Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Érdekelne ez a Wicca (zöld...

Érdekelne ez a Wicca (zöld boszorkányság). Még sosem hallottam. Írnátok róla?

Figyelt kérdés
2009. máj. 3. 20:20
 1/10 anonim válasza:
76%

A wicca egy természeti eredetű vallás, amelynek meghatározott szertartásai, ünnepei vannak, egy nő és egy férfi alkotta isteni párt fogadnak el, fő jelmondatuk: Tégy, amit akarsz, de ne árts! A tagok covenekbe tömörülnek, de vannak magányos wiccák is. Magyarországra főleg Nagy-Britanniából terjedt át, bejegyzett magyar egyháza a KWHE (Kelta-Wicca Hagyományőrzők Egyháza) ez a weboldaluk, itt találsz egy csomó dolgot, ha érdekel:

[link]

2009. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
többféle ága is van, de a lényege mindnek ugyanaz, ne árts másoknak és védd a természetet...természetesen élhetsz mágiával,de ez nem átkokat foglal magában,hanem kisebb varázslatokat, mint pl rontások leszedése,vagy védelmi varázslatok,stb. A természet szeretete és védelme az egyik legfontosabb az egészben, ezért is hívják zöld boszorkányságnak...már ha csak egy faágat letörsz az bűnnek számít. És ha valakinek ártasz,azt háromszor kapod vissza az élettől. Az istenük igaz, hogy egy isten, de két oldala van, egy férfi és egy női...ezért hol Úrnak,hol pedig Úrnőnek szólítják (legtöbbször az utóbbi)...mellesleg van sok könyv a wiccáról, vegyél meg egyet :)
2009. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, és nagyon szimpatikus. Főképp a férfi - nő Isten. Mindig is godnoltam, hogy ha Isten teljesség, akkor miért férfi?
2009. máj. 4. 20:51
 4/10 anonim válasza:
86%

"...akkor miért férfi?"


Gondolom, a keresztény vallásra utalsz ezzel. Egyetlen léleknek sincs neme, így Istennek sem. Azért utalunk Istenre "férfi" képében, mert a korabeli emberek (és sajnos a mai világ is erősen ilyen, bár talán kevésbé) igencsak férfiközpontúak voltak, meg sem hallgattak volna valakit, aki nem férfi. Az embereknek volt szükségük erre a "mankóra". Jézus is férfiként élt köztünk, mert a nők tekintélye a nullával vetekedett.


Még az állataikat is többre tartották, mert azokat megehették. :s :( -Személyes vélemény

2009. máj. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de nem fordítva van ez? Nem azért a férfiaké a tisztelet, mert Isten is férfi? (Atya) A papok is férfiak voltak csak a legutóbbi időkig.
2009. jún. 20. 01:20
 6/10 anonim válasza:
93%
Vegyél wiccás könyvet. Keress valami kezdőknek valót, ami felvázolja neked a dolgokat! Csak sajnos a kezdőknek szóló könyvekből magyarországon sajnos elég gyér a felhozatal. (Mondjuk , mert ami egy kezdő tanoncnak szólna, abból ahány könyv, annyi féle nézet és wicca tipus) Általában a könyvesboltban az eladók nem tudnak segíteni, ebben a témában, előre szólok!
2009. jún. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Wicca tagok vagytok? Én ezoterikus vagyok, eljárok esszénus gyülekezetbe, de nem tartozom oda igazán...
2009. júl. 27. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Én tervezem hogy belépek a Kelta-Wicca Hagyományőrző Egyházba ha 18 leszek:)
2009. okt. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Alexandrában egy csomó könyv van róla, legalábbis én sokat találtam a lakhelyemen de lehet hogy boltja válogatja :P Én elöször 13 évesen hallottam a vallásról. Interneten néztem utána és tanulgattam mi hogy van. Engem eredetileg katolikus kereszténynek neveltek de korán kiábrándultam sajnálatos módon... Alapból természetközpontú felfogásom van és számomra ha vallás akkor Wicca.
2009. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem
2023. szept. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!