondolatokat.:)


Lehet hogy rossz példa, de régebben foglalkoztatott Masaru Emoto vízkristályos kísérlete, aki a gondolat által megváltozott kristályszerkezeteket vizsgálgatta.

Mivel nincs lehetőségem arra, hogy magam is elvégezzek hasonló kísérleteket, nem mondhatom biztosra, hogy minden az elmélete szerint van,( sőt nekem egyes megfogalmazásai nagyon kierőszakoltnak tűntek) de az egyik legnagyobb ellenérv az volt a munkássága ellen, hogy olyan emberek gubbasztottak a mikroszkópos képek felett, akiket kiválogattak aszerint, hogy képesek-e látni.


Namármost egy mikroszkópos képen bármit nehéz lehet meglátni, olyan emberekre van nyilván szükség, akik ismerik azt, amit keresniük kell( nyilván bármilyen szövetmintánál is ugyan ez a helyzet), illetve képesek értelmezni a képet és a lényegtelen részek közt a szükséges struktúrát képesek meglátni. Szóval nem lehet random kiválasztani valakit az utcáról és beültetni. Ők legfeljebb csíkokat, foltokat vennének észre, de nem tudnák rendszerezni.


Mindenesetre az ő esetében annak ellenére hogy világszerte ismert, a tudós mivoltát egyszerűen megkérdőjelezték, és csak az ezós kör érdeklődésének hála nem tűnt el. :)


Tehát a nyitott tudósoknak külön ki kell találniuk, hogy tálalják az ötletet anélkül, hogy hülyének néznék őket, így lesz az illúziókból hologram.

2011. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Tom Benko ***** válasza:
41%

Teljesen mellékes, hogy milyen igazság. Ha igazolni tudja, akkor ellenőrzés után elfogadják, ha nem, akkor visszautasítják. De üldözni nem fogja senki.

A vízmemóriáról meg annyit, hogy a fényképeket szelektálták, csak bizonyosakat mutattak be. Ez a fiók-effektus. Sajnos a megfigyeléseit senki nem tudta reprodukálni, ezért utasította vissza a tudományos világ.

Hogy jön az illúziókhoz a hologram?

2011. szept. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
az átkok és a gonosz mágiák egyáltalán nem működnek! sőt, visszaszálnak rád!!!
2011. szept. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Az illúziókhoz a hologram úgy jön, hogy tudományos szemszögből ez tűnt megfelelő szónak, és megfelelően vizsgálható és leírható jelenségnek arra, amit én illúzióknak tekintek, mert lényegében közel áll hozzá,ha nem is azonos.

De ha van időd és végig olvasod a linkelt szösszenetet, szerintem látni fogod, mire gondolok hasonlóság címén :)


Látom Emotoról többet tudsz, mint én, legalábbis az utóéletéről, köszi azt a pár gondolatot, amivel kiegészítetted.


Én mindenesetre úgy gondolom, hogy van némi alapja a megfigyeléseinek: az emberi elme számtalan változást képes elindítani, és saját kedve szerint alakíthatja a dolgokat.

A bökkenő csak ott van, hogy a környezeti ingerek is hatnak visszafelé, tehát először azt kellene elsajátítani, miként "tisztítsuk meg" a gondolatainkat, a gyakran meg sem fogalmazódó hatásoktól.

Elvileg ilyen szinten lehetséges függetleníteni magunkat időlegesen a külső behatásoktól ( tűzön járás, fakír technikák...) csupán ennek módszerét kell felfedezni. Sokan ebből a szempontból a meditációra esküsznek, mások a belső párbeszéd megszüntetésére, és ugye a történelem folyamán előfordult tudatmódosító szerek használata, vagy táncolás útján történő önkívületi állapot létrehozása.

Az utóbbi kettőnél viszont nem tudom, hogyan működhetett az a nagyfokú tudatosság, ami elvileg egy egy hatás létrehozásához kell.


Egyébként azok a furcsaságok, amik velem esnek meg, általában nem is szándékosan kreált körülmények közt történnek, hanem olyan pillanatokban, mikor minden tökéletesen a helyén van, és nem is gondolkozom sokat a dolgon.( Itt a belső párbeszéd meg nem történése :) )

Tegnap például egy épület rajzát szerkesztettem és zizegni pislákolni kezdett az égőm.

Ilyen ugye általában akkor van, ha csak lazán van becsavarva, úgyhogy mielőtt még konkrétan végiggondoltam volna racionális aggyal a dolgot,( ép csak átfutott az ötlet a fejemen) letettem a ceruzát, felnyújtottam a kezem a lámpa irányába, és csavartam párat a levegőn, mire elmúlt a zizegés, és nyugodtan befejezhettem a munkát. :)

Az amit mágiaként tartanak nyilván, gyakran csak apróságok.

2011. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Tom Benko ***** válasza:
Most kicsit hosszú lenne válaszolnom, majd hétvégén megteszem, csak szólj rám.
2011. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Kíváncsian várom a véleményedet:)
2011. szept. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
istenem minek kell mindenkit csesztetni én nem tom de én hiszek a mágiában szerintem igen is létezik
2012. okt. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
www.vudu.lapunk.hu nézzétek meg
2012. okt. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!