Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Mit keresnek ilyen oldalakon...

Gabriel72 kérdése:

Mit keresnek ilyen oldalakon akik nem hisznek?

Figyelt kérdés

Én nem kérdezni szeretnék!

Csak egyszerűen nem értem aki nem hisz ebben a tudományban azt mi a FENÉT KERES ilyen oldalakon???????

Szánalmas!


2012. dec. 25. 16:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
Leszögezném, hogy az ezotéria nem tudomány. Hogy pedig a kérdésedre válaszoljak, több okból vannak itt olyanok akik nem hisznek az "ezo"-ban. Van aki egyszerűen csak szórakozik a többi ember ostobaságán (tényleg jókat lehet röhögni), van aki trollkodik, vagy unatkozik, és vannak akik (ők vannak a legkevesebben) szeretnék ráébreszteni a hívőket, hogy ilyen dolgok nincsenek.
2012. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

Azért járok ide, mert szeretnék megkímélni minél több embert attól, hogy szélhámosok csapdájába essen.


Ezotériában hinni: ennek a lehető legjobb esetben is az a vége, hogy az áldozat félre fogja érteni a világ működését, és hamis tudás birtokában éli le életét. A könnyen megvezethetőség, a személyiségtorzulás és a pénzügyi veszteség csak hab a tortán.

2012. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Mert az oldal mindenkié b*zdmeg... az, hogy ki a szánalmas, ilyen kérdések mellett, arról beszélhetnénk...
2012. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%

Attól, hogy nem hiszek valamiben, de érdeklődöm a témában, szánalmas vagyok?

Vagy talán az a baj, hogyha belekérdezünk valamilyen agyament, elvakult hülyeségbe, egyből kiderül, hogy még ti sem tudjátok adott esetben, hogy miről zagyváltok?

Mert ha a te "tudományod" valódi lenne, akkor mernél róla beszélgetni bárkivel, és nem itt vergődnél, hogy szánalmasak vagyunk, ha valamivel nem értünk egyet.

2012. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kellemes ünnepeket :) Látom jó volt a buli otthon.
2012. dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%

Miért nincs jelen ez a háborúskodás a vallás és valláskritika rovatban? Miért csak itt?


Az ezotérián belül sok olyan dolog van, amely a modern tudományos ismereteink közé nem illeszthető be, nem igazolható stb. De nem képezik nevetség tárgyát. Ezeken az ember elgondolkodik, s akár el is fogadhatja, hogy ugyan nem érti mi és hogyan, meg miért, de lehetséges.


De még ezen a területen is elvéreztek, amint belekérdez az ember. Vegyük az ufóészleléseket.

Tudomány. Írod. Rendben, de akkor a tudományos kérdés miért anyázást szül?

Ha tudomány, akkor megengedhető az a lazaság, hogy az ufót keveritek az ufonautával, földönkívülivel? Mert szerintem nem.

Nagyon nagy és gyors volt. Áll egy észlelés leírásában. Gondolom azért a geometriát nem tartod sületlenségnek, meg a fizikát, társtudományokat.

Hogyan lehet egy tárgyról megállapítani a távolságát, a méretét, a sebességét, ha semmi paraméter nem adott? Sehogy!

Ha elszáll előttem egy veréb, azon látom, érzékelem, hogy egy veréb szállt el előttem. Nem tudom a pontos méretét, így a távolságát és sebességét is csak becsülni tudom. A térlátásomnak köszönhetően tudom, hogy karnyújtásnyira volt.

De ha sík képet (fotót vagy videót) nézek, akkor a közvetlen érzékelés nélkül, a sík képről hogyan tudom megállapítani, mennyire gyors.

Vannak mérőműszereinek, amivel meg tudjuk állapítani valaminek a távolságát. De csak a méretének az ismeretében.

Pl. azt látom, hogy egy Nimitz osztályú hadihajó van a látóteremben, oldalvást. Tudom, milyen hosszú, mert ott van a kézikönyvben. A látszólagos képéből megállapítható a távolsága.

De egy ügyes modellről készült ügyes fotó nem csaphat be? Mi van akkor, ha a képen látható dolog, csak egy 1:72-es modell?

A ufó méreteit nem ismerjük. Akkor honnan tudjuk mekkora, milyen messze van, s milyen gyorsan mozog?

Az pl. még nem tűnt fel, hogy azok a mozgó felvételek, amelyeken van valami, soha nem fixen rögzített kamerával készültek, s hogy a tereptárgya rendszerint nem látszanak a furcsa mozgások alatt.

Olyan éjszakai felvételt én is bármikor tudok készíteni, amelyen a fények igen gyorsan és összevissza mozognak.

Amikor ez leírjuk, miért a heves reakció?

Azt én sem szeretem, ha valaki odaböki, hogy hülyeség. Annak tényleg nincs semmi értelme.

2012. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
18%
én például ilyen topicocra járok szórakozni, röhögni :D hogy az emberi hülyeség milyen határtalan el se hinnéd :D
2012. dec. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 x) ***** válasza:
96%

Mert minden hithez hozzátartozik az ellenpólusa. Nem hihetsz valamiben 100%-ban ha nem ismered a róla alkotott ellenvéleményt. Nem mondhatod egy érmére hogy szép amíg nem láttad mindkét oldalát.

És egyébként szerintem mindenkinek joga van olvasgatni kicsit olyan témában is ami annyira nem áll közel hozzá. Örülj neki hogy az (értelmesebb) emberek érdeklődnek az iránt amivel te is foglalkozol, hogy meg akarják ismerni.

2012. dec. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
91%

"Miért nincs jelen ez a háborúskodás a vallás és valláskritika rovatban? Miért csak itt?"


A vallások tudományosan nem cáfolhatóak, de ami még ennél is fontosabb, nem állítják be magukat tudománynak. A vallás az vallás, amit mindenkinek szíve joga választani.


Az ezotéria viszont a vallás mellett tudomány helyét is ki akarja tölteni. Ahogyan ezt teszi, az pedig egyenesen undorító: tudományos eredményeket értelmez félre, miközben magát a tudományt semmibe veszi. Minden fölé helyezi önmagát, összeesküvés-elméleteket alkot, tévhiteket terjeszt. Emellett erkölcsi tartalom sincs benne úgy, mint a vallásokban.


Röviden ez a különbség.

(Megjegyzés: a vallás/valláskritika témakörben is jelen van a háborúskodás, csak nem így.)

2012. dec. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fogalmaztam hogy tudomány!!?? Csak tényleg nem értem az embereket olyan blődségeket tudnak összehordani hogy se füle se farka!:)Mindenki abban hisz amiben szeretne ezzel semmi gond! Én sem hiszek mindenben !! De nem kezdem el kioktatni a másik embert hogy te mekkora h...e vagy mert hiszel benne!

Szerintem máshol is lehetne jókat szórakozni

2012. dec. 26. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!