Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi előny és hátrány származhat...

Mi előny és hátrány származhat a szellemidézésből? Miként látjuk a szellemet?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 21:50
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
55%
Szerintem te nem vagy normális... Semmit se tudsz róluk, de idézni akarsz? Anyud nem mondta, hogy nem szabad??? De tudod mit? Aki hülye haljon meg. tartja a mondás. Szerintem ennyire te sem lehetsz hülye, de ahogy érzed.. Csak gratulálni tudok a sok eszedhez.
2012. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
67%

Elég viccesnek tartom ezt a "szellemek nincsenek, de Isten van" jellegű érvelést. Szerintem egy keresztény inkább ne égesse a vallását azzal, hogy mások vallásába beleköt, és a sajátját hangoztatja. Főleg, ha még az érvelés retorikájával sincs tisztában - megalázó olvasni. Köszönöm.


A kérdezőnek:

Nem értek az ilyesmihez, nem foglalok pártot abban, hogy szellemek léteznek-e vagy sem. Egy tanácsot tudok adni: ha nem tudod, hogyan kell megidézni egy szellemet, ne tedd! Ahogy nem fogsz mustárgázzal játszani, ha nem vagy képesített veszélyes anyagok használatában, így a túlvilági hatalom sem egy olyan dolog, amit szórakozásból rugdoshatsz a hozzáértés legcsekélyebb jele nélkül. Veszélyes lehet. Ha nem is létezik - ki tudja, lehet, hogy igen - akkor is megmozgathat benned pszichopatológiát, rémálmaid, paranoid téveszméid lehetnek, és egy életen át gyógykezelésre szorulhatsz. (Láttam ilyet, lelki egészségügyben dolgozom.)


Ha érdekel, akkor csatlakozz valamelyik komolyabb valláshoz, ami foglalkozik ilyesmivel, és menj el egy táborukba vagy szeánszukra. Egyedül véletlenül se fogj hozzá, főleg akkor, ha még azt sem tudod, hogy mi előnyöd származhat belőle!

2012. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Ja, utolsó vagyok, egy valamit kihagytam. Nem csak idézni kell megtanulni, mielőtt belevágsz, hanem visszaküldeni is!
2012. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
7%

hátrány : megtosszantanak.


előny : ingyen sex lesz.

2012. márc. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
100%

Ezeket a megtosznak a szellemek fajta bejegyzéseket nem is értem. ha vki agyilag teljesen zokni az az ő dolga, de nem értem miért kell ezt ilyen bejegyzésekkel hangoztatni. tökéletes szegénységi bizonyítvány. bölcsebb maradtál volna, ha hallgatsz. kis idióták!


ez az Isten létezik, de szellemek tutira nem felfogás fura. hogy hihetsz ennyire egy dologba, amit még sosem láttál, nem éreztél, van róla egy könyv, elbeszélések, és egyértelműen csak az emberek félelme, elkeseredése táplálja,mert kell nekik vmi, amiben hihetnek.érdekes, h a föld születésére és az emberek kialakulásásra már megszületett a racionális, tudományos magyarázat, ami egyértelműen cáfolj, bármiféle isteni jelenlétet, de a vallás az vallás, és riszteletben kell tartani. szép dolog, ha vki enniyre tudni hinni vmiben mindezek ellenére. a szellemvilággal és ufokkal kapcsolatos vilég, még mindig tele van kérdésekkel, tudományos magyarázatok, cáfolatok nincsenek. szóval nem értem, miért hülye az, aki a szellemekben hisz, és miért egyértelmű, h istenben hinni kell.


a kérdezőnek pedig óvatosságot ajánlok. mi is próbáltuk, nem is egyszer, nem lett belőle semmi baj, de mivel gyerekek voltunk, nem is volt benne semmi "szakszerű" de mindenesetre a lelki békénket ígyis-úgyis felbolygatta. ha vmi komoly okod van rá, h megidézz vkit, kérd szakértő segítségét, ha csak viccből akarod próbálni, nem csináld. nem ismered ezt a világot, nem tudhatod.

