Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Lehet azért nem értjük a...

Lehet azért nem értjük a spirituálisat mert agyunknak csak 2%-át használjuk?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam azon, hogy miért van az hogy sokan értetlenek a mágikus dolgokkal és úgy a spiritualizmussal, aztán rájöttem hogy hogyan is lehet elvárni, amikor agyunknak csak a 2%-át használjuk.


Nagyon értelmes az ember így is sokat elértünk ezen a bolygón, bár még sok feltáratlan terület van (asztrológia, jövőbelátás, ufólógia stb) Szerintem ha legalább a 98%-át használnánk agyunknak nem is lenne olyan probléma amit ne tudnánk megoldani. A telekinézis és a telepátia mindennapos dolgok lennének mint a Lacarta interjúban elhangzott a Reptoid szociológustól, akik többet kihasználnak agyuknak. Szerintem az idegenek kb 80%-át használják az agyuknak. Valahogyan rá kellene jönni hogyan használjuk ki a többit. Mit gondolsz ?


2012. márc. 24. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 yossarian44 ***** válasza:

"A szkeptikusok pedig el sem olvassák a kérdést, mert leírtam hogy fizikus volt Einstein amelett hogy kiváló spirituális gondolkodó is volt."


Ja, akkor most inkább spirituális gondolkodók műtsék az agyad, vagy orvosok? Az, hogy mit mond egy spiritiszta az agy működéséről, az irreleváns, mert halvány lövése nincs róla. Ellenben vannak, akiknek az a munkájuk, hogy az aggyal foglalkozzanak, és fogják a fejüket, amikor ilyen hülyeséget hallanak.


"Azok a neurológiai vizsgálatok nem relevánsak, mert senki nem mondta azt hogy egyéb fiziológiai mechanizmusokra nem kell fenntartani részeket, hanem a lehető agyi kapacitásunkat nem használjuk ki eléggé, csak 2%-ra."


Más meg 10%-ot mondd - sőt, a legtöbb ember, aki Einsteinre hivatkozik, a 10%-al jön - de nem csak ez a számbeli bizonytalanság reflektál hogy kapitális ökörséggel van dolgunk. Az agy neurológiai aktivitás tulajdonképpen az agyműködés maga, nem tudunk, és nincs is okunk feltételezni valamilyen mögöttes, rejtett működést, mivel nem látjuk semmi más jelét.


Sajnos az az agykapacitás, amivel most rendelkezel, na az az össz. Szívás, vagy nem, bizony az agyad fullon pörög, nincsenek már feltérképezetlen részei, maximum olyan részek, aminek pontos működéséről kevés fogalmunk van.

2012. márc. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 Salx Narval ***** válasza:
Azt azért elismerem, hogy szkeptikus és szkeptikus között jócskán akad különbség, vannak akik csak a fejüket rázzák mindenre de azért akadnak olyanok is bőven, akik tapasztalataikra alapozva mondanak valamire nemet.Én pl bármikor hajlandó vagyok elismerni , hogy tévedtem valamilyen dologgal kapcsolatban, ha bizonyítást nyer előttem az ellenkezője.Engem ennél az agykapacitás dolognál az ingatott meg, amikor autista emberek, már-már emberfeletti képességeit láttam. Azt viszont gondolom nem kell magyaráznom senkinek, hogy mekkora árat fizetnek ezekért a képességekért.Nekem az jött le belőle, hogy képes lehet az agy "csodákat" művelni, de akkor viszont nem képes a többi funkció maradéktalan ellátására.Most van némi áttörés a dologban, ugyanis él egy emberke, aki autista képességekkel bír és megmaradt annyi értelme, hogy el is tudja magyarázni az érzelmeit, ill kommunikálni tud autistákkal.Önként vállalta, hogy segít az orvosoknak megérteni ezt a betegséget. Bocs, hogy kicsit más vonalon indultam el, de talán érdekel ez a megközelítés is valakit.
2012. márc. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 Tedzsasri ***** válasza:
24%

Azert nem ertjuk a spiritualis dolgokat,mert egy nagy csapdaban vagyunk.

Az anyagi vilag egy nagy csapda,es mi itt olyan nagy illuzioban vagyunk, h azt hiszuk ez a test vagyunk. A lelkunk a hajszal vastagsaganak 1000-nyi resze, es ezt befedi a testunk, ami egy hatalmas anyagi energia.Igy tehat ertheto, h miert nem ertjuk a spiritualis dolgokat.

Sajnos ehhez meg az is hozza segit ,h nem kapunk semmi lelki tanitast.

Tanitanak valahol az iskolaban,az egyetemen a lelekrol ???

NEM!!!

Csak a testrol,az anyagi dolgokrol tanulunk.

Pedig ez az anyagi test a lelek nelkul hallott,mert az anyag nem mozdul,nem lelegzik ha nincs benne lelki szikra...nemde?...vagy igen???

DE a VEDAK tanitanak minderre es a legbolcsebb tanitas a BHAGAVAD GITA-ban van,ott megtalalsz minden valaszt a lelekkel kapcsolatban,errol szol az egesz konyv.

Szerezd be es olvasd el,egybol vilagossa valik elotted minden!!!.

2012. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
Oh, akkor a növényeknek van lelkük? Mert azok is végeznek anyagcserét.
2012. márc. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 A kérdező kommentje:
Tedzsasri-nek teljesen igaza van ! Egyébként szerintem is jóval többet ki lehetne használni ennek az asztráltérnem a világából, bár szerintem az agy képes erre. Eistein érezte, hogy amikor fullon pörög az agya, ahhoz képest mennyit használja általában és azt is megérezte hogy mennyit tudna használni belőle. Barátiam, szerintem Eistein nézeteit ne vonjuk kétségbe elvégre a világ valaha élt legnagyobb elméje volt. Koncentráljuk a kérdésre, hoigyan lehetne kihasználni a 98% MARADÉKOT?
2012. márc. 26. 20:10
 26/69 anonim ***** válasza:

Nézd, Spielberg is egy jó rendező, de ettől még semmit nem tud pl. az animációról. Ugyan ez van Einstein-el, ráadásul ha ennyire beleásta volna magát a témába akkor publikált volna, és nem egy szóbeszédet indít útnak. Rá egyébként is jellemző volt, hogy nagyon pontosan leírta, sokszor még a gondolat körülményeit is. Elmondtuk, az agy adott pillanatban csak azt nem használja, amire nincs szüksége, pl. nem jár állandóan az eszedben a Himnusz, de ha kell(jó esetben) el tudod mondani az első versszakát.


Mi tényeket állítunk, te pedig a "Ne vonjuk kétségbe" dolognál leragadtál. Miért ne vonnánk kétségbe a dolgokat, ha így gondolkozunk akkor:

-A vízen csak a víznél könnyebb anyag marad fenn.

-A repülés csak szárnyakkal lehetséges

-A víz alatt meghalunk


Addig folytathatnám, ameddig akarnám, attól még a válasz a kérdésre ez marad:

Az agyunknak nem 2%-t használjuk ki. Nem lehet ennél többet kihasználni, esetleg ha az agyad több oxigént kap, akkor minimálisan jobb lesz a teljesítőképessége. A folyamatos tanulás segíthet megtartani a jó szellemi teljesítményt, de előbb-utóbb le fog épülni a szellemi egészsége mindenkinek. Ennyi.

2012. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 Salx Narval ***** válasza:
Kedves tedrasnyi, bocs ha rosszul írtam a neved. Mégis miből gondolod, hogy az a világ ahol élünk, pusztán illúzió és csak kivetülése valami más létformának.Ne érts félre, nem csesztetni kívánlak, csak egyszerűen meg szeretném érteni, mi is zajlik le valójában egy ember gondolataiban, ha az általad felvázolt életszemléletet tartja elsődlegesen fontosnak, mármint az emberi lét szempontjából.Komolyan mondom, hogy nem gúnyolódni, szeretnék, az általad felvetett, ill, hitt, dolgok felett, csak egyszerűen kíváncsi lennék, hogy, hogy a jó francba jutottál erre a meggyőződésre.
2012. márc. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 yossarian44 ***** válasza:

"Barátiam, szerintem Eistein nézeteit ne vonjuk kétségbe elvégre a világ valaha élt legnagyobb elméje volt. Koncentráljuk a kérdésre, hoigyan lehetne kihasználni a 98% MARADÉKOT?"


Itt egy tipikus ezós hibát követsz el. Miszerint tekintélyre hivatkozol, azaz mivel Einstein egy zseni volt, ezért igaza kellett, hogy legyen.


Ez egy súlyos tévedés, általában olyan ember takarózik ilyen érveléssel, aki már nagyon nem tudja védeni állításai tarthatatlanságát.


Felhívom továbbá a figyelmed arra, hogy Einstein továbbra sem mondta sohasem, hogy az agynak csak egy részét használjuk, ezt tévesen tulajdonítod neki.


Az agy fennmaradó 98%-ának használata nagyon egyszerű, már használod - remélem. Mint ahogy ki lett fejtve, 100% működik, és nem tudunk olyan részéről az agynak, ahol lenne valami rejtett, másik folyamat, ami lehetővé tenne további expanziót.

2012. márc. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 A kérdező kommentje:

Einstein szuperzseni volt ! Egy születik egymillió év alatt belőle sajnos. Elhiszem neki, hogy az ember agy csak 2%-át képes kihasználni, mivel ő annyi mindent elért, hogy érthetett a gondolkodáshoz. Nem érdekes a neurológusok véleménye, mert nincsen referencia mérésük.


A világban annyi minden van, pl a telepátiát is képes lenne az agy használni, mivel az is bizonyítva van már. csak mi nem ismerjük http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__parapszichologia__28..

2012. márc. 26. 23:17
 30/69 yossarian44 ***** válasza:

"Elhiszem neki, hogy az ember agy csak 2%-át képes kihasználni"


De értsd már meg, hogy sosem mondott ilyet! :D

2012. márc. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!