Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet azért nem értjük a...

Lehet azért nem értjük a spirituálisat mert agyunknak csak 2%-át használjuk?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért van az hogy sokan értetlenek a mágikus dolgokkal és úgy a spiritualizmussal, aztán rájöttem hogy hogyan is lehet elvárni, amikor agyunknak csak a 2%-át használjuk.


Nagyon értelmes az ember így is sokat elértünk ezen a bolygón, bár még sok feltáratlan terület van (asztrológia, jövőbelátás, ufólógia stb) Szerintem ha legalább a 98%-át használnánk agyunknak nem is lenne olyan probléma amit ne tudnánk megoldani. A telekinézis és a telepátia mindennapos dolgok lennének mint a Lacarta interjúban elhangzott a Reptoid szociológustól, akik többet kihasználnak agyuknak. Szerintem az idegenek kb 80%-át használják az agyuknak. Valahogyan rá kellene jönni hogyan használjuk ki a többit. Mit gondolsz ?


2012. márc. 24. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
A 9-es válaszoló valódi *. Most írtam le, hogy kiváló fizikus volt ! Nem tudsz oilvasni ? Ilyenekkel van tele a szkeptikusok zöme, semminek nem néz utána, nem olvas el, csak megragad egy mondatot és beleköt.
2012. márc. 24. 23:49
 12/69 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ez lesz az utolsó hsz em de meg kell kérdezzem:


TE milyen bizonyítékot mutattál? Leírtad hogy így van, mi pedig cáfoltuk, elmondtuk, hogy Einsteinnek erre a kijelentésére nincs semmilyen bizonyíték, te is csak hallottad valahol. Az a jós hapsi pedig nem használja az agyának nagyobb %-át az előbbi okok miatt.


Ha a mai neurológiai felszerelés kezdetleges, és az orvosok műszerekkel nem tudnak rájönni ilyen dolgokra, Einstein(akit, mint írtam már, egyáltalán nem érdekelt ez a terület, nem volt benne képzett) honnan következtette volna ki? Lehet, hogy valaki orvos, de ha azt mondod neki, hogy szereljen meg pl. egy lélegeztetőgépet nem fog hozzá érteni, mert sosem tanulta. Ez eléggé lebutított példa de szerintem jól ideillik.

2012. márc. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:

Még eszembe jutnak itt a dolgok:


A neurológusok(akik az agy felépítésével, kutatásával, gyógyításával foglalkoznak) pl. innen tudhatják:


"A vér-oxigén-szint függő (Blood-oxygen-level dependent) vagy más néven BOLD fMRI egy olyan módszer, mely lehetővé teszi, hogy megfigyeljük, hogy az agy mely területei aktívak adott időben. Ezt először Dr. Seiji Ogawa találta fel 1990-ben, majd 1992-től követte munkásságát Dr. Kenneth Kwong."


Egyéb kérdés?

2012. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 Diavolino44 ***** válasza:
82%

Szerintem teljesen felesleges vitatkozni azon hány% használunk az agyunkból, a spiritualitás az nem ettől függ.

Az ezotéria befelé fordulót, jelent. Az exotéria kifelé fordulót. Döntsd el a világnak mire van szüksége olyan emberekre akik megtermelik maguknak az ételt, napjaikat kirándulással,munkával, imádkozással töltik..

Vagy olyan birkákra akiket nyírhatnak, mert megőrülnek egy új plazma-TV-ért, nem tudnak létezni Iphone nélkül, ha nincs való világ akkor az a világ végével ér fel stb.

Ha az emberek úgy gondolnák hogy nem csak az 70-80kg rothadó anyag vagyunk hanem ennél többek, mert leélsz 60-70 évet s a koporsódba teljesen mindegy, hogy miniszter voltál vagy koldus stb


"Add meg a császárnak, ami a császáré, Istennek pedig ami az Istené"

2012. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 Salx Narval ***** válasza:
Bocs, de nem értem milyen idegenekre gondolsz? Az viszont egy baromság, bárhol halottad, hogy csak a 2%-át használjuk az agyunknak. Minden testrészünket, szervünket, 100%-ig használunk, legfeljebb arról lehet szó, hogy nem önhatalmúan, az-az nincs gondolati irányításunk sok minden fölött. Ez azért nem azt jelenti, hogy nem használjuk,csak azt, hogy max nem értjük.A felvetett problémádat, gondolom majd az evolúció idővel megoldja, ha erre lesz szükségünk a fennmaradáshoz, vagy eltűnünk örökre, ki tudja.Nincs a világon ember, aki %-os arányban, ki tudná fejezni az agy kapacitását, legfeljebb a 0% -ot értjük.
2012. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 yossarian44 ***** válasza:
85%

Nem az agyunk 2%-át használjuk. Az agyat már nagyon régóta vizsgálták, és már évtizedek óta kiderült, hogy az agyunk 100%-a, folyamatosan aktív. Az egész. Még akkor is, ha alszol, vagy eszméletlen vagy.


Csak akkor használod az agyad töredékét, ha egy része megsérül, vagy amikor beáll az agyhalál (és akkor 0%-ot használsz).


Soha nem volt igaz, az agyunknak csak részét használjuk.

2012. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 yossarian44 ***** válasza:
85%

[link]


Továbbá Einstein soha nem mondta azt, hogy az agyunknak csak részletét használnánk, ezt tévesen tulajdonítják neki.


És még ha mondott is volna ilyesmit, hát nem volt orvos...

2012. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 yossarian44 ***** válasza:

"Ilyenekkel van tele a szkeptikusok zöme, semminek nem néz utána, nem olvas el, csak megragad egy mondatot és beleköt."


Ez most ugye vicc kívánt lenni? :D

2012. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem is vicc lehet, hiszen pont a szkeptikusok azok, akik veszik a fáradtságot és utána néznek a dolgoknak.Ha ezt tennék a többiek is, nem kerülne ennyi baromság a kérdések és válaszok közé.Sértődés ne essék, itt most nem konkrétan erre a kérdésre gondoltam, csak úgy általánosságban.
2012. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:

A szkeptikusok pedig el sem olvassák a kérdést, mert leírtam hogy fizikus volt Einstein amelett hogy kiváló spirituális gondolkodó is volt.


Azok a neurológiai vizsgálatok nem relevánsak, mert senki nem mondta azt hogy egyéb fiziológiai mechanizmusokra nem kell fenntartani részeket, hanem a lehető agyi kapacitásunkat nem használjuk ki eléggé, csak 2%-ra.


Sokan vannak úgy, hogy időnként sokkal jobban fog az agyuk, hamarabb megértenek dolgokat, mint máskor és egy ilyen zseninél ez gyakoribb lehetett. Az volt a viszonyítási alap. A lényeg az hogy a lehetőségekhez képest használjuk alul magunkat.

2012. márc. 25. 19:35
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!