Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mi a különbség az ezotéria &...

Mi a különbség az ezotéria & a tudomány között?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 16:22
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
73%

Tehát olyan emberekről van szó, mint pl. Kopernikusz.

Ő bizonyítani tudta, amit felfedezett, vagyis, hogy a föld gömbölyű,(geoid) de az egyház nem ismerte el.

Ez nagy különbség, mert ezoterikus dolgokra nem található megbízható forrásból származó bizonyíték.

Az ilyenekről sorra kiderült, hogy hamisítványok.

2012. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
ahogy gondolod - ezen nem veszünk össze :)
2012. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
41%

tigi5!


"Ha mindenki úgy gondolkodna, mint az "okosok", akkor a Föld valszeg még mindig lapos tányér alakú lenne."


Ezzel a mondattal be is bizonyítottad hogy az IQ-d 70 alatt van. Arra hogy a föld nem kerek hanem gömbölyű, elsőként talán Szamoszi Arisztarkhosz jött rá, Ő amolyan tudós-filozófus volt, nem érdekelték a Világegyetem titkait eltakaró misztikus, vallásos okfejtések. Az olyanok mint Te, nem tettek semmit az emberiségért, csak hátráltatjátok a tudomány fejlődését. Azok hisznek az ilyen ostoba ezoterikus dolgokban akik túl primitívek a tudományos elméletek megértéséhez. AZ EZOTÉRIA LEGNAGYOBB ELLENSÉGE AZ ÉSZ!

2012. szept. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

19-es:

Te nem vagy normális,már elnézést de nem tudok visszafogottabb kifejezést a gondolkodásmódodra.

Hallottál már Kopernikuszról,Jordano Brunoról?Mind az inkvizíció miatt halt halált.Mert korábban egy bizonyos Ptolemaiosz azt állította hogy a Nap kering a Föld körül,ebből pedig a keresztény egyház dogmát csinált,azaz mindenki aki azt meri állítani hogy ez nem igaz,az meghal.Na akkor ki is az okos?Hát nem Ptolemaiosz.Ezzel csak megcáfolom a hozzászólásodat,ugyanis pont a kitartó és az okos emberek miatt nem hisszük ma,amiket felsoroltál.Szóval igenis jobb lenne ha az okos emberekkel értenénk egyet.

2012. szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Srapnel ***** válasza:
76%

"Felsorolni is sok lenne azt a sok mindent, amire oly büszkék vagytok, hogy tudomány, és ami 1000, 500, de akár 100 vagy ötven évvel ezelőtt még "ezotéria" volt, de időközben bebizonyították, és most tudomány."


A probléma az, hogy ebből nem következik az, hogy ami ma ezotéria, az a jövő tudománya lesz.


Az emberiség történetének két legnehezebben megérthető gondolatrendszerét (általános relativitáselmélet, kvantummechanika) is gyakorlatilag pár évtized alatt elfogadták (a második esetében pár év). Tehát igen csak nem volt egyik sem soha ezotéria. Ez egy általános tévedés, hogy minden újítót kiröhögnek. Nem hiszem, hogy a köztiszteletben álló Bohrt, vagy Einsteint annak idején kigúnyolták volna. Az összes erre épülő kijelentés csak puszta értelmetlen hangulatkeltés.

2012. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

hűha, de népszerű lettem - köszönöm mindenkinek, aki reagált - ment a zöld kezecske


Kedves #24-es, ami azt illeti az IQ kétszer hetvennél valamivel magasabb (igaz, nem sokkal:), de gondolom, ennek nincs jelentősége a szemedben, erről árulkodnak a soraid is. Te már eldöntötted - ismeretlenül, csupán néhány olyan hozzászólás alapján, amely nem egyezik meg a Te véleményeddel -, hogy haszontalan parazita vagyok, aki semmit nem tett az emberiségért. Ahogy gondolod, nékem nincs gondom véle. Az én lelkiismeretem tiszta, tudom, mit tettem, és azt is, hogy mit kell még tennem. De azzal is tisztában vagyok, hogy akár reggelig sorolhatnám tetteimet, bizonykodhatnék, akkor se hinnéd, mert Te már döntöttél, és természetesen Neked igazad vagyon. :)


Lehet, hogy az ezotéria legnagyobb ellensége az ész, bár én ilyesmit még nem tapasztaltam, viszont abban biztos vagyok, hogy a fejlődésnek szintén az ész a legnagyobb ellensége: a merev, úgy dolgokat befogadni képtelen elme.


