Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Nem kötekedésből, de, hogy...

Nem kötekedésből, de, hogy tudtok hinni a mágiában, psziben?

Figyelt kérdés

Nem provokálásból kérdezem, de hogy tudtok hinni a mágiában és gyakorolgatni?

Úgy értem, hogy pl. itt van James Randi egy meg a többi szkeptikusok által hirdetett pénzbeli kihívások.

[link]

Az aki bemutat egy varázslatot vagy képes pszit használni pl. gondolat olvasás, laboratóriumi körülmények között kap egy csomó pénzt (Randinél 1 millió dollárt)

[link]

Még senki nem volt aki képes volt ilyet bemutatni sehol sem a világon.

Másik része az, hogy melyik katonaságba, rendőrségbe ne kéne egy telepata, varázsló stb. ?


A kérdés minden fajta misztikában jártas embernek szól: hermetikus, kabbalisztikus, Spirituális Sátánista, Wicca, simán ezoterikusok stb.


Viszont NEM szól: materialistáknak, naturalistáknak, szkeptikusoknak stb. Megkérném őket ne írjanak, és ne pontozzák le a válaszadókat! Köszönöm!


Mondom nem provokálásból kérdezem!

Írhattok privátban is, ha esetleg olyan információ lenne amit nem szívesen osztattok meg a nyilvánosan.

Minden jót! :)

25/F


Ui: Ha nem tűnne fel valakinek a fogalmazásból én is szeretnék hinni benne. Láttam már egy-két dolgot és elhiszem, hogy nem csak matéria van a világon... Van több ilyen könyvem is amúgy (Franz Bardon, Atlantiszi mágia stb.)

De valahogy a fenti megválaszolatlan kérdések miatt nem a benne való hit meg a komoly gyakorlás. Az pedig elengedhetetlen a mágiához. Csak kéne valami normális logikus magyarázat a fentiekre.



2013. szept. 1. 11:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem vitatkozásból raktam fel amúgy sem a kérdést, hanem ténylegesen válaszokat szeretnék kapni rájuk!

Ennyi!

Csak észérveket szeretnék a fentiekre.

2013. szept. 1. 19:41
 12/20 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti áttételesen megválaszoltam a kérdésedet!


Azért nem jelentkeztek a megkeresésre mert sem a spiritualizmus sem a mágia nem erről szól.


Szélhámos viszont mindenhol sok van.


Sebestyén Balázs saját bevallása szerint ugyan már látta **efet kavicsot materializálni energiából de erről kérdezd meg S. Balázst!



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2013. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Na, ez már egy normálisabb válasz volt!

Köszönöm!


Viszont:

"Azért nem jelentkeztek a megkeresésre mert sem a spiritualizmus sem a mágia nem erről szól."


Ezt egy kicsit kifejtenéd jobban? Pontosan akkor miről szól?

2013. szept. 1. 22:23
 14/20 A kérdező kommentje:
Írhatod privátban is, ha esetleg olyan információ lenne...
2013. szept. 1. 23:23
 15/20 A kérdező kommentje:
Na, sehol egy üzenet...
2013. szept. 3. 11:53
 16/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk a Spirtuális Sátánizmus vallási elmélete válaszol ezekre a kérdésekre! Lehet nekik van igaza?! :XD
2013. szept. 3. 12:01
 17/20 anonim ***** válasza:
Látó Bagoly: Inkább a kis gyengelelkű, rossz életű, unatkozó ezoterikusok és "ufológusok"(komolyan, mint a logopédusok :D) találnak ki hülyeségeket, mert nem képesek elfogadni, hogy a világ olyan, amilyennek tartjuk, viszont soha sem leszünk képesek megismerni...
2013. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hallottam már én is ilyenről, hogy különleges képességű embereknek fizetnek egy rakás lóvét ha közönség előtt bizonyítanak.


És a közönség pedig válogatott szkeptikusokból állt akik az elejétől kezdve üvöltöztek az illetőnek hogy mi van te kis hülye nem megy. Szóval válogatott szitkokkal ócsárolták a jelentkezőt aki persze ilyen körülmények között nem tudott produkálni.

2013. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hallottam már én is ilyenről, hogy különleges képességű embereknek fizetnek egy rakás lóvét ha közönség előtt bizonyítanak.


És a közönség pedig fajtiszta szkeptikusokból állt akik az elejétől kezdve üvöltöztek az illetőnek hogy "Mi van te kis hülye nem megy?" Szóval válogatott szitkokkal ócsárolták a jelentkezőt aki persze ilyen körülmények között nem tudott produkálni.

2013. szept. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem hiszem, hogy erről lenne szó! Vannak valóban nagyon értelmes, jólelkű szkeptikusok!

(Nem, nem azok az ateista vérpistikék akik magukat szkeptikusnak nevezik és írják a GYÍK-ra, az okosságukat, pedig a termodinamika első főtételével nincsenek tisztában...)


Szerintem csak nem mennek el akiknek ilyen képességük van, mert nem érdekli őket a pénz, egyrészt másrészt és ez a fontosabb,nem valószínű, hogy vágynának a nyilvánosságra.


Egyébként a katonaság, CIA is alkalmaz telepatákat, legalább is azt írja Joy of Satan oldal...

2013. szept. 3. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!