2012. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 homo ludensz ***** válasza:
Idézni? Többször leírtam itt már hogy QUIJA táblát vagy írózsámolyt használva rövid tömör értelmes kérdésre válasz lehet kapni a szellemvilágtól. Talán így haszna is lehet az "idézésnek".Elkészitettem mindkét eszközt viszont inkább pálcát vagy ingát használok ha kérdezni akarok. Pedig homorú fekete tükröt is csináltam de ritkán veszem elő.
2012. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Elosszor is tenyleg nem ajanlom hogy idezz szellemet! Masodszor ha nagyon akarsz hozzaerto segitseget kerd!

Oszinten leirom hogy kozepiskolas koromban ideztem szellemet a baratnoimmel rendszeresen!

Az elonye az volt hogy tenyleg olyan kerdesekre kaphattal valaszt amikre mastol nem kaphattal volna! Nagyon erdekes dolog ez az egesz!!!

A hatranya ( es ez a tobb), nem remalmaim voltak, mert meg ebren voltam! Nagyon fura leirni azt az erzest! Azt a felelmet amit akkoriban ereztem! ( tobb embertol is hallottam mar , ugyan ugy irtak le) szellemeket lattam , ereztem es nagyon nem volt jo! Amint abbahagytuk az idezest ez egy ido utan megszunk! Szoval ez is egy tanussag: nem szabad piszkalni oket ! Mi papirlapot hasznaltunk amire az abc - t valamint a szamokat , es egy igen nem - et irtunk , ezt korbe raktuk , kozepre egy gyergya es egy uvegpohar kerult megforditva!

Es ha tenyleg belevagsz amit nem ajanlok, ugyelj arra hogy jo szellemet idezz! Ezt sok sok kerdessel szurheted ki az elejen! Ha rossz szellem , elobb utobb elszolja magat! Ha ez tortenik kerd meg hogy menjen el es a poharat tedd a gyergyara amig el nem alszik!

De en csak egy amator vagyok kerd szakamber segitseget , ha tenyleg ilyet akarsz csinalni! :)

2012. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
29%

Isten létezéséből nem fakad közvetlen a Sátán vagy pedig asztrállények illetve szellemek létezése.


Isten egymaga teremtette a világot, mindenfajta konkurencia nélkül. Az embernek szabad akaratot adott amivel sokszor visszéltek és rosszra használták, tehát ez a bennünk lévő Istentelenség maga a Sátán és nem pedig egy kívül álló lény.


Szellemek pedig nincsenek !. Egyszerűen ha meghalsz akkor a lelked a túlvilégra megy vagy reinkarnálódsz illetve megsemmisűl a testeddel.

2012. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 homo ludensz ***** válasza:
Kedves 16.24-kor hozzászóló, Isten valóban egyedül teremtette a világot(univerzumot) és az ember és Ő közötte teremtett angyalokat is akik sosem voltak és nem is lesznek emberek sem szellemek. Ezek a nevezzük így lények néhányan irigykedve nézték hogy a Teremtő a maga gyönyörűségére és örömére embert/ adam/-ot teremt. Látva a Teremtő hogy azok ellene szegülnek letaszította őket a menyből és a sötétség birodalma lett az otthonuk. Minden tevékenységük Isten és az ember kapcsolatának bomlasztására irányul. A szabad akarat valóban létezik de a gonoszt csak az hordozza akin eredményesen munkálkodik és belé férkőzik a gonosz.
2012. márc. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
MOST KOMOLYAN... MIÉRT ILYEN F...SZ MINDENKI? AKIT NEM ÉRDEKEL A TÉMA NE ÍRJON IDE! ezt útálom a hazámba... hogy senki se érzi jól magát ha nem köthet bele a másikba... SZÉGYEN!
2012. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!