Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség az ezotéria &...

Mi a különbség az ezotéria & a tudomány között?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 16:22
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
53%
A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett ismeretek összessége. A tevékenységnek bárki által megismételhetőnek kell lennie és végeredményben azonos eredményre kell vezetnie ahhoz, hogy az eredményt tudományos eredménynek nevezhessük. A tudomány eredménye egyetemes érvényű. Az ezotéria világába sorolható számos olyan irányzat, mely korunk tudományos világképébe nem illeszkedik bele, a világot, annak működését és részeit tudományostól eltérő szempontból (vagy a dolgokat összefüggéseiben) vizsgálja. A tudósok az ezotériát ún. áltudománynak szokták minősíteni, sajnos nagyon sok tudatlan ember van aki hisz az ezotériában.
2012. szept. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
28%

meg minden tudományos tézis elavúl.

Ezt azért újra kéne gondolni.Egyébként Ég és föld.

2012. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
29%

#12 18:47 vagyok


A tudomány korántsem elavult, rohamosan fejlődik, a rossz elméleteket kiveszik belőle. Kérdező! A tömegvonzás korántsem elavult, SŐT este meg is csodálhatod, az árapályt is a hold tömegvonzása okozza. Ha nem lenne gravitáció akkor a föld légköre, és minden földi anyag kilebegne a világűrbe. Látom tőled az intelligencia nagyon távol áll. 8-as! Az ezotéria semmiben sem fejletebb mint a tudomány, az ezotéria semmit sem magyaráz mindent csak hisz, például az a loú izé meg a veccőzés akkora hülyeség hogy utána sem érdemes nézni mi az, a jóslást pedig azért találták ki hogy a hozzád hasonló tudatlan, műveletlen emberekből meggazdagodjanak.

2012. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
63%
Még hogy elavult a tudomány?Melyik bolygón ember?A tömegvonzás meg igenis létező dolog.Nehogy már a te alátámasztatlan rögtönzött hozzászólásoddal felülírd a kutatók hosszú munkáját.Newton forogna a sírjában ha ezt látná.Vagy azt gondolod a az "ezotérikus-izébizé-energiád" tart itt a Föld felszínén?HA nem lenne ennyire felháborító a dolog,szakadnék a röhögéstől.
2012. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
43%
Az ezotéria egy nagy hülyeség, a tudománnyal pedig dolgokat derítenek ki, okosabb lesz tőle az emberiség.
2012. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
69%
Csókolom, az mikor avul el, hogy a Föld gömb (gy.k. geoid) alakú, és a Nap körül kering, kéremszépen?
2012. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
26%
A tudomány a tudásra, az ezotéria pedig a tudatlansága épül.
2012. szept. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
3%

Kedves #11-es, mert nem is az a dolguk - arra ott vannak az orvosok - ők ezt tanulták, a természetgyógyász meg mást.


Kedves #15-ös, szakadj csak nyugodtan, én is jót mosolyogtam a hozzászólásodon.


Csak azért vagytok ilyen nagylegények, mert mindig is voltak, vannak és hál' Istennek lesznek emberek, akiket nem zavar gáncsoskodás, gúnyolódás (bizonyos korokban az üldöztetés, kínzás, máglyahalál), és végzik a dolgukat. Felsorolni is sok lenne azt a sok mindent, amire oly büszkék vagytok, hogy tudomány, és ami 1000, 500, de akár 100 vagy ötven évvel ezelőtt még "ezotéria" volt, de időközben bebizonyították, és most tudomány.


Tudom, most szégyellnem kellene magam, de nem tartom magam azért butának, mert el merek szakadni a kézzel fogható, bebizonyított dolgoktól, és merek olyasmi után is érdeklődni, amit "okos" emberek hülyeségnek tartanak.


Ha mindenki úgy gondolkodna, mint az "okosok", akkor a Föld valszeg még mindig lapos tányér alakú lenne, a Nap keringne a Föld körül, az orvosok (ha lennének egyáltalán ilyenek, 'iszen elképzelhető, hogy Isten elleni vétek lenne megakadályozni az Isteni akaratot, hogy ez az ember beteg legyen) talán még a köpölyözésnél tartanának... és még folytathatnám.


Szerintem sokkal butább az az ember, aki letudatlanoz, kigúnyol valakit pusztán azért, mert az másként gondolkozik, másban hisz, mint ő.


Szép napot mindenkinek!

:)

2012. szept. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Akkor egy kérdés a kérdésben, hogy tisztábban láthassunk: Melyik tudós(ok) képviselt(ek) ezoterikus gondolkodásmódot?(ha már így szóba hoztátok, hogy a tudomány az ezotériára épül)
2012. szept. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

ha nekem szólt a kérdés, félreértettél, de biztosan én fogalmaztam rosszul

nem véletlen tettem idézőjelbe az ezotéria szót

természetesen nem a tudósok voltak ezoterikusok, hanem sokukat úgy fogadták, úgy viselkedtek, mint Ti most az ezoterika iránt érdeklődőkkel - oszt egyszer csak hopp, bebizonyosodott, hogy igazuk vala, mostan meg tudósként tiszteljük azokat, akiket korukban gyakran kigúnyoltak, sárral dobáltak

elnézést, ha félreérthető voltam

a magam részéről továbbra is úgy vélem, attól, hogy valamit még nem fogott fel az emberi elme, nem feltétlen hülyeség - én sem hiszek sok mindenben, mégsem gúnyolódom a képviselőin

állítólag homo sapiens sapiens vagyunk -- ha csak odáig terjed az értelmünk, hogy leszólom, aki másként gondolkodik, mint én...


:)

2012. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!