Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Van-e olyan anyag amely a...

Van-e olyan anyag amely a lélektől, független? Azaz amire nem vonatkozik a tudat?

Figyelt kérdés

Valójában létezik úgy anyag hogy egy lélekkel rendelkező lény, azaz egy tudat ne tudná a létezését ?


Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata, mert pl klétréses interferencia után ha egyenként csapódik az elektron az ernyőbe akkor is hulláminterferenciát alkot, tehát tudja hova kell becsapódnia az előzőhöz képest.


Sorolhatnám a példákat ugye az EPR paradoxonra amikor a rászecskének bármilyen tulajdonsága csak a megfigyelő (azaz tudat vagyis lélekkel rendelkező lény) hatására alakúl csak ki anyagi tulajdnonság.


Lényeg az, hogy maga a materialisztikus anyag léterzik, léátezhet-e lélek azaz élőlény nélkül.


2012. szept. 5. 14:00
1 2 3 4
 31/38 Ezalor ***** válasza:

"Miért van az, hogy miután végetért maga az egész teremtés"

- nem ért véget. A teremtés folyamatos.



"Bebizonyították, hogy a léleknek megvannak az emlékei az elkövetkezendő életekről is és pontosan ugyanúgy fogják leélni azokat is mint amit már megéltek valaha."

- Ez nem igaz. Az elkövetkező életek nincsenek előre megírva. És minden élet más, mivel folyamatosan fejlődünk.


"Tulajdonképpen akkor bár egy meghatározott tudat, sors irányítja az embereket"

- Az emberek önmagukat irányítják. Ezt jelenti a szabad akarat. Vannak Univerzális törvények és hatások, de a döntéseket mi hozzuk.



Ezalor

2012. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

# 29/31-es.


"te meg nagy tudós vagy"


Te mondtad ! :-).


"Van tudata a részecskének";


Te hogyan magyarázod, hogy az elektron tudja hova kell becsapódnia az ernyőbe, úgy hogy együtt kirajzolják a kétréses interferencia képet ?


"az összes anyag csak akkor létezik, ha valamely tudat információt tud róla";


Ez így van, mert még a szabad elektron sincsen mindíg és az atompályán sincsen az elektron csak ha észleljük, az előbb bizonyítottam.


"ismétli az univerzum önnmagát";


"a léleknek megvannak az emlékei az elkövetkezendő életekről is és pontosan ugyanúgy fogják leélni azokat is mint amit már megéltek valaha"


Ez hipnózisban feltárt emlékekből erednek, az embereknek megvannak az elkövetkezendő életeiről is az emlékei és a hátrelevő életéről is, azaz az univerum ismétli magát, minden úgyanúgy tőrténik megint mint valaha egyszer megtőrtént.


"Az emberi tudat határozza meg azt hogy a világ milyen";


Ezzel nem értem mi a bajod, egyszerű kvantumfizika :D.


Nem kell olyanaokat belelátnod a világba amilyennek te képzeled el, helyette fogadd el a tényeket !.


Kedves Ezalor !


Köszönöm észrevételedet ! Szerintem is a tudat az más mint a lélek, bár ebben a kontextusban ahogyan megemlítettem ez használható.


"Eszerint minden dologban megvan ez a három elv: A Sulphur (tűz+levegő) az életenergia, a dolgok lelke. A Sal (föld+víz) a dolgok anyagi, passzív része, teste, a Mercurius (levegő+víz) pedig a közvetítő a kettő között. "


A végén a kvantumfizika visszavezet az ősi filozófiákhoz ! Érdekes az élet & irónikus is. végül a materialisták paffra estek.

2012. szept. 9. 16:28
 33/38 Ezalor ***** válasza:
100%

A kvantumfizika most kezd eljutni arra a pontra ahol egyrészt egyre inkább felismerik mennyire korlátolt a klasszikus empirikus tudomány, másrészt pedig kezdik tudományos megközelítéssel kapiskálni azokat a mágikus alaptörvényeket amik különféle filozófiákban és vallásokban már több ezer éve megtalálhatók. De attól még nagyon messze vagyunk hogy a tudomány valóban elérje azt a pontot ahol megértik hogy a valóság olyan mint egy érme, ahol a tudomány az egyik, a mágia a másik oldal, és a kettő egyáltalán nem mond ellent egymásnak, hanem ugyanazt az igazságot közelítik meg két oldalról.


Ezalor

2012. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 zsomkovacs ***** válasza:
100%

Az elektronnak fogalma sincs, hova kell becsapódnia. Ha téged kidobnak a tizedikről, akkor parabola pályán fogsz repülni, attól függetlenül, hogy tudod-e, mi az. És nem, nem direkt repülsz úgy. Az elektron sem direkt úgy repül, a fizika erre kényszeríti.


Amiket állítottál, azok sértik az anyagmegmaradást, és mellesleg nem bizonyítottál semmit.


A kvantumfizika sehol nem állítja, hogy az emberi tudat határozza meg a világot. Nem mellesleg ezzel ellentmondtál önmagadnak abban, hogy az elektronnak van tudata.


És itt te vagy az, aki mindenféle képzelgéseket ad elő függetlenül attól, hogy igazak-e, fittyet hányva minden tényre, ami itt elhangzott.


A materialisták meg köszönik, jól vannak. Legalábbis nem látom, hogy az ezotériából ki mutatta ki a Higgs-bozont, miközben a fizikai rendszerünkből következett, hogy létezik, meg tudták mondani a tulajdonságait, ezek után még meg is találták a részecskét, és bejöttek a rá irányuló "jóslatok".


