Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van-e olyan anyag amely a...

Van-e olyan anyag amely a lélektől, független? Azaz amire nem vonatkozik a tudat?

Figyelt kérdés

Valójában létezik úgy anyag hogy egy lélekkel rendelkező lény, azaz egy tudat ne tudná a létezését ?


Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata, mert pl klétréses interferencia után ha egyenként csapódik az elektron az ernyőbe akkor is hulláminterferenciát alkot, tehát tudja hova kell becsapódnia az előzőhöz képest.


Sorolhatnám a példákat ugye az EPR paradoxonra amikor a rászecskének bármilyen tulajdonsága csak a megfigyelő (azaz tudat vagyis lélekkel rendelkező lény) hatására alakúl csak ki anyagi tulajdnonság.


Lényeg az, hogy maga a materialisztikus anyag léterzik, léátezhet-e lélek azaz élőlény nélkül.


2012. szept. 5. 14:00
1 2 3 4
 1/38 Antimod ***** válasza:

Te érted, mit szeretnél kérdezni? Én csak homályosan.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy létezik-e olyan anyag, amelynek nincs tudata, illetve nem áll kapcsolatban a tudattal, azt nem tudom, és talán nincs is a Földön olyan ember, ki erre pontosan választ tud neked adni.


Én azt gondolom, hogy nem az anyagnak van tudata, hanem egy tudatos "energiamező" (egyszerűen nem tudom másnak nevezni) veszi körbe, hatja át a világegyetemet.

2012. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

tudtommal a kvantumfizika nem állítja, hogy akármilyen elemi részecskének önmagában öntudata lenne. Csak annyit, hogy van olyan állapotuk amely kiszámíthatatlan, lásd: szuperpozíció.

Ennek fényében a válasz, hogy igen, van olyan anyag, sőt, minden anyag ilyen. De ha ezek az anyagok összeállnak pl emberré, ott az öntudat. Legalábbis materialista szemléletmód szerint, miszerint a fizikai testen kívül semmilyen anyagtalan része nincs az embernek.

2012. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos nem érted amit leírtam kérdédemben. A kvantumfizika állítja, hogy az anyag a tudatunk hatására változik akár úgy is hogy a multra hat vissza.
2012. szept. 5. 14:35
 4/38 anonim ***** válasza:
Ki mondta neked,hogy a lélek az a tudat?A tudat az agyban lévő neuronok kölcsönhatásának a következménye.Jól körülhatárolható kémiai reakciók folyamata tudományosan magyarázható,bizonyítható és gépekkel kimutatható.A lélek ezzel szemben nem kézzelfogható semmivel nem igazolható és bizonyítható feltevés.Az agy tökéletesen ellát minden funkciót ahhoz,hogy tudattal rendelkező és működő élőlények legyünk.Magyarán a lélek egy haszontalan semmilyen funkciót nem szolgáló megfoghatatlan valami lenne ha létezne.A kérdésedre pedig egyértelmű a válasz.Nemhogy anyag de még élet is létezik tudat nélkül.Például a komplett állatvilág.Az állatoknak nincs én-tudatuk.Nincsenek tisztában a saját létezésükkel.Minél primitívebb szintű állatokat nézel ez annál jobban igazolja magát.Például egy rovarnak abszolút semmilyen tudata nincsen.Még azzal sincs tisztában,hogy ő egyáltalán a világon van létezik és él.
2012. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 Antimod ***** válasza:

"Jól körülhatárolható kémiai reakciók folyamata tudományosan magyarázható,bizonyítható és gépekkel kimutatható."


Ez nincs teljesen így, tudat akkor is létezhet, amikor nem mutatható ki agyhullám - azaz az agy nem működik.


"Az állatoknak nincs én-tudatuk.Nincsenek tisztában a saját létezésükkel."


Ez sem igaz, a fejlettebbek (emberszabású majmok, delfinek) felismerik saját tükörképüket. Ennyi az, amit biztosan tudunk róluk.

2012. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

kérdező:

"Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata"


Itt azt írtad, hogy szerinted magának a részecskéknek van tudata..

Na mind1 akkor nem értem a kérdést :/

2012. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy most úgy lehet a legjobban félrevinni ezt a fontos kérdést, ha a tudat és lélek közötti összefüggést filozófálgatjuk végig, ezt szeretik tenni a szkeptikusok, hogy ne kelljen a lényeggel foglalkozni :(.


Szerintem ezt az ál vitát zárjuk le és koncentráljuk a kérdésre.


egyébként az állatoknak van lelkük és tudatuk is, hiszen tudatosan cselekednek, mozognak tesznek dolgokat, mint ahogyan az elektronok is.

2012. szept. 5. 14:50
 8/38 A kérdező kommentje:
Van tudata a részecskének így van és az érdekelne, hogy bizonyíthatóan ven-e olyan anyagi manifesztum, akár részecske aminek nincsen. Én még nem találtam, annak ellenére, hogy nagyon kerestem.
2012. szept. 5. 14:52
 9/38 anonim ***** válasza:

kérdező ma 14:52

Rendben akkor nem értettem félre a kérdésed. Ebben az esetben viszont ugyanaz a válaszom mint az előbb:

A kvantumfizika sehol nem állítja, hogy akármilyen elemi részecskének akármilyen öntudata lenne. Ismerem a kísérleteket amikre hivatkoztál, de ezekből egyáltalán nem lehet levonni azt a következtetést, hogy öntudattal rendelkeznének az elemi részecskék. Legalábbis semmilyen megbízható forrásból nem hallottam még ezt, de lehet le vagyok maradva, régen foglalkoztam a témával.

2012. szept. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Maga a fizika törvényeiből egyenletek után is levezethető, hogya tudatos megfigyelés, maga a tudatos döntés hatással van az anyagra !
2012. szept. 5. 15:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!