Kedves #25-örs, köszönöm szépen, hogy megosztottad velem az elmeállapotomra vonatkozó meglátásodat.

Valszeg igaza lehet a #24-es hozzászólónak, és túl primitív vagyok a tudományos eszmék felfogásához, mert nemigen látok ellentétet a hozzászólásod s a saját véleményem közt. Nem tudom, megbocsátható-e a dolog, ha elárulom, hogy szőke vagyok... (pirulós-ikon)


Kedves #26-os. Nem is állítottam, hogy ami ma ezotéria, az holnap tudomány (az tényleg hüleség lenne:). Úgy látom, senkinek nem tűnt fel, hogy az ezotéria szót idézőjelbe tettem. Egyszerűen arról van szó, hogy amit ma hüleségnek tartunk, nem törvényszerűen az. Lesznek dolgok, amelyek bizonyítást nyernek, és tudomány lesz belőlük, bár most gúnyolódunk rajtuk, és lesznek olyanok, amik most is hüleségek és azok is maradnak.


"Ez egy általános tévedés, hogy minden újítót kiröhögnek."

Valamit rosszul fogalmazhattam, ha így értelmezted a soraimat. Úgy vélem, minden olyan tudósra, akit tiszteletben tartottak, jut minimum egy, ha nem több olyan, akit viszont elgáncsoltak... ennyi.


Még egyszer köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket, s ami azt illeti, kicsit örülök is, hogy a sima hülyézés helyett érveket, elgondolkodtató hozzászólásokat olvashattam. Kicsit visszaadtatok az emberekben megrendült bizalomból.

Legyen szép estétek!

:)

2012. szept. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
36%

szomorúan látom, hogy IQ ide vagy oda, a gépelni tudásom nem lett jobb :(


természetesen: az IQ-m kétszer hetvennél... és: merev, új dolgokat...

(bocs, ha van még)


:)

2012. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

Legutóbbi hozzászólásom (#27) után népszerűségem egyetlen éjszaka alatt két százalékot zuhant. :)

Sikerült ismét bizonyítanotok, hogy nékem vagyon igazam.

Hálásan köszönöm mindenkinek a megerősítést! :-*


Legyen szép napotok!

:)

2012. szept. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
67%

Figyeljétek meg, hogy az ezotéria mellett ágálók szinte kivétel nélkül borzasztó helyesírással, csapnivaló mondatszerkesztéssel írnak és a mondataikat felkiáltójellel (néha sok felkiáltójellel) fejezik be folyamatosan. A tudomány hívei között sokkal több a kulturált, felépített, tartalmas hozzászólás.

Ez nekem elég világosan mutatja a két tábor közti különbséget :) Ugye?

2012. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 Srapnel ***** válasza:
75%

"Egyszerűen arról van szó, hogy amit ma hüleségnek tartunk, nem törvényszerűen az. Lesznek dolgok, amelyek bizonyítást nyernek, és tudomány lesz belőlük, bár most gúnyolódunk rajtuk, és lesznek olyanok, amik most is hüleségek és azok is maradnak."


Az ezotéria által tett állítások jelentős része kifejezetten ellenkezik vagy a logikával, vagy a biológiával, vagy a fizikával, vagy ezek tetszőleges keverékével. Tehát a többség valószínűleg hülyeség is marad.


Az általad lefestett megközelítés egyszerűen nem ad nagyobb létjogosultságot az ezotérikus tanoknak.

2012. szept. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!