Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Igazolni látszik a spiritualit...

Igazolni látszik a spiritualitás, mely a fizikán túlmutat?

Figyelt kérdés

Mindannyian rájöttetek arra, hogy a világban valami baj van, ugyan nem tudjátok megfogalmazni, de érzitek ! Lehetséges, maga az ezotéria az ami igazi és a fizika ami a helytelen. Ez a véleményem, még úgy is, hogy fizikus vagyok, igaz, már sokéves spirituális fejlettség után, messzebbre látok, mint szűklátókörű szkeptikus társaim.


Minden ember reálisan ezotérikus gondolkodással születik, míg az iskolában el nem rontják az embert, ezt nagy gondolkodók pl Einstein is kijeletette ! A lényeg, az hogy maga a spiritualitás, az hogy az ember azt kap vissza amit maga ad, azaz amit gondol és tesz az száll vissza rá és a jó elnyeri méltó jutalmát és fordítva valójában ezek az ősi filozófiák szerint működnek az univerzumok, ilyen maga a világ. Mint észrevettétek és az emberek látják, hogy a fizika nem teljesen támasztja ezt alá, magát az ezotériát, amelyben gondolkodnak az emberek és így igazítják a gondolkodásukat ha felnőnnek, de mi van, ha ez a "megbolondúlt" világ csak nálunk van így ?


Ez az univerzum lehet egy eleve elromlott univerzum, mely nem úgy működik ahogyan kellene, és ahogyan a többi univerzum működik. Mint egy elromlott mosógép mely bár a softwear az ember tudja mit kell tennie, ez az ezotéria, de maga a gép hardwear, azaz az univerzum nem úgy működik mert hibás, azaz a gombok nyomagatásával nem az tőrténik aminek kellene, ha jó lenne a készülék vagy semmisem tőrténik. Mi van ha az univerzum amelyben élünk más mint a többi univerzum, egy eleve hibásan működő "elromlott" univerzum ?


Eléggé érdekesen támasztja alá a modern tudomány. Ugyanis rájöttek, igaz egyelőre csupán elméleti síkon, hogy a mi világunk nem egy szokványos, normálisan működő vilég, hanem valószínűleg anno elnyelt minket egy fekete lyuk és mi benne élünk ! A fekete lyukakban elromlik ez a spirituális valóság [link]


2013. máj. 15. 11:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Elég nagyra vagy magaddal, meg a spirituális tudásoddal, amit állításod szerint én nem szívok. Tudod is Te mit csinálok Én, de mindegy...



Jó ! Kezdjük ott, hogy nem írtam olyan kötekedő hozzászólást, amiben kétségeket ébresztettem a Te elmeállapotodat illetően, hanem Te. Semmi baj, örülök a véleménycserének. Csupán azért bátorkodtam megemlíteni, hogy fizikus vagyok, mert számos kommentelő arra szokott kilyukadni, hogy nem értek hozzá, pusztán azért, mert a tudomány képviselőitől a médián keresztűl nem ez jön le számára. Gondoltam ezt jobb tisztázni az offolás elkerülése végett, semmi több.


"Amúgy ha ekkora spirituális spíler vagy, akkor azt is tudnod kéne, hogy szabad akart van, ami szent és sérthetetlen, tehát aki úgy dönt, hogy leszületik ide, az döntött, hogy elviseli mindezt.


Tudod mit ? Nézzük a hasonlatomat válaszképpen !


Elrabolják egy embert az emberrablók. Fogsága alatt oda jön hozzá egy emberrabló. Nézd Zoli, mi jól bánunk veled,jól tartunk. Több fogásos menüből válogathatsz. Van fínom marhasteak véresen, ehetsz ínyenc mustáros brokkolit. Sőt még amerikaimogyoróvajas kenyér is van.

Erre Zoli így válaszol : Vegetáriánus vagyok több évtizede a gyomrom nem bírja a véres steaket és étvágyam lenne sem megenni. A mustár olyan erős a beleimnek, hogy kiújúl a gyomorfekélyem. A mogyoróvajas kenyér jó lenne, de allergiás vagyok a mogyoróvajra így egyiket sem ehetem.

A nap végére Zoli az életbenmaradáshoz szükséges táplálékot elfogyasztotta. Igaz fájt a hasa és rosszúl volt, de túlélte. Mire az emberrablók visszaadták volna váltságdíj fejében, már meghalt. Nem bírta a fínom étrendet. Az emberrablók sopánkódva mondták : Hisz Ő választotta !!!!!


A világ is ilyen. A lélek látja a földön levő dolgokat. Vannak olyan emberek, akikhez kötődik a sorsuk és azokhoz szeretnek leszületni. De ! Választani, csak abból lehet ami van. Ez nem rajtunk múlik. Nem magyarázom túl.


"Meg lehet egyébként változtatni a közvetlen környezetünket. Például csak rajtunk múlik, hogy tovább szennyezzük-e a bolygót,"


Konkrétan rajtam nem múlik, de szerintem számos más spirituális emberen sem. Ezt fennt eldöntötték ! Ne moss össze velük kérlek.

2013. máj. 16. 00:28
 12/13 anonim ***** válasza:
88%

A fizikusok komoly emberek, már pedig komoly ember legalább átnézi egyszer, hogy mit írt le. Neked ez nem sikerült...

Nem kötekedni akarok, csak érted, hiteled veszíted így. Na mind1.


Egyébként nem szép dolog leírni ugyan azt, amit halottál x mennyiségü tanításban, majd saját igazságodként elő adni. Szerintem te magad sem érted még, hogy miről is írkáltál itt, eléggé kusza, meg ilyenek.

Na mind1... Ha már ennyire bele merültél a témában, akkor javaslom, hogy kevesebbet keresgélj a neten, meg írkálj gyakorikérdéseken, és foglalkozz többet a belső békéddel, mert nem úgy tünik, hogy sikerült megtalálnod.

Sok sikert

2013. máj. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"A fizikusok komoly emberek, már pedig komoly ember legalább átnézi egyszer, hogy mit írt le. Neked ez nem sikerült...

Nem kötekedni akarok, csak érted, hiteled veszíted így. Na mind1


Nem sikerült érthető formába ölteni a gondolataidat.


"Egyébként nem szép dolog leírni ugyan azt, amit halottál x mennyiségü tanításban, majd saját igazságodként elő adni.


Nem feltétlen a saját igazságom az, hogy a világgal bajok vannak, mert nem úgy működik, ahogyan azt a spirituális lélek elvárná. Erre gondolsz ? Fogalmazz pontosabban, mert így nem tudja senki mire gondolsz



"Ha már ennyire bele merültél a témában, akkor javaslom, hogy kevesebbet keresgélj a neten, meg írkálj gyakorikérdéseken, és foglalkozz többet a belső békéddel, mert nem úgy tünik, hogy sikerült megtalálnod.


Hasznos tanácsok, azonban feltételezem, hogy ezek nem zárják ki egymást, vagy tévednék ?

2013. máj. 17. 06:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!