És ezért nem tud engem meggyőzni az ezotéria. Nem túl hiteles, hogy mindennap kétszer elhangzik, hogy jönnek a reptoidok, az Annunakik, lebegnek az emberek meg hülyeség a fizika, bizonyítékot nem mutattok, csak kijelentitek, hogy én ehhez nem értek, majd mégsincs világvége, nem jönnek az ufók, nem látok repülő boszorkányokat, és még a fizika meg a matematika sem omlott össze, ehelyett egyre inkább előrehalad.


És nem, nem ítélek el mindent előre. A húrelmélettel semmi bajom, mert bár valószínűtlennek tartom, hogy igaz lenne, de egyelőre semminek nem mond ellent. Ugyanígy Isten létezését is elfogadhatónak tartom, bár személy szerint nem hiszek benne - de ettől még igaz lehet. De amikor egyértelmű fizikai tényeket próbáltok félremagyarázni, aki meg tényeket közöl, azt gyakorlatilag lehülyézitek, na akkor nem fogom hitelesnek elfogadni az elméleteteket.

2012. szept. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

zsomkovacs nagyon rossz és hiányos ismereted van !


Az elektron tudja hova kell becsapódnia, mert egyenként egymás után rajzolja ki a hulláminterferencia képet és ismeri az előttük elrepülők becsapódási helyét, ahhoz képest csapódik be ő is. Olvass utána !


"Amiket állítottál, azok sértik az anyagmegmaradást, és mellesleg nem bizonyítottál semmit.

"


Nevetséges vagy ! Nem létezik anyagmegmaradás ! Nem is marad meg. a fizika ismeri a tömegdeffektust amely során az anyag átalakúl energiává, nem marad meg az anyag.


A kvantumfizika szerint, ha megérted amiket leírtam éppen azt mondja, hogy az emberi tudat határozza meg a világot, az ahogyan gondolkodunk, amilyen kérdéseket vetünk fel a világról Istenről, az alakítja ki a realitást.


Kedves Ezalor !


Teljes mértékben egyetértek veled. Előbb utóbb az ezotériát teljes mértékben igazolni fogja a fizika és tananyag lesz az iskolában a mágia. Én még szeretném, ezt megérni.

2012. szept. 9. 19:21
 36/38 zsomkovacs ***** válasza:
52%

Nem, az elektron nem tudja, hova kell becsapódni. És köszönöm szépen, olvastam már a témáról. Az interferenciajelenségekhez nem kell ismerni az előttünk mozgó objektumokat. Az eloszlási görbékhez sem kell. Elég, ha megfelelő függvények alapján viselkedünk valahogy, amihez nem kell tudat. A szinuszhullám, a Gauss-görbe is képezhető függvényekkel. Ha az elektronra teljesülnek bizonyos feltételek, akkor az úgy fog mozogni, ahogy mozognia kell, és nem szükséges tudat.


És oké, anyag energiába átmehet. De nem tűnhet el, márpedig te ezt állítottad. Kétlem, hogy én lennék a nevetséges.


És akárhányszor mondod el ugyanazt a hülyeséget, a kvantumfizika attól még nem fogja azt mondani, hogy az emberi tudat határozza meg a világot. Csak a megismerés tulajdonságait vitatja, a világ ettől még nem változik.


És szemmel láthatólag az iskolában már most sem tanítanak a mágiánál komolyabb dolgokat, mert ellenkező esetben nem írnál ilyen hülyeségeket.

2012. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Nevetséges vagy mert annyira ostoba vagy, hogy azt sem tudod miről beszélek. Ember, nincsen anyagmegmaradás törvénye !


Az elektronok ha egyenként csapódnak be, akkor is a hulláminterferenciát rajzolják ki, azaz egyenként tudniuk kell hogy hova csapódjanak be, olvassál még róla.


A kvantumfika mondja hogy az emberi tudat határozza meg a világot.

2012. szept. 9. 20:43
 38/38 Antimod ***** válasza:

"És ezért nem tud engem meggyőzni az ezotéria. Nem túl hiteles, hogy mindennap kétszer elhangzik, hogy jönnek a reptoidok, az Annunakik, lebegnek az emberek meg hülyeség a fizika, bizonyítékot nem mutattok, csak kijelentitek, hogy én ehhez nem értek, majd mégsincs világvége, nem jönnek az ufók, nem látok repülő boszorkányokat, és még a fizika meg a matematika sem omlott össze, ehelyett egyre inkább előrehalad."


1. Az ezotéria gyűjtőfogalom. Aki elfogad bizonyos ezoterikus tanokat, az nem azt jelenti, hogy feltétlel nélkül elfogadja mindet. Ne feledd, ez nem vallás, ahol dogmákat kell feltétel nélkül követni!


2. Számos olyan megfigyelés van "ezoterikus berkekben" (azért itt, mert a tudomány nem hajlandó foglalkozni velük), amelyek nagyon valósnak tűnnek, de nem férnek bele a materialista világképbe. Azzal értek egyet, aki az érme két oldalával magyarázza ezt. A tudomány csak az egyik, de anyag szerintem sem létezik tudat nélkül, hiába vizsgáljuk és mérjük meg ezerötszázötvenkét szemszögből. Az univerzum ok-okozati törvénye nem csak az anyagra érvényes.

2012. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!