Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség az ezotéria &...

Mi a különbség az ezotéria & a tudomány között?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 16:22
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tigi:

25-ös vagyok.Az ellentmondás az volt,hogy amit írtál,abban éppen ellenkezőleg van az ok okozati összefüggés:

"Ha mindenki úgy gondolkodna, mint az "okosok", akkor a Föld valszeg még mindig lapos tányér alakú lenne, a Nap keringne a Föld körül".Erre mondtam,hogy nem igaz.Pont az okosok miatt nem hisszük ma ezeket a megalapozatlan butaságokat.

2012. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Így már értem - köszönöm szépen, kedves 25#-ös.


:)

2012. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
66%
Azt hiszem, leginkább Murphy törvénye, amely szerint mindenre létezik egy mindenki által könnyen érthető, logikus és tökéletesen helytelen magyarázat! Ő lenne az ezotéria, a tudomány ennek pontosan az ellenkezője.Az ezotéria azzal operál, hogy nem ismerjük maradéktalanul a minket körülvevő világot, tehát egy-egy megfigyelt jelenséget nem csak természettudományos (vagy, ha úgy tetszik, ortodox) módon lehet magyarázni (ami persze igaz), a tudomány pedig lépésenként fejlődik, úgymond "téglákból épitkezik": minden új elmélet magában foglalja az előző, már bizonyitottat is (v.ö. newtoni mechanika és relativitáselmélet).
2012. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
51%
Ha javaslom,gondold át mert nem úgy van:a tudomány tézisek elavulnak,és a különbség ég és föld,akkor egyből nulla %-os az értékelés.Az utánam írók kifejtik ugyanezt és 70%-os értékelés.Tehát meg állapítható:az ezotéria és a tudományközt,a gondolkodás a különbség!A fenti tények ezt igazolják.
2012. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
12/34-es voltam.
2012. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a lepontozás oka az hogy azt állítod:elavulnak a tézisek.Ez pedig 99%-ban nem igaz.Ha annyira elavulnának,nem tartanánk most ott,ahol.Persze,van pár,amiről kiderül hogy nem igaz,és ezeket ki is javítják,de nem ez jellemző a tudományra.Az ezotériában azért nem tud egyetlen tézis sem elavulni,mert nincs alátámasztva semmivel,tehát nem is lehet megdönteni őket semmivel.
2012. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Szerintem a lepontozás oka az hogy azt állítod:elavulnak a tézisek:::Épp ez az amit cáfoltam,hogy nem avulnak el a megalapozott elméletek.Azért gondolja át amit írt,fentebb.
2012. szept. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
75%
Szevasztok! Szerintem is abból kellene kiindulni, hogy a tudomány a minket körülvevő világ minél részletesebb megismerésével foglalkozik. A megfigyelés módszerei, ezzel az eredmények parsze egyre fejlődnek, finomodnak, egyre újabb eszközök állnak rendelkezésre - pl. számitógép - ,de az alap változatlan. Ezért van az, hogy egy újabb elmélet vagy magában foglalja a régit - a speciális- és az általános relativitás-elmélet is a Galillei-féle relativitás-elméletből nőtt ki - ,vagy szögesen ellentmond annak, ekkor viszont vagy az új elmélet, vagy a régi, vagy a megfigyelés a hibás.És: a tudomány érvel, bizonyit, az ezotéria pedig - persze, nem okvetlenül elvetendő - feltevésekkel, bizonyitatlan elméletekkel operál. Szerintem ez az alapvető külöünbség!
2012. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 HutOfBabaYaga ***** válasza:

#29. (2012.szept.18.11:34)

Az a néhány ember, aki itt megnyilatkozik nem lehet egyenlő az általad említett táborral.

2021. aug. 6. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 HutOfBabaYaga ***** válasza:

#11.(2012.szept.15.18:47)

„..Az ezotéria..a világot..tudományostól eltérő szempontból..vizsgálja… sajnos nagyon sok..ember..hisz az ezotériában…”

Tényleg ennyire gáz lenne az eltérő szempont?

2021. aug. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!