Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A fényevés hogyan működik?...

A fényevés hogyan működik? Tanulható?

Figyelt kérdés

Most rá vagyok kényszerűlve hogy mindenhol spóróljak, és kiszámítottam, ha ételre nem költök, csak italra akkor jut mindenre.


Hogyan tanulhatom meg ezt a fajta fényel való táplálkozást.


2012. aug. 6. 07:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó: az emberek 1%-a képes az igazi**táplálkozásra, ehhez magas spirituális szint kell, kb. 3-4 év felkészülés...

** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennéd anyám főztjét rászoknál hamar a fényevésre!
2012. aug. 15. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%

Ez a kérdés trollkodásnak tűnik, de vázolom, hogy miről van szó nagyon röviden:

A fényevés vagy más néven energia evés ismert volt régebbi időkben, azt jelenti, hogy az energiát, fényt transzformálja át a szervezet tápanyagokká.

Ezt nem lehet egyik napról a másikra elérni - többnyire.

Többféle folyamat lehetséges a megvalósításra de ez nem csak táplálkozástan, hanem spiritualitás is amit a mai tudomány ugye még nem ismer el, pl:

1. lépes. leszokni a szintetikus, adalékanyagokat tartalmazó étrendről és a húsról később a tejtermékekről is azaz egy egészséges vegán étrendet felállítani.

Ha valaki vágyik a húsra mert nehezen tanul finom vegán recepteket meg vagy csak ragaszkodik a berögzült szokásaihoz annak inkább házi, bio hús javasolt, nem a boltokban található átlag verzió ami tele van gyógyszerezve és bőven elég havi-heti egy húsos étel, később a tejtermékek elhagyása. Hozzáteszem, hogy a pasztőrözött tej alapból kerülendő, nem tudja lebontani a szervezet, de a nyers tej pl faluról frissen véve nem annyira rossz, de erre egy városi embernek nincs lehetősége.

2. Egyre több nyers ételt enni, majd áttérni a nyers vegán étrendre. Nem írok bővebben erről, rengeteg info van róla, bár Magyarországon még nem annyira ismert.

3. Ha valakinek van kedve akkor lassanként térjen át a fruitarian étrendre, azaz a 80/10/10 nevezetű dologra. ez a folyamat évekig eltarthat, amíg a szervezet csak nyerset eszik méregtelenít és fontosak az adalékmentes táplálékkiegészítők is személyre szabottan tele vitaminokkal, ásványi anyagokkal.

4. Ezt követi a folyadékfogyasztás, és nem csak kúra szerűen. Nagyon jó böjtök vannak amik 10-20-140 vagy akárhány napos léböjt kúráról írnak, de aki már ezen a szinten tart az nem böjtként csinálja, hanem az összes tápanyagot folyadékokból veszi fel azaz már nincs szüksége szilárd ételre. Angolul ez a liquidarianism vagy juicearianism magyarul nem is hallottam még erről csak külföldön. Itt is fontosak a természetes táplálékkiegészítők. Itt az egyén már spirituálisan nagyon fejlett állapotba kerülhet, a szervezete már megtanulta hogy többé nem kell küzdenie szilárd étellel, ami elveszi az energiáját, szóval itt már fel van készítve az eredeti azaz az energiatáplálkozásra.

Nem mondanék részleteket, aki eljut erre a szintre már úgy is tudja, hogy mi-hogy-merre.

Az fontos hogyha valaki éhezik az azt jelenti hogy egyen nyugodtan főtt ételt pl barna rizset, főtt krumplit vagy mást, ezt a folyamatot nem lehet gyorsítani szóval nem baj ha valaki vissza-vissza tér néha, meg kell találni a saját szervezetünknek legjobb utat és nem mások tanácsait követni. pl ismerek olyan embert aki ivott tejet is még a folyadékfogyasztó időszak alatt, ritkán.

(De úgy is lehet variálni, hogy nyers vegán étrendet nyers tejtermékekkel ötvözzük, ez nagyon relatív h kinek mi válik be)

5. Ez nem feltétlenül jelent ötödik szintet, csak számozva írtam, hogy érthetőbb legyen. Ez már kb a beavatott mester szint ebben a témában. Nem hiszem hogy egyik napról a másikra, húsevő emberből fényevővé válhat valaki, szóval ha vki tényleg eljut ide az már tudni fogja mit kell tennie, (vagy hogy milyen tanácsot kövessen), hogy tovább lépjen. Vannak könyvek is erről, léböjt kúrák között is lehet válogatni, talán már magyar nyelven is.


Ugye azt nem kell ecsetelni hogy a vegán étrenden élők mennyivel egészségesebbek átlag ételeken élő emberektől. Rengeteg tanulmány van erről pl hogy gyorsabban regenerálódnak stb. (Szóval aki azt hangoztatja hogy a hús szükséges az ember életéhez az nézzen utána a témának egy kicsit vagy próbáljon ki egy egy hetes étrendet)

Mivel ez inkább spirituális folyamat ezért sokan szembesülnek avval, hogy nincsenek erre készen sem testileg sem mentálisan, de ez nem baj. Nem verseny. Nem szabad éhezni. Csak nyugodtan követni a saját utat.


Én pár liquidarian embert ismerek, telítődve vannak energiával, sugárzik az arcuk a bőrük, lenyűgözőek, a fényevők nagyon ritkák de ha valakit érdekel tudok videot küldeni.

Mo-n is elég sok nyers vegán van már szerencsére.

2012. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%

+ A**evésről nem sokat tudok, de gondolom az is az energia evésén alapszik. Tehát az is működőképes lehet.


08-07 11:12:

Én is olvastam arról a családról és megdöbbentett mennyire felelőtlenül csinálták. A cikk végén az állt hogy az apa kinyitotta a hűtőt és sört és marhahúst kezdett enni/inni. A fényevés nem így működik, és nem is kell avval próbálkozni (főleg ha valaki marhahúst tart a hűtőjében).

(De rengeteg pozitív példa is van fényevőkre, de persze a média csak a botrányt kapja fel. Az nem érdeke, hogy igazi tudást és értéket közvetítsen.)



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2012. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

*Lemaradt, hogy a juicearianism avagy liquidarianism is nyers vegán azaz frissen facsart gyümölcsléről beszélünk, friss, bio gyümölcsökből, de a szilárd ételt már nem eszik.


No de mindegy, amúgy sem sokan érdeklődnek a téma iránt, de azért leírtam.

2012. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon kedves és segítőkész volt a válaszod 13-as, tényleg, nem iróniával mondom, de amit írsz, hogy


"Ugye azt nem kell ecsetelni hogy a vegán étrenden élők mennyivel egészségesebbek átlag ételeken élő emberektől. Rengeteg tanulmány van erről pl hogy gyorsabban regenerálódnak stb. (Szóval aki azt hangoztatja hogy a hús szükséges az ember életéhez az nézzen utána a témának egy kicsit vagy próbáljon ki egy egy hetes étrendet) "


Szóval ne haragudj, de ez nem igaz!


Én 3 évig voltam vegán, olyan sz.arul életemben nem néztem ki, és nem éreztem magam, mint akkor.

Bocs, hogy így mondom, de így volt: egyszerűen SZ.ARUL néztem ki, sovány voltam, és beteges külsejű.


Az arcom olyan volt, mint egy múmiának, a fele hajam kihullott, amúgy hullámos, hosszú, dús és szép volt, akkor sima lett, és agyba-főbe tört.


Ne voltak izmaim, lógott a bőr rajtam, csúnya száraz volt a bőröm, hámlott, mint egy öregasszonynak, nem beszélve arról, hogy a labor leleteim is pocsékak voltak.

Állandóan olyan fáradt voltam, mint akit agyonvertek.


Amióta újra eszem húst is, tojást is, sajtot, tejterméket, azóta semmi bajom.

És sokkal jobban nézek ki.

Például újra annyi hajam van, mint azelőtt.


Szóval, szerintem kell a hús is, és kell a tápanyag is.


Fénnyel, és zöldségekkel nem lehet egészségesnek maradni!

2012. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Táplálékom a fény ez a könyv címe.
2012. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

16-os: Értelek, bár velem az ellenkezője történt. Lassú javulás állt be. A fő kérdés az lehet hogy mivel helyettesítetted a húst és tejtermékeket. Egy egészséges húsmentes étrend főleg növényeken alapszik és nem finomított dolgokon.

Pl bio zöldség, gyümölcs, hüvelyesek...

Az is előfordul, hogy ha valaki hirtelen egészségesen kezd étkezni akkor egy átmeneti romlás következik be mert a szervezet méregtelenít és minden nyavaja előjöhet.

Szerintem ha valaki vágyik a húsra akkor egyen. Amúgy sem az a legnagyobb baj hanem a sok adalékanyag napjainkban.

2012. szept. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Pali1977 ***** válasza:
51%
Persze. Vagy nem. Ha életbe maradtál három hét után azért szólj :) Az ember addig birja éhen
2012. dec. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
32%

Egyszerűen megdöbbentő, hogy emberek mekkora ostobaságokat képesek tenni. CSAK úgy tudom nyugtatni magam, hogyha már legalább túl sokan vagyunk a Földön, az ostoba emberek haljanak meg inkább, minthogy az értelmesek. Komolyan mondom hihetetlen a kérdés is maga, és a komoly választ produkálni kívánó emberek véleménye is. Egyszerűen lehetetlen nem ,,túl" ingerülten válaszolni, de az Istenverte testednek tápanyagra van szüksége. Segítek, szénhidrát, fehérje, és zsír. A vitaminokról és ásványi anyagokról most már el se kezdek beszélni az ilyen idiótáknak. A vega étrend pont emiatt ostobaság, mivel hiába van a zöldségben is fehérje többségben, értelmes ember még csak nem is számolja azt a fajta fehérjét. Nem tudom ki írta, hogy aki így táplálkozik az ,,ragyog" meg csillog, mint a Nap.:D Csak nézz meg egy értelmesen táplálkozó olyan embert, aki odafigyel arra, hogy mennyi szénhidrátot, fehérjét, zsírt, és vitaminokat visz be a szervezetébe, és emellett még sportol is. NA, pont ÍGY nem fogsz kinézni SOHA semmilyen más fajta táplálkozással. Én csak annyit kérek minden ilyen nemű táplálkozást igyekezni gyakorló embertől, hogy saját magát akkor öli meg, amikor akarja, engem kicsit sem érdekel, de ha belevonja a családját is, és esetleges gyermekeit, aki tőle függ, az nem jobb, mint egy közönséges gyilkosság. Inkább öld meg magad otthon egy késsel, vagy ahogy akarod, az úgyis egyszerűbb, de más ne vonj bele.

Egyébként meg gondolom maga a kérdés tényleg trollkodásnak indulhatott, de ha TÉNYLEG komoly volt, akkor azt tanácsolnám, hogy ahelyett hogy internetre költöd a pénzedet, és ilyen ostobaságokat kérdezel, vegyél belőle kaját magadnak és egyél.

Tudtam hogy az emberek többsége manapság a szimpla ostoba kategóriát súrolja, de hogy ennyire....Sajnálatos..

2013. ápr